Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kukurrrrykuu

zaświadczenie o dochodach z urzędu skarbowego pytanie

Polecane posty

Gość kukurrrrykuu

Do stypendium potrzebuję zaświadczenie o dochodach za 2010r, ale nie mogę jechać do urzędu gdyż pracuję. Jak powinno wyglądać podanie i co powinno być w nim zawarte aby to zaświadczenie wysłano do mnie pocztą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukurrrrykuu
Nikt się nie orientuje?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobieeee
raczej bez wizyty sie nie obejdzie:( musisz zajechać wziąć formularz odpowiedni wypełnic ,chyba dają na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO I OCZYWIŚCIE
Zapłacić. Chyba 15 zł to kosztowało kiedyś. Nie wiem jak teraz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpulka szpilka
Najlepiej by było, gdybys pojechała sama, ale jeżeli jest taka możliwość to niech ktoś z rodziny podrzuci Ci formularz, który należy wypełnić a potem napisz komus upoważnienie do odbioru. I powinni wydać. Takie zaświadczenie jest wydawane za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrr
Musisz osobiscie pojechac do US, nie ma wyjscia, w okienku dadza ci wniosek do wypelnienia i potem w kasie musisz uiscic oplate bodajze 17zł, pozniej razem z tym wnioskiem i odowodem wplaty znow podchodzisz do okienka i daja zaswiadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpulka szpilka
rrrrrrr hmm...to wszystkie US nie pracują na tych samych zasadach? W moim zaświadczenie dostaje się od ręki, bez żadnych opłat. Wystarczy wypełnić druczek. A do odbioru za kogoś wystarczy dowód osobisty tej osoby lub upoważnienie z wpisanymi nr dowodów obu osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrr
No co ty? Bez jaj, bylam w tamtym tyg. bo tez potrzebowalam i pani w okienku poinformowala mnie ze musze najpierw zaplacic w kasie a potem dopiero moze wydac zaswiadczenie. I jeszcze mialam takiego pecha ze jej sie komp zawiesil i nie mogla go wydrukowac, musialam isc znowu na drugi dzien;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrr
Ja bylam Zielonej Gorze, widocznie u nas jest innaczej...albo mnie mloda oszukala, chociaz to nie mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpulka szpilka
poważnie. Biorę takie zaświadczenia od kilku lat, do stypendium i nie tylko i nigdy nie płaciłam. I zawsze wydawane od reki było. Fakt, że kolejki spore, ale to akurat nie nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrr
dziwnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne - myślałam,że US działają na takich samych zasadach/prawach. W Sosnowcu zaświadczenia o dochodach są wydawane bezpłatnie, ale czekasz na nie tydzień (choć i tak najczęściej po tym tygodniu urzędniczka wypisuje je przy tobie, więc nie wiem po co ten tydzień zwłoki).Trzeba to zrobić osobiście albo pisać jakieś upoważnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od niedawna obowiązuje rozporządzeniu,ze obywatel starając sie o jakiekolwiek finanse posługuje się TYLKO i WŁACZNIE oświadczeniem o tym, ile zarabia. Nic wiecej. Nie trzebabrać żadnych zaświadczeń o dochodach, świstów etc. wystarczy oswiadczenie zainteresowanego. Dlaczego instytucje olewaja przepisy tegoz nie moge zrozumieć. Wyszukaj sobie to rozporządzenie, spisz odpowiednie n-ry tegos rozp. i przedstaw to tam, gdzie staras się o stypendium. Co za kraj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrr
salianka u nas wydaja odrazu za okazaniem dowodu wplaty:) jovik jak wyglada takie oswiadczenie? trzeba je napisac odrecznie na kartce papieru? to troche malo wiarygodne...Czy to zaklad pracy wydaje, a jezeli ktos nie pracuje? Chyba jednak zaswiadczenie z US to najlepsze rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpulka szpilka
jovik ale obywatele nie zawsze dokładnie wiedza jakie mieli dochody, itd. i wolą sami wziąć zaświadczenie. Co innego, gdy ktoś nie ma zadnego dochodu, to wtedy moze smialo napisac oswiadczenie. zreszta jeszcze nie wszedzie Urzedy chca oswiadczenia, nadal wymagaja zaswiadczen:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpulka szpilka
rrrrrr Urzędy powinny miec gotowe wzory oswiadczen, bo jest w nich zawarta klauzula, w której jest napisane, że jestes swiadom tego, co piszesz i jezeli kłamiesz to zostaną wyciagniete wobec Ciebie konsekwencje prawne(nie pamietam dokładnie jak to sie nazywa:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IhaveSomeFun
u mnie też jest bezpłatnie, ale czekam około 2 tygodni :/ także wolałabym już zapłacić.... kiedyś też nie mogłam jechać osobiście, to dałam siostrze dowód osobisty i dało radę załatwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrr
jovik ale tak bez zadnej pieczatki? Nie wiem czy to ktos przyjmie wiem ze to niby nowy przepis, ale wiadomo jak to u nas jest. Kazdy chce miec czarno na bialym, US stwierdzil ze tyle zarobil podatnik i ok, jest wiarygodne, a jak dam oswiadczenie to powiedza ze takim czyms to moga sobie tylek podetrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpulka szpilka
rrrrr nie mają prawa tak powiedzieć, bo ich praca polega na tym, aby skontaktować się z US i samemu dowiedzieć czy to prawda, co piszesz w oświadczeniu. Do tej pory trzeba było wszystko urzędnikom pod nos podtykać, a oni tylko sobie siedzieli na tyłku i czekali. A teraz, jeżeli sami mają możliwość zdobyć informacje, które są im potrzebne, to wystarczy Twoje oświadczenie. Dlatego te poprawki są na korzyść obywateli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrr
szpulka szpilka aha no to dobrze wiedziec, milo ze tak dbaja o obywateli i im zycie ulatwiaja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas , jak jeszcze za komuny: pieczątki, podpisy i wtedy pap pier nabiera mocy...urzędowej😡 Skoto jest uchwalone oswiadczenie to niech instytucje szanują przepisy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukurykuuuu
Dzoniła i pytałam. Wniosek można wysłać pocztą http://www.us.lubin.pl/pliki_do_pobrania/Wniosek_1.pdf i nawet odeślą jeśli sobie tego ktoś sobie tego życzy. A co do odebrania na miejscu to w Urzędzie w Świdnicy dają za darmo, ale czeka się około tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za zaświadczenie do stypendium socjalnego nic nie płaciłam. Pierwsze dwa lata pisałam sama wniosek, potem korzystałam z formularzy dostępnych w urzędzie, nie wiem czy mogą wysłać pocztą, wiem, że mógł odebrać ktoś z rodziny z upoważnieniem-wystarczyło tylko takie napisane na kartce, bez żadnych opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×