Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zameldowanie i wymeldowanie

zameldowanie i wymeldowanie

Polecane posty

Gość zameldowanie i wymeldowanie

Mam pytanie, jestem najemną mieszkania ze spółdzielni, jestem oczywiście zameldowana na pobyt stały, teraz chcę zameldować też na pobyt stały mojego chłopaka ale zastanawiam się co by było gdybym chciała go wymeldować, czy on musi się zgodzić albo są jakieś warunki aby to zrobić, czy gdybym chciała go potem kiedyś wymeldować to miałabym z tym jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zameldowanie i wymeldowanie
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzzxsaa
wymeldowac to sie mozesz bez zgody kogokolwiek, ale zameldowac sie musi chlopak- wlasciciel mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zameldowanie i wymeldowanie
Kurde, przecież napisałam inaczej. JA jestem najemcą mieszkania, JA jestem zameldowana na stałe. Chłopaka chcę zameldować, ja chcę go iść zameldować, pójdziemy razem, nieważne jak, to wiem jak zrobić. Problem jest taki, że nie jak w przyszłości coś nie wyjdzie nam w związku to chcę wiedzieć czy będę mogła go wymeldować z tego mieszkania bez problemów i jego zgody czy będą problemy albo jego zgoda na wymeldowanie jego osoby z tego mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzzxsaa
mozna, pisze sie wtedy wniosek do um o wymeldoeanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zameldowanie i wymeldowanie
Tak go meldowałam, tymczasowo ale teraz z pewnych powodów musi mieć meldunek stały i musiałby mieć u mnie, martwi mnie tylko co będzie kiedyś. Wszystko jest fajnie, love, cicirici ale nie wiadomo jak będzię w przyszłości. To ja piszę ten wniosek o wymeldowanie jego osoby a on nie musi się zgodzić na to, żebym go wymeldowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety osoba
zameldowana na stałe musi sama się chcieć wymeldować! Nawet glomca nie może tego uczynić bez zgody osoby zameldowanej. są oczywiście mozliwości wymeldowania kogoś ale to sa sprawy bardzo trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety osoba
glomca=główny najemca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zameldowanie i wymeldowanie
No właśnie tak przypuszczałam, że nie da rady bez jego zgody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zameldować go możesz ale wymeldować będzie się musiał sam,chyba że pójdziesz z tym do sądu,itd,itd....a znając nasze przepisy okaże się jeszcze że jak nie będzie chcial się wymeldować a ty będziesz chciała się go pozbyć to będziesz mu musiała zapewnić inne mieszkanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zameldowanie i wymeldowanie
No to lipa, nie wiem co zrobić :( Chyba, że podrobię jego podpis w razie czego :) Żartuję oczywiście. Mam zgryz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety osoba
nie podrobisz bo wymeldować sie trzeba osobiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janek 0000000
zamelduj tymczasowo i nie bedziesz miała zadnych problemów z wymeldowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guusuyu
ja pracuje w urzedzie miejskim i ludzie pisza o wymeldowanie innych ale podaja przy tym konkretne przyczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guufg'fddddp[
Aby otrzymać decyzję w sprawie o wymeldowaniu osoby muszą zostać spełnione następujące warunki: 1. osoba bez wymeldowania opuściła dotychczasowe miejsce pobytu stałego oraz 2. utraciła uprawnienie do przebywania w lokalu (pomieszczeniu) w którym była zameldowana. Podstawą wymeldowania może być także sytuacja, iż osoba bez wymeldowania opuściła dotychczasowe miejsce pobytu stałego i nie przebywa w nim co najmniej przez okres 6 miesięcy a nowego miejsca jej pobytu nie można ustalić. Zgłoszenia dokonuje się przez wypełnienie i podpisanie formularza "Zgłoszenie wymeldowania z miejsca pobytu stałego". Natomiast wymeldowania z miejsca pobytu czasowego trwającego do 2 miesięcy przed upływem okresu zgłoszonego przy zameldowaniu dokonuje się ustnie. Wymeldowania dokonać może każdy, kto ma w tym interes prawny. A więc w sytuacji, gdy główny najemca spełnia te przesłanki może zgłosić wniosek o wymeldowanie współlokatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ejlyyynn
czy ktos wie jakie sa konsekwencje zameldowania tymczasowego jak ktos nie ma stałego meldunku wie ktos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo801
mam pytanie, jezeli nie zgadam sie na wymeldowanie z mieszkana a dodam ze mam meldunek staly to osoba ktora mnie zameldowala moze mnie wymeldowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luxik
Zameldowanie to poświadczenie tego, że ktoś mieszka w danym miejscu. Nie da się wymeldować z mieszkania kogoś kto w nim mieszka, nawet bez tytułu prawnego. Aby usunąć osobę z mieszkania trzeba ją wyeksmitować, a nie wymeldować. Więcej w artykule: http://prawo-porady.pl/artykuly,jak-wymeldowac-osobe-z-mieszkania,18.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z takimi problemem warto ustawić się na konsultacje do udsc.pl Z tego co wiem to prowadzą doradztwo w zakresie meldunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×