Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

taka se gałązka

ZEGARYNKA OSZALAŁA! POLONIŚCI NA POMOC!!!!

Polecane posty

Dziś rano o godz. 6.30 krakowska zegarynka spowodowała, iż czuję się zawieszona w czasie. Ni mniej, ni więcej. Oto, co mówi: \"Dziś jest wtorek, 11 lipca 2005r. BĘDZIE godzina 8.57\" Potem : \"pik pik pik\" i znów: \"BĘDZIE godzina....\" itd. Ale niestety nie mówi , KIEDY ta godzina będzie, ani nie mówi, która godzina TERAZ jest..... Niech mi ktoś wytłumaczy, o co chodzi, bo czuję się nieswojo! Czy w innych miastach zegarynka też zawiesza ludzi w bezczasie??? Prawdę mówiąc bawi mnie to, ale tylko trochę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tyle to wiem, ale co to ma do rzeczy? [czuje się jeszcze bardziej zagubiona] Czy jakiś polonista może wytłumaczyć tę DZIKĄ formę????!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To najwyraźniej przykład zegarynki - proroka. Warto by ją spytać o numery w LOTTO na najbliższą środę. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko co prorokuje ta zegarynka? co sie wydarzy o tej godzinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"no tyle to wiem\" odnosiło sie do tego, że nie jesteś Myrevinie polonistą, a nie do tego, że zegarynka jest formą zegara. Z tym twierdzeniem absolutnie nie mogę się zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Dziś jest wtorek, 11 lipca 2005r. } Myslę że zegarynka jest historykiem a nie prorokiem. Choć ni wząb sobie nie mogę przypomniec co znaczy ta wiekopomna data. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, coś z proproctwa w tym jest! Ale JAK ją zapytać? Proszę! Zadzwońcie w swoim mieście i powiedzcie, czy Wasze zegarynki również ogłupiały???!!!! 9226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja o datach nic nie mówi. Głos pełen dramatyzmu podaje godzinę i strasznie trzeszczy. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona prorokuje, która będzie godzina. \"Będzie 8.57\" i faktycznie za minutę jest 8.57! Czy to nie cud?! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy sa jeszcze te bajki na telefon ??????:D i ciekawe co teraz czytają ???? nadal czerwonego kapturka czy moze teraz juz tylko Harego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! Bajki! Na pewno są , ale co do bajek, to też mnie wiele razy zastanawiało, dlaczego do ich czytanie nie wynajęto aktorów, tylko zlecono czytnie bajek dla dzieci drętwym paniom, które o interpretacji, interpunkcji i ROZUMIENIU treści nic nie wiedzą! KOSZMARNE te bajki w ich wykonaniu! Kakti, a na zegarynkę dzwoniłaś ? i co Ci powiedziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zegarynka u mnie domyśliła się, że jestem userem Kafeterii bo zamiast podać godzinę powiedziała grobowym głosem: \"Przegrałeś życie\". :-o PS. Tak poważnie to u mnie jest to samo. Rozumiem ideę - ona mówi która godzina i sekunda BĘDZIE w momencie piknięcia, które następuje PO jej tekście. Ale brzmi to faktycznie trochę nieszczęśliwie. Lepiej byłoby: \"krótki sygnał oznacza godzinę ....\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:?o dzwoniłam trzy razy !!!!! i za kazdym razem było tak : pikkkkkk pik pik po czym rozłączona rozmowa i sygnał zajętości :O cholera wiesci szybko sie rozchodzą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirdan, najlepiej by było, gdyby było, tak jak było: \"godzina 8.57, pik pik godzina 8.58\" itd. Po co udziwniać? Przypomina mi to czasy PRL-u, kiedy nagle zaczęto \"ulepszać\" to, co dobre i pojawiły się stada idiotyzmów: deszczownica ogrodowa ( miska), zwis ozdobny męski ( krawat), podgardle dziecięce ( ślinaczek), trójkąt męski( slipy) i wiele, wiele innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufffffff po piatym razie jak zadzwoniłam pani powiedział cichym niesmiłamy głosem bedzie godzina 9:55 i 40 sekund po czym tak przeraźliwy pik zabrzmiłąm w słuchawce ze az mi ciarki na plechac wyszły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nożyczki, ale nie WIESZCZYŁA, co? Nie mówiła, że BĘDZIE, tylko, że JEST? Tak? Ufffff.....są jeszcze regiony, gdzie ludzie nie pogłupieli całkowicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×