Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karola :)

Zgubione dokumenty za granicą

Polecane posty

Wie ktos może gdzie się to zglasza? i co sie robi w takich sytuacjach? W portfelu był dowód osobisty, prawo jazdy, zezwolenie na prace i karta do bankomatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam sie bo dziwne
na policje zglosic bezwlocznie do postoju taksowek pewnie oddadza dokumenty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To były polskie dokumenty zgubione w niemczech. Taksówke złapałam na ulicy nie daleko postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgubione dokumenty musisz zastrzec w systemie dokumenty zastrzezone ; powiadomic najbliższy konsulat , zadzwon takze do banku i koniecznie poinformuj o utracie kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaki problem jest z wyrobieniem prawa jazdy i dowodu tutaj w niemczech? ponieważ jestem tutaj do konca sierpnia i nie wiem czy nie bede miec problemów z wyjazdem do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyslalam im meila puki co poniewaz nie doładowalam sobie konta a pieniedze mam na koncie. nie mam jak wybrac, poniewaz ani karty ani dowodu, zeby podejsc do okienka. Jest bardzo duzo problemów z tym? Mam się martwić, czy raczej moge sie wyluzować wiedząc ze wszystko się da spokojnie w konsulacie załatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola- daj sobie na wstrzymanie. Zaloz sobie wlasny temat, ludzie maja powazne problemy, nikomu nie chce sie czytac twoich wypocin. Wie ktos moze jeszcze co w takiej sytuacji? Nie znam zabardzo niemieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam sie bo dziwne
juz ci pisalam musisz isc na policje i zglosic mieszkam w niemczech to wiem jesli nie zglosisz tego policji a ktos wykorzysta twoje dokumenty jestes w dupie wiec jak najszybciej na posterunek i chyba kaza czekac kilka dni na zgloszenie iz ktos znalazl twoje dokumenty idz rowniez do biura rzeczy znalezionych przewaznie takie znajduje sie w ratuszu ( ale nie wiem jak w innych miastach jest ) i zapytaj czy ktos oddal zgubione dokumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w jakim miescie mieszkasz?? U mnie kiepsko z niemieckim, chociaz podobno czasem mówią na policji po polsku. Konsulat tutaj coś da? Bo nie wiem czy sie jutro nie wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maryjetta.
Ja zgubilam raz dowod. Zglosilam na policji i tyle. Trzeba wypelnic tam formularz i dac adres ze w razie czego to pod ten adres przyjdzie zawiadomienie o znalezieniu. A tak wgl kto to widzial zeby wszystkie dokumenty nosic przy dupie? Na co ci prawo jazdy jak wozisz sie taryfami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryjetta. Nie woze się taryfami to byla sytuacja taka ze po prostu byłam na miescie, metro sie zepsuło i musiałam skorzystac z taryfy. Dokumenty mam wszystkie w portfelu, poniewaz potrzebuje do pracy, a wyszlam w sumie na chwile odwiezc metrem znajomych poniewaz nie wiedzieli jak trafic no i tak jakos wyszło. To juz jest nie wazne, najwazniejsze jest dla mnie jak to załatwic. Czy do banku moge pojsc z paszportem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego ja zawsze za granicę zabieram ze sobą dodatkowo dowód z clubcardu!Niczym nie różni się od oryginału więc myśle, że nikt nie zorientowałbym się, że to tylko kolekcjonerska wersja gdybym musiała go użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×