Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinezka.

Zgorzel w zębie a wyrywanie.Jak to jest??Pomocy

Polecane posty

Witam! Mam zgorzel w zębie (gnicie miazgi zębowej) i biorę antybiotyk Klimicin. Pojutrze mam iść wyrwać tego zęba po zlikwidowaniu stanu zapalnego.Podobno żadne znieczulenie nie działa gdy ma się zapalenie w obrębie zęba.Do tej pory antybiotyk działał ale od wczoraj mam promieniujący ból od tego zęba.Czy w tym przypadku znieczulenie zadziała?Nie chce żeby mi go rwali na żywca...Mój dentysta jest na urlopie do środy a do innego raczej nie pójde...Pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgfhfjh
a ktory to ząb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchaj to prawda jak masz stan zapalny to znieczulenie nie zadziala jedyna rada bierz antybiotyk i polceam ketonal forte na usmiezenie bolu, jak zejdzie ci stan zapalny zniknie ropien dopiero idz wyrwac- mniej sie nacierpisz. ja jak mialem stan zapalny i ropien to bralem dalacin ale chyba klimicin to to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale skąd ja mam wiedzieć kiedy zniknie ropień,jak on jest w środku?Na zewnątrz nic nie widać,myślę sobie że może warto by było przed tym rwaniem zrobić RTG żeby się upewnić...ale jak znam mojego dentystę (notabene bardzo dobrego) to będzie mnie przekonywał,że na rwanie bez RTG...muszę mu zaufać,ale i tak się boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej z Uk mylisz się bo kilka dni temu poszłam do innego (jeszcze przed antybiotykiem) i mimo zgorzeli chciał wyrywać ale się nie zgodziłam... p.s. ketonalu nie mogę jeść ze względu na leki które przyjmuje na stałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucikowa
Ja miałam zgorzel w zębie. Nawet o tym nie wiedziałam, tylko coś mnie pobolewał a potem pękło tak że nic z tego nei zostało prawie no to do dentysty. Dentysta wlożył mi antybiotyk, chodziłam z tym, potem mi to czyścił, czyścił czyścił i jeszcze raz czyścił. Niewiele z tego zęba zostało ale dentysta to zrobił tak, że załozył mi specjalny sztyft, na to mam koronke i nic nie było wyrywane. Znieczulenie miałam i nic mnie nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bedzie chcial na sile wyciagnac kase to ci wyrwie. z ropniem nie rwie sie zeba bo mozna sepsy dostac!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucikowa
pinezka chyba nie taki dobry ten Twój dentysta, skoro chce rwać zęba bez próby ratowania? Mój ratuje nawet jak jest tylko cień szansy, uprzedza o tym że mogę ponieść koszty leczenia, a potem cała kasa może pójść w błoto bo trzeba będzie wyrwać. Nadmienię, że jeszcze ani razu nie było takiej konieczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak jest ropien to powinien zeba wlasnie otworzyc wyczyscic wydrenowac dac antybiotyk lek p bolowy i czekac az ropa zejdzie i dopiero albo leczyc albo rwac. a nigdy rwac w ciemno. ja wiem ze sa tacy co dla nich kasa sie liczy i rwa nawet berz rtg zrobionego. kiedys z kumplem pojechalem w lodzi na ul pomorskiej pry placu wolnosci w kazdej gazecie sie oglasza cham jeden nocna pomoc. Wyrwal zeba bez rtg i mu sie ukruszyl- to na zywca chlopakowi kroil zeby korzen wyjac. co sie chlopak nacierpial i 400 zl chuj wzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mówię,że on będzie chciał mi na siłę wyrywać.Inny chciał bo mój był na urlopie.W tym zębie jest lekarstwo które mój dentysta wsadził mi około miesiąc temu i miałam go mieć do sierpnia ale jak widać,ząb był tak zniszczony że już to nie pomogło.4 lata temu wyrywał mi zęba na dole po drugiej stronie i mimo tego,że była ropa na korzeniu to nic nie bolało...nie rozumiem już nic z tego...jedno jest pewne,wole rwanie niż np. zapalenie okostnej bo wtedy to już jest przeje...e ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos mi tu śmierdziiii
ja wiem ze sa tacy co dla nich kasa sie liczy i rwa nawet berz rtg zrobionego --> a czemu kasa ? przeciez jak wyrwie od razu to wizyta będzie jedna, a leczenie trwa=kilka wizyt za każda kasuje $ a czemu sie uparlas na tego jednego dentyste ?? poszperaj w necie gdzie jest dobry dentysta w twojej okolicy i idź się skonsultuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponadto dostałaś antybiotyk w nadziei na to że ból Ci minie i nie wrócisz na usunięcie :D niektórzy dentyści nie przepadają za usuwaniem szrotowych szóstek z dolnego łuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ester Goldbaum antybiotyku nie dostałam od dentysty tylko od lekarza domowego na moją własną prośbę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to teraz ja się wygadam. mam koronę osadzoną na moim korzeniu, trzy dni temu zaczął mnie boleć, przeszło, ale wieczorem następnego dnia zaczęło się szaleństwo ból nie do wytrzymania od ucha, przez pól szczęki, nasilał się coraz bardziej, wzięłam Ibuprom max, i na 2 godziny trochę zmalał, rodzinka chciała mnie zawieźć na pogotowie, ale ja nie, bałam się, w nocy zero snu, łaziłam po balkonie, nie wiedziałam czy wyć,czy płakać, poszłam rano do swojego stomatologa zrobił zdjęcie i okazało się, że jest torbiel obok korzenia, dostałam dalacin c, i ketonal, ale wzięłam go 2 razy w ciągu 4 godzin, a wg ulotki to cała dawka dobowa, i znowu w nocy balkon, jutro idę go wyrwać, boję się, że nie zadziała znieczulenie, ale już dłużej nie wytrzymam, spuchłam, jem ibuprom max na zmianę z paracetamolem i piję wodę, nic nie mogę jeść, szkoda mi tego zęba, ale nie dam dłużej rady, mam nadzieję,że mi ulży ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to gość
U mnie zgorzel rozwinal sie w korzeniu bo korony juz nie mam, bol niewyobrazalny ale poniewaz mam odsloniety korzen przebilem napuchnieta miazgę igłą przeplukalem to whisky, cisnienie uszlo i ulga jak cholera. Tez slyszalem ze znieczulenie slabiej dziala przy stanach zapalnych, ja ide rwac tego zeba za 2 tygodnie i nie wiem czy lykac dalacin c skoro mnie nie boli? Mam nadzieje ze znieczulenie zadziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak to jest jak się zębów nie myje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5.04 gość Weź idź się madrzyć gdzieś indziej bo g****o o życiu wiesz a pierdzielisz jak poparzony. Ja o zęby dbam bardzo a po ciążach i łącznie pół roku wymiotów dzień w dzień po kilka razy zęby mam zniszczone i łamią się jak zapałki. Z resztą co ja Ci tam będę tłumaczyć tak proste rzeczy . Co do Zgorzeli to lepiej yo wyleczyć. Mi raz rwala dentystka zęba ze zgorzelą to ludzie na ulicy stali bo tak się darłam mimo końskiego znieczulenia. Pani dentystka powiedziała ze by na to nigdy się nie zdecydowała gdyby wiedziała .... no cóż zapomniała kazać mi zdjęcie zrobić a ja już byłam gotowa wszystko zrobić by to cholerstwo zniknęło z mojej buzi. Teraz pojechałam wyrwać bolaca 8mke. Byłam po antybiotyku Ale ze skończył mi się on w piątek a w sobotę miałam wyjazd nad morze bałam się rwac co by mi się to nie paprało itd. I ostatniego dnia gdy wracaliśmy takiego ataku dostałam ze przez 12 h zjadłam 7 ketanolow. Rano jak wstałam nie szukałam dentysty tylko na chirurgie poleciałam ( dodam że boje się dentysty jak Cholera a tu jeszcze 8mka i chirurg !!) . Zrobili zdjecie bylo zapalenie ale dxirki bogu nie zrobil sie zgorzel jeszcze. Dali znieczulenie. Sciemnilam ze nic nie pomaga i dostałam 2gie ;-D. A nic nie bolało hyhy. Okazało się ze zero bolu. Nawet po rwaniu nic nie brałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×