Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tropicana123.

Zmywarka - tak czy nie?

Polecane posty

Gość tropicana123.

Słuchajcie.Niedługo będę kupować wyposażenie do nowej kuchni.Zastanawiam się nad zmywarką.Obecnie jest nas 3.Taka ze mnie kucharka,że brudze dość dużo naczyń podczas gotowania.Rodzinę mamy liczną,także jakiekolwiek zjazdy rodzinne oznaczają kupę brudnych naczyń.Zatem wszystko przemawia za. Ale moja mama suszy mi głowę ze to tylko moje lenistwo i że da się zyć bez zmywarki a nawet godzina zmywania po gościach mi krzywdy nie zrobi.Nie cierpię zmywać brudnych naczyń. Chciałabym wiedzieć czy opłaca się mieć zmywarkę?Czy to już norma zmywarka w kuchni czy jak twierdzi moja mama wymysł leniwych panienek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m k k
moja tesciowa ma zmywarke, na codzien sa sami z mezem, wiec nie uuzywaja , ale jak sa jakies zjazdy rodzinne to wtedy ja wlacza i jest zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zmywarkę od ponad 13 lat :) i teraz jak tylko zacznyam myć jakieś naczynia ręcznie to mam wyrzuty sumienia ,ze marnuję wodę :) to chyba o czymś świoadczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PannaLL
No wiesz, niektóre kobiety po 50 uważają, że jednorazowe pieluchy to wymysł leniwych panienek. Nie słuchaj mamy, która chce żebyś zapierdalała tak samo jak ona i nie chce żeby było ci łatwiej. Zmywarka to naprawdę fajna sprawa i oszczędza dużo energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocho draniu
zmywarka jak pralka :) przydatny sprzet. i ekonomicznie patrzac oplacalny :) ja mam mala 40, scieki i woda sa teraz drogie :) nie oplaca sie zmywac recznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a argument że da sie żyć bez zmywarki jest za przeproszeniem z doopy . Bez pralki też da sie żyć , prawda ? a nawet bez prądu , - ale mama ma i prąd i pralkę pewnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropicana123.
Moja mama twierdzi,że zmywarka to tylko dla leniwych i bogatych."a bo ile to wody się marnuje a ile prądu!Co ty na głowę upadłaś?Nie masz gdzie forsy ładować?" Ot i taka mentalność.A ostatnio żaliła się że po sylwestrze wszyscy poszli spać a ona jeszcze godzinę naczynia myła...Tego bym chciała uniknąć - lepiej poświęcić czas na co innego A czy to prawda,że przy zmywarce trzeba mieć co najmniej 3 komplety naczyń? Jak długo myje taka zmywarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
TAK!! nas jest 5 i nienawidze mycia naczyń, musiałabym ciagle stac przy zlewie a tak mam luskus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m k k
jak przeprowadzimy sie do nowego mieszkania to ja sobie tez kupie zmywarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m k k
podobno dlugo, nie wiem dokladnie ile. 3 godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropicana123.
Poza tym nie podoba mi się to,że po wielkie jimprezie talerze i cała reszta porozstawiane są do ściekania po całej kuchni.Bo wycierać na bieżąco to też beznadziejna sprawa.A tak wkładasz,myjesz i wyjmujesz gotowe do odstawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość członek wysunięty na czoło
zmytarka dobra rzecz, wygoda, ale uwzglęnij koszta, przy trzech osobach będzie droższa niż ręcznie. uważasz, że warto to bierz! wygoda dużo większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boszsz . moja zmywarka pobiera - uwaga 16 litrów wody na całe porżadne myćie - zmywarka 60 cm obliczona na 14 kompletów naczyń - myje ok 1. 20 min . na prądzie ise nie znam , ale od meza wiem ,ze jest oszczędna . Ile ty zużyjesz wody i ile zpłacisz za ścieki żeby umyć takak górę naczyń i sztućców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naczń rzeczywiście dobrze jest mieć więcej ,żeby mieć czyste jak inne czekaja na mycie . Ale przecież mozan je kupować systematycznie i po kawałku ni wszystko na raz . koszty - wszystko jest zależne od cżeśtości jej używania . Ale mnie maz kiedyś wyliczył , że koszt mycia standartowego - pełna zmywarka , program 50 - 65 st . kostka myjaca i , sól i płyn - to 58 gr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropicana123.
allium No właśnie.Ile to wylanej na darmo wody?Zanim umuję i dobrze wypłukam?Dodatkowo dochodzi powięcony temu czas. Owszem jesteśmy w 3 narazie ale mam w planie jeszcze 2 dzieci:P Poza tym jak pisałam niemal co weekend mamy wizyty kogoś z rodziny i wtedy już zmywania jest więcej. Jestem zdania że kupić warto (pójdzie w zabudowę w kuchni) i niech będzie. Pojedyncze talerze będę myła ręcznie a przy większych brudach umyję w zmywarce i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allallla
bez zmywarki dzisiaj ani rusz, jak tylko wyprowadze sie na swoje to bedzie pierwszy zakup do domu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy zmywarke od roku i Polecal to urzadzenie nawet dla 3 osób Nietrzeba jej przeciec właczac codziennie a co 2 -3 dzien jak nazbiera sie pelna Niewidzac naczyn (brudnych w zlewie) chowasz je odrazu do zmywarki i juz jest porzadek zurzywa mało wody a szwagier obliczył ze jeden cylk to tylko 80 gr wiec miom zdaniem warto miec zmywarke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opłaca się, opłaca. A mamy nie słuchaj. Bo niby czemu masz sobie utrudniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yachu Chrystman
Robić wam się nie chce i kupujecie zmywarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie warto niczego myć ręcznie - lepiej kuić więcej zastawy :) zresza sam sie przekonasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocho draniu
moaj 40 w cyklu na 60ST bo taki najczesciej uzywam pobiera cos okolo 10 litrow a co do pradu to nie pamietam NIE ODDALABYM JEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropicana123.
A jakie macie zmywarki?Konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tropicana123.
Moja mama to pedantka okropna a jednocześnie wszystko lubi robić sama.Poza tym "żyd" okropny:PDla niej zmywarka to urządzenie tylko dla bogatych i leniwych.Porządna Pani domu zmywa sama:DBudujemy teraz dom i mama jęczy,że kasa poszłaby na coś innego a nie na zbęde urządzenie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem na studiach zaocznych
hehe matka zazdrosci pewnie, ze ona cale zycie musiala recznie myc kupuj zmyware i sie nie zastanawiaj. Jedyny minus dla mnie - niektore talerze to zle znosza (takie ze zlotymi wzorkami, bo sie scierają). Recznie nigdy tak dobrze nie domyjesz, jak w zmywarce (wysoka temperatura). no i zeby jeszcze sama wstawiala naycznia do szafek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia z parku
Autorko, nie słuchaj nikogo, tylko kupuj zmywarkę! Starsze osoby tak już mają, wychowane na matki - Polki, które wszystko muszą same zrobić i paść na pysk. Nie daj sobie wmówić, że to Twoje lenistwo. Zamiast sterczeć przy zlewie, poświęcisz czas rodzinie, albo zrobisz coś innego w domu. I nie ma co się przejmować gadaniem mamy, czy innych starszych pań - bez obrazy. Co do kosztów. Jeśli macie twardą wodę, to trzeba koniecznie kupić sól ( koszt pudełka ok. 7 zł. w marketach), nabłyszczacz i np. tabletki. W pudełku jest ok. 100 tabletek, używasz jedną dziennie - łatwo policzyć. Odnośnie wody - w sumie nie zauważyłam wielkich oszczędności wody, ale przed kupnem nie zmywałam pod bieżącą, więc to inaczej wyglądało. Dla mnie liczy się to, że nie muszę stać przy zlewie, brudne gary nie leżą mi na wierzchu, oszczędzam swój czas. Dla mnie - warto kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem na studiach zaocznych
zmywarka oszczedza wode. Ja mam wode od siebie ze studni za darmo wiec w moim przypadku place za wygode. Naczynia nie stercza w zlewie, nie wygladają brzydko, tylko sa od razu schowane :P a prgramy sa rozne, sa takie 30min na szklanki, ktore nie sa mocno brudne (ale takie myje w rekach), najczesciej uzywam 2h programu. Zaklejone obiadowymi resztaki talerze, sztucce lsnią :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×