Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dzoana

10-latek się moczy! czy iśc do lekarza?

Polecane posty

Mój syn ma 10 lat i do tej pory zdarza mu się raz na jkiś czas zsikać w majtki - głównie wtedy, kiedy jest za bardzo czymś zajęty, np, gra na komputerze. Mówi wtedy, ze zapomniał i chyba tak jest - tak jakby nie miał podzielnej uwagi. Dodam, że ma podejrzenie ADHD i jednocześnie ma dość dziwną koncentracje - albo nie może się skoncentrowac w ogóle, albo koncentruje się tylko na jednej rzeczy bez reszty i traci kontakt z rzeczywistością, nie słyszy i nie widzi co się dzieja naokoło (wtedy zdarza mu się zsikać). Zastanawaim się, czy to jest konsekwencja tych problemów z koncentracją, czy też może to być pęcherz i trzeba iść do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dziesięciolatka
wiesz co generalnie faceci koncentrują sięzwykle na jednej rzeczy, ale moim zdanie mto on jest za duży żeby siusiać z zapomnienia. Może za długo siedzi przy kompie? Wyczytałam gdzieś ze ADHD zostało stworzone na użytek rodziców którzy nie radzą sobie z dziećmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie chodzi o komputer, to był przykład, jak miał 4 lata to zapominał się wysikać jak budował coś z klocków, potrafi to tez zrobić jak się zaczyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dziesięciolatka
ale cztery lata to rozumiem, dziesięć to trochę za dużo, chyba może pójdź do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miał 4 lata to tez rozumiałam, tez sądze, że jest za duzy na to. Natomiast nie zdarza sie to często, najwyzej raz na pół roku. Zastanwaim sie, czy to jest temat dla psychologa, czy tez może byc to pęcherz??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale on normalnie chodzi do łazienki, wie, kiedy mu się chce siku Mam czatować na ten moment? wysyłanie go na siłe do łazienki parę razy dzienne odpada, bo wyjdę na idiotkę przed nim i nie wiem, czy to nie będzie gorsze, robienie takiego zamieszania przy czyms, co na ogół robi bez problemu i wie, po co się to robi (w tym względzie jest normalnym 10latkiem) - po prostu raz na pół roku zdarza się taka przygoda. Zresztą nie mogę z nim chodzic do szkoły, jeżdzic na kolonie i tam pilnowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np dziś bylismy w gościach, były inne dzieci, grali w cos na komputerze, mały przyszedł do kuchni po ciastko, a ktos mówi \"ty, zobacz, on się zsikał\" - tak znienacka, on nie uprzedza o tym, kiedy ma zamiar się zsikać :) a robi się to krępujące dla niego, było mu potem głupio, bo sam nie zauważył. Nie chciałabym, żeby mu się to przytrafiło w towarzystwie innych 10 latków, bo będzie miał przerąbane u dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie możesz zwlekać, jak najszybciej idź do nefrologa (ze skierowaniem), zrobią mu badania, żeby wykluczyc ewentualny problem z układem moczowym te badania to zwykłe badanie krwi, moczu, USG oraz niestety ale kontrast, niezbyt przyjemne badanie przechodziłam to 2 lata temu ze swoim synem jeżeli wyniki będą prawidłowe poradzą Ci co dalej - uważam, że czekać Ci nie wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5
Mój synek też ma 10 lat i zdarza mu się zsikać w nocy tzw. nocne moczenie, byłam z nim u lekarza i na USG pęcherza, wyniki wyszły w porządku, a pani doktor powiedziała że ma prawo sikać i spytała czy może ktoś z rodziny moczył się długo. Radzę iść do lekarza, może jakiś psycholog stwierdzi czy Twoje dziecko ma jakieś problemy emocjonalne, a może coś z pęcherzem, pojemność nie taka, nie wiem, lekarz na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra ma podobny problem ze swoja 7 letnia córką,której też sie zdarza przy zabawie posikać w majtki,a do tego raz na jakis czas pojawia się w moczu krew.Miała robione wszystkie badania włącznie z ginekologicznymi ,kierowana była nawet na badania do kliniki gdzie również nic nie wykryto.Po roku chodzenia od lekarza do lekarza powiedziano jej ,że moze miec zakazenie cewki moczowej bodajże bakteria chlamydi.No ale z tym znów musi jechac do kliniki i tam sie może okaze co to jest.Pilnowanie i porzypominanie tu nic nie da bo ta metode siostra rowniez probowała stosowac ale bez rezultatu.Sama mysle że jeśli nie wykryto zadnej choroby to moze to miec podłoze psychyologiczne. Powinnas udac sie do lekarza w celu potwierdzenia lub zaprzeczenia jakiemus zakazeniu,a potem pomyslec o wizycie u psychologa dzieciecego.Dziecku tez napewno wsyd ze nie potrafi zapanowac nad oddawaniem moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PKingunia, mój dokładnie tak samo tłumaczy! To na wszelki wypadek pójde do lekarza, ale cos mi się wydaje, że to jest rzeczywiście psychiczne i związane z nadpobudliwości, a przynajmniej tak to intuicyjnie wyczuwam, to się zgadza w ogóle z jego sposobem reagowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moj synek ma 8 lat
i moczy się w nocy. Przypuszczam, że ma to po mojej rodzinie, gdyż ja, moja mama i babcia sikałyśmy do łóżka w czasie snu do ok.11 roku życia. Przypuszczam, że może i w twojej rodzinie ( bliższej czy dalszej ) tak może było (może o tym nie wiesz). Jest to temat krępujący i kłopotliwy zarówno dla dziecka i rodziców. Ale jeżeli wykluczone są jakieś schorzenia to dziecko z tego wyrasta. Ja wyrosłam. Poprostu zmieniaj mu często posianą bieliznę i pościel i z pewnością z czasem zacznie mu to przeszkadzać. Myślę, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bedac dzieckiem sie moczyła
musiałam sie leczyć ,leki i td i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzo
moja corka ma 8 lat i sytuacja wyglada identycznie - jak sie zaczyta, bawi, oglada telewizje to potrafi sie zsiusiac (no ewentualnie tylko popuscic i nagle gna do lazienki) czasem tez zdarza sie ze zrobi kupe; poniewaz zdarza sie to rzadko nie wybieram sie do lekarza z nadzieja, ze to minie; a najlepsze jest to, ze jak jej mowie zeby poszla do lazienki to twierdzi ze jej sie nie chce, a za dwie minuty sika i mowi, ze nie czula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważam że powinnaś
i to jak najszybciej,nie mozna tego naprawde lekcewarzyć nawet jeśli ini będą mówić że masz czekac!,po po co i na co czekac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do swojej wypowiedzi wyżej to w przypadku niektórych dziewczynek mogą być pomocne dokładne badania.Właśnie po wszystki możliwych badaniach i zmianie lekarza moja siostra dostała skierowanie na badanie obecnosci baktreri \"chlamydia\" okazało się że faktycznie znaleziono w wymazie z cewki tą bakterię.Teraz przynajmniej wiadomo żecoś jednak było nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do swojej wypowiedzi wyżej to w przypadku niektórych dziewczynek mogą być pomocne dokładne badania.Właśnie po wszystki możliwych badaniach i zmianie lekarza moja siostra dostała skierowanie na badanie obecnosci baktreri \"chlamydia\" okazało się że faktycznie znaleziono w wymazie z cewki tą bakterię.Teraz przynajmniej wiadomo żecoś jednak było nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wa/promyk
Nietrzymanie moczu, moczenie nocne dolegliwość tę należy łączyć z zahamowaniem przepływu impulsów nerwowych,w wyniku chorup kręgosłupa np. podwichnięć ,skręcre ń itp. Z wróćcie uwaę na 7,9,10 kręg kręgosłupa piesiowego. Najlepiej to masujcie kręgosłup a w łaściwie jego mnięśnie. Użyjcie do masowania olej arachidowy,oliwę zoliwek ,lanolinę. Lup zwóćcie się do dobrego kręgaża.Proszę ograniczyć spżycie potraw smżonych wieprzowiny,.. Polecam warzywa i owoce soki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chania.z
Ja mam podobny problem z córką. Moja córka ma 9 lat i zdarza się , że w nocy się moczy. Byliśmy u lekarza badania nie wykazały jakoiś powikłań , ona sama niechce na ten temat rozmawiać. Byłam nawet u psychologa ale on odesłał mnie do neurologa w celu zbadania nadpobudliwości. Córka nie jest newrwową osobą - przeciwnie jest nieśmiała i chyba toją gubi. Ale nie jest to objaw , którego się lekceważy. Zadziwiające jest to , że problem ten nie występuje w szkole tylko w domu kiedy się czymś zajmie. Ale jest taka strona o moczeniu nocnym i tam jest to dokładnie opisane. Ja ubieram córkę w bawełniane ciuchy po domu - są bardziej chłonne , podobnie jest ze snem zakładam jej bawełnianą pidżamkę i bawełniane figi najczęściej dwie pary by zwiększyć chłonność a na łóżko pod prześcieradło mąż kupił taką ceratkę , żeby nie przesiąkło łóżko ale wszystko na to wskazuje , że będe musiała córkę zaznajomić z podpaskami wcześniej niż jest to konieczne. Jeszcze mamy killka wizyt u lekarzy ale wszystko skupiło się tak jak u pierwszej koleżanki na braku koncentracji. Pozdrawiam kolezankę i proszę nie poddawaj się będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ignatz
Ten mały potrzebuje RÓZGI i PRACY to jest leń jemu się nic nie chce nawet pamiętać o potrzebie fizjologicznej- Ty go we wszystkim wyręczałaś ,pilnuj teraz jest ostatni dzwonek.Jeśli nie to do ostatniej twojej starości będziesz mu usługiwać , on sobie dziewczyny nie znajdzie i będzie życiowym niedorajdą przes ciebie-twoja całkowita wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra392
od niedawna mam podobny problem u syna 9,5 r.zdarzyło mu się w nocy ale i w dzień bawiąc się na podwórku posikać lub niestety coś grubszego.Tłumaczenia są podobne zapomniałem nie czułem lub po prostu nie wiem dlaczego tak zrobiłem :( Wiem ,ze ostatnio zaczął się bać postaci z horroru o którym opowiadała jego rówieśnica bo w domu nawet do łazienki boi się iść sam a drzwi pokoju muszą być otwarte co mam robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pamiętam Pana do dziś który mi zrobił zastrzyk i wydaje mi się że to dlatego też że się moczyłam a jeszcze do zerówki nie chodziłam. Widziałam go w telewizji i na zawodach. Myślę że jeśli zajmiesz się odpowiednio dzieckiem to to minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
Moczenie nocne to częsta przypadłość wśród dzieci i nastolatków. Mimo, że o problemie nie mówi się głośno to nie powinien on być niczym wstydliwym. Przyczyn nocnego moczenia może być wiele. Niezależnie od przyczyny powinno się porozmawiać z lekarzem i w ten najprostrzy sposób pomóc dziecku. Zapraszam do wejścia na stronę www.suchyporanek.pl, na której można dowiedzieć się więcej o tej przypadłości. Tam też znaleźć można materiały, które przydadzą się przed wizytą u specjalisty. Gdyby pojawiły się jakieś pytania - jestem do dyspozycji. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy to prawda ze problem moczenia dotyczy najczesciej chłopcow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy dziecko sika w lóżko to znajoma mi mówiła ze trzeba to zapisywac przez jakiś czas przed pojsciem do lekarza zeby on wiedział co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
Jest to tak zwany dzienniczek mikcji. Rodzic zapisuje kiedy zdarzyło się dziecku moczenie i dzięki temu lekarz ma szerszy wzgląd w całą sytuację. Taki dzienniczek również można znaleźć na naszej stronie. Zapraszam www.suchyporanek.pl Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko ma problemy z koncentracją a mamusia komputer mu daje haha no nie mogę a potem zwala na ADHD podejrzenie ? kto podejrzewa? podejrzenie to ma moje dziecko a jego objawy to: problemy z nauką z skupieniem uwagi jest nieuważny,często się potyka,czasami przewraca ma wybuchy złości ma problem z wykonaniem całego zadania od początku do końca często przeszkadza Pani w zajęciach trudno mu podejmować zadania wymagające wysiłku umysłowego ciągle coś musi trzymać w ręce ciągle się rusza przerywa wiele rzeczy by zrobić cos innego zapomina o podstawowych rzeczach typu umyć zęby,muszę mu przypominać gubi różne rzeczy i jeszcze trochę objawów by się znalazło i dodam że moje dziecko nie ogląda tv ani nie gra na komputerze,ma zakaz od psychologa i logopedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma dac ten zakaz komputera i tv? I co to ma wspólnego z nocnym moczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suchyporanek
Zakazy i nakazy nie pomogą dziecku. Stres wprowadzony w domu może jeszcze pogorszyć problem. Wspracie dla dziecka w takiej chwili jest najważniejszą rzeczą jaką może zrobić rodzic. Chętnie odpowiem jeśli pojawią się jakieś pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może najlepiej budzić dziecko w nocy kilka razy i tak sobie z tym poradzić. Przecież jak niewiele pije i wysadzi się je w nocy to już nie będzie mozliwości zmoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×