Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

1000 zł na dziecko może ktoś wie

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mam takie oto pytanie. Jestem osobą bezrobotna od lipca, we wrześniu zaszlam w ciążę zanim znalazłam nową pracę. Mój mąż pracuje na umowę o pracę. Czy będzie mi przyslugiwalo 1000 zl na dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli w ciążę zaszłaś zanim znalazłaś pracę ? Czyli tę pracę posiadasz tak ? 1000 zł jest dla matek bezrobotnych, studentek i na umowie zlecenie (śmieciówce). A ojciec dziecka nie jest tu brany pod uwagę. Czytałam coś, że teraz w grudniu trzeba składać papiery o te 1000zł w mopsie ? Wie ktoś czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kur... Jakie idiotki, nie wierzę! 1000 zł przez pierwszy rok życia dziecka dla matek uczących się, studiujących, bezrobotnych i na umowie zlecenie. 500zł to jest dopiero projekt, to nie jest zatwierdzone, jak na razie jest to obietnica wyborcza Szydło. Na pierwsze dziecko 500 zł dostaną tylko Ci, którym dochód na osobę nie przekracza 500 lub 800 zł (sama już nie wiem), na drugie dziecko dostanie każdy. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1000 zł do pierwszego roku życia dziecka. Dodatkowo 500 zł do 18 roku życia no i standardowe becikowe pozostaje bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
papiery składa sie max 3 msc po narodzinach dziecka. Wtedy wyrównają Ci za te 3 pierwsze msc. Jak złożysz po 3 to dopiero wtedy zaczyna ci sie naliczac tysiąc. Czyli po narodzinach dziecka złożysz dokumenty i bedziesz miec pieniązki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic ,tylko się pruć i rozmnażać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:26 Właśnie też przeraża mnie to. Mimo to, że bardzo mi pomogą te pieniążki, szkoda dzieciaków z rodzin patologicznych. Tylko, że ja jestem mamą z 2015, urodziłam w maju. U mnie w zacofanym mopsie, w mieście liczących 40 tyś mieszkańców, nikt nic nie wie... Niby w grudniu składa się papiery, a w mopsie nic nie wiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes bezrobotna caly czas? Bo piszesz cos o nowej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem bezrobotna. Nie szukalam nowej pracy bo zaszlam w ciążę. Mąż pracuje na umowę o pracę ale skoro ja jestem bezrobotna to chyba jemu nie przysluguje zasilek.macierzynski a ci ktorym nie przysluguje zasilek maja dostac to 1000 zl. Więc chyba sie lapiemy ale nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zadzwon do mopru w miescie wojewódzkim. Bardziej ogarnieci powinni byc Mezowi urlop ojcowski przysluguje raczej, ale reraz cholera wie co wymyslaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jeśli jestem studentką zaoczną tez przysługuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wazne jak studiujesz czy dziennie czy zaocznie, masz status studenta i o ten status chodzi. Zasiłek rodzicielski czyli te 1000 macierzynskiego nalezy ci sie bez wzgledu czy twoj mąż pracuje na umowe o prace ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok dzięki za odpowiedź. Myślałam, że może jako studentka zaoczna musze tez mieć status osoby bezrobotnej,a ja w urzędzie pracy nie jestem zarejestrowana. Rodze w lutym Czy mogę złożyć wniosek wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej się dowiedz wcześniej bo ze studentami zaocznymi bywa różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy wczesniej mozna złozyc wniosek. Zadzwoń do PUPu czy jako zaoczna studentka mozesz sie zarejestrowac jako bezrobotna. Tak jak ktos napisał, lepiej pytac kilka razy niz sie zagapic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako zaoczna studentka w urzędzie pracy mogę się zarejestrować, ale jestem w widocznej ciąży wiec to chyba nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nowe rozwiązania mają wejść w życie od 1 stycznia 2016 r., ale przepisy przejściowe zakładają, że świadczenia przysługiwać będą też rodzicom dzieci urodzonych przed tą datą, jeśli nie minęły jeszcze 52 tygodnie od urodzin (i odpowiednio więcej w przypadku ciąży mnogiej). Zatem np., gdy dziecko przyjdzie na świat 1 grudnia 2015 r., rodzice będą mogli pobierać świadczenie przez 11 miesięcy. x x czyli i tak pobierzesz tylko 3-4 miesiące. jeśli dobrze myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze świadczenia nie będą mogły skorzystać osoby uprawnione do zasiłku macierzyńskiego, a także osoby, które mają prawo skorzystania z tego typu świadczeń z tytułu urodzenia dziecka w innych systemach niż powszechny system ubezpieczeniowy (m.in. funkcjonariusze służb mundurowych). Jeżeli jeden z rodziców będzie uprawniony do zasiłku macierzyńskiego, drugiemu z rodziców nie będzie przysługiwało świadczenie rodzicielskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do wypowiedzi wyżej.to znam przepisy ale.nie.wiem czy skoro.ja jestem bezrobotna a mąż pracuje na umowie o pracę to czy jemu przysluguje prawo do zasilku wiec nie nalezy.nam.się ten 1000. Nie kumam.tego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mężowi nie należy się macierzyński jeśli nie pracuje żona zrozumcie to prawo do zasiłku macierzyńskiego ma się wtedy jeśli oboje rodziców pracuje tak więc jak mąż ma umowę i pracuje a ty nie to dostaniesz ten 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Studiowalam zaocznie i bylam zarejestrowana w UP jako bezrobotna. No bo przeciez studiujac zsocznie mozna.pracowac, a raczej trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ktoś już dowiadywał się gdzie i od kiedy trzeba składać wnioski o te 1000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro studiuje zaocznie to TRZEBA pracować? Heh co ty mi nie powiesz :-D. Studiuje zaocznie bo mam małe dziecko i drugie w drodze wiec nie rejestrowałam się w up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak mąż pracuje na umowę to bezrobotna żona dostanie ten 1000 na dziecko czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto dostaje macierzynski kobieta czy mezczyzna?? chyba logiczne, że kobieta, a to czy ojciec dziecka pracuje czy nie to nie ma żadnego znaczenia! przecież to jest "zasiłek" zamiast wynagrodzenia, a facet dalej pracuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale piszą, że jeśli jedno z rodziców uprawnione jest do macierzyńskiego to nici z zasiłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×