Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kuchareczka88

Zrobiam sos pomidorowy identyczny jak w Da Grasso, mniam:)

Polecane posty

Gość kuchareczka88

Jak je robicie:)? Mogę sie podzielic z Wami moim przepisikiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tthcj
fujjj w dagrasso ten pomidorowy jest ochydny. podaj mi na ten biały czosnkowy bo go uwielbiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka88
tylko nie wiem czy dacie radę bo ja dodawałam moje płyny menstruacyjne :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka taka takaaa
hej ja nie umiem, przyznaję się ale ostatnio założyłam blog (Z racji musu siedzenia w domu) z przepisami, bo uwielbiam gotować z dnia na dzień będzie się zapełniać jak chcesz to zajrzyj http://www.e-kuchnia-m.blogspot.com a przepis możesz napisać, chętnie wypróbuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka88
Ja uwielbiam ten pomidorowy:) To wczesniejsze to podszyw:) Czosnkowy też robie, wychodzi identyczny:) Pomidorowy: - koncentrat pomidorowy pudliszki ziolowy (koniecznie!) - zioła prowanslaskie wyparzone - keczup - ja uzywam torteks - czosnek granulowany - papryka ostra - cukier - pieprz Miszam koncentrat 2 lyzeczki duze z keczupem, nie wiem dokladie proporcji ale mniejw eicej 1:1 Dodaje wody, mieszam,żeby byl rzadki, dodaje czosnek, papryki, cukru i peiprzu-to wedlug uznania, ja dodaje 1 lyzeczke cukru a ostrej papryki to w zaleznosci jaki chce sie miec ostry sos-ja lubie pikantyny wiec dodaje sporo, i czosnek tez wedlug uznania. wyparzam ziola i dodaje z woda, mieszam-mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze
prosze zamiesc przepis na czosnkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tthcj
ja tez proszę o przepis na czosnkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo ja też uwielbiam ten czosnkowy .. dawaj przepis na czosnkowy :) pomidorowy dla chłopa zrobię bo on lubi :) Co to znaczy zioła wyparzone? W sensie na sitko i zalewasz gorącą wodą czy jak to robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie wyparza zioła?
jak to robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka88
Tzn zalewam gorącą woda,żeby nie były twarde. Zle napisalam:) i potem miekna i z wodą nawet można je wlać do sosiku, bo do niego i tak trzeba dodać wody bo jest gęsty. Potem można odstawić do lodowki żewby wszystko się przegryzło:) Wlasnie jem ten sosik teraz sam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja neinawidze tego pomidorow
ego z da grasso za to lubie czosnkowy i umiem go zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka88
Jak robisz czosnkowy:)? Ja zaraz napisze jak robię swoj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze
A CZOSNKOWY? TEZ BYM SOBIE ZJADŁA TERAZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j_ulka
to jest sos na ciepło ?? do czego go jecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka88
Czosnkowy robię tak,że proporcji dokladnie nie znam, bo caly czas probuje, ale robię z : - smietana 18% (śmietana piątnica lub hej, z jogurtu nie wychodzi taki dobry, sprawdzilam) - cukier puder - czosnek granulowany (zawsze! i tylko prymata) - zioła prowansalskie też wyparzone - pieprz - sól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja neinawidze tego pomidorow
majonez(motyl) 500ml śmietana 12 ewentualnie 18 kubek 1,5 łyżki czosnku w proszku 3 łyżki cukru po 1,5 łyżki majeranku,tymianku ,oregano sparzone tzn te zioła to tak na oko tez zeby nie bylo ich za duzo w sosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
Ale to musi być wstrętne, zimny koncentrat pomidorowy zmieszany z keczupem tortex. Fuj! Ja robię sos tak: podsmażam drobno posiekaną cebulkę i 2-3 ząbki czosnku, do tego dodaję pomidory w puszcze (w zimie) a w lecie świeże bez skóry i gotuję ok. 15-20 min. Doprawiam solą, pieprzem, papryką słodką w proszku, odrobiną ostrej i oregano. Można jeść na ciepło lub zimno, jest przepyszny:) A czosnkowy jest banalny. Mieszam jogurt naturalny ze śmietaną (może być sam jogurt), do tego dodaję pół główku czosnku przeciśniętego przez prakę (ilosc czosnku zależna od upodobań), sól i pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j_ulka
ja robię podobnie czosnkowy ale daję świeży czosnek - jest o wiele lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to są sosy na zimno z pizzeri, do pizzy, mięs .. i czego tam jeszcze lubisz Hmm ten czosnkowy jakoś słabo mi się zapowiada, ale spróbuje tak zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
A juz dodawanie do sosu czosnkowego czosnku granulowanego to zbrodnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuńka
przeciez sos czosnkowy z da grasso robiony jest na bazie prawdziwego czosnku a wy tu że granulowany dodajecie, już widzę jaki on podobny do tego z da grasso zgroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkkiiikkkaaa Ale my nie gadamy o sosach ogólnie tylko o konkretnych - z pizzeri Da Grasso, jak zrobić takie jak tam dają Ja też zawsze daje świeży czosnek, spróbuje zrobić z takim i z takim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
Ale w czosnkowy się wpasowałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja neinawidze tego pomidorow
ja robie z takimm proszku i rodzzinie slinka cieknie az za nim;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
wiadomo, że im slinka cieknie, bo czosnek granulowany zawiera substancje wzmacniające smak i zapach i glutaminiam sodu, sa to sztuczne substancje powodujące, ze dana przyprawa lub potrawa wydaje się smaczna. Ja wolę dodać naturalny czosnek niż faszerowac się chemią, ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka88
do mojego przepisu apomnialam napisac ze jeszcze majonez winiary:P Ja daje granulowanyu, bo wolę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha i achhhh
sos czosnkowy pyszny, bo mój :D majonez kielecki, smietana, czosnek wyciśniety swieżo, pieprz, jak potrzeba to sól, zioła prowansalskie albo inne jakies typu oreganowatego. proporcje według uznania, ale wiecej majonezu niż śmietany. Bez dodawania wody i innych granulatów. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kogucik88
a więc apropo sosu czoskowego jesli chcecie ostrzejszy to oczywiscie mozna pieprz dodac, ale z tego co wiem to w da grasso pieprzu nie dodaja, Tylko dodaja jogurt raczej naturalny, majonez, zioła do białego jest to mieszanka chyba oregano i majeranku. do tego cukier i czosnek ZMIELONY!! z olejem (oczywiscie wiecej czosnku) :) całosc sie miesza i finito :) a czerwony: Koncentrat, zioła "tymianek, majeranek i oregano", cukier, pieprz sól, czosnek zmielony z olejem i oczywisxcie woda do rozrzedzenia :) ja probowałem probowalem az wkoncu powiedzmy ze wyszedł mi taki sam :) aczkolwiek i tak wole chodzic do DG na pizze z tym sosami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kogucik88
ahh i zapomniales dodaz ze ziola trze zaparzyc :) czyli najlepiej wsypac do jakiegos pojemniczka z przykrywka, zalac woda i zaparzyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bikso
Czosnkowy: -jeden mały jogurt grecki( może byc smietana ale lepiej żeby byl gęsty) -łyżka majonezu (według mnie najlepiej winiary) -sól -odrobina cukru (może być i bez) -oregano lub majeranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×