Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

1200 euro w niemczech na 3 os rodzine

Polecane posty

Gość gość

Damy rade z taką wypłatą przez jakiś czas się utrzymać? ja chce pójść do pracy mamy roczne dziecko,jak wygląda sytuacja w żłobkach? pracują tylko niemieckie opiekunki i jak traktowane są dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zarabialam 1300e maz 4000e i moja wyplata byla na mieszkanie i oplaty prawie 800e i jedzenie plus przyjemnosci tp jeszcze z meza szlo 500 takze nas utrzumanie kosztowalo okolo 2000e plus zlobek na panstwowy dluuuuugo sie czeka a ja nie chcoalam rezygnowac z pracy wiec za zlobek 700e placilismy. Takze zarabialismy 5300 a polowa na zycie be szalenst. Ja bym sie niw porywala na zycie za 1200 e bo to ryzyko tym bardziej ze male dziecko z wami jest. Bo bez dziecka to moze biednie ale byscie rade dali jakos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niwch ci dziecko zachoruje to nie wiem czy macie ubezpieczenie ale jak nie to ciezkie pieniadze sie placi za klinike. Moja miala goraczke 40 stopni pojechalismy do szpitala w nocy dali nurofen powiedzIeli ze zabki ida i 200e skasowali. Majac dziecko nie wyzyjesz za 1200 choc zalezy jakie sa koszty utrzymania waszego moeszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy w jakiej części Niemiec chcesz mieszkać, jakie chcesz mieszkanie itp. Dać się da, ale szału nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1200 € w Niemczech to bardzo mało . Utrzymać to się utrzymasz - bardzooooo głodując. Po pierwsze - mieszkanie,im lepsza dzielnica i standard tym drożej. Sam pokój ( JEDEN) waha się 150-250 € a mieszkanie 400 € w górę + opłaty. Leki w aptece dla dziecka są darmowe ( ale nie wiem jak to jest przy osobach nieubezpieczonych) , leczenie szpitalne - b.drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O widze ciekawy temat,dziewczyny piszcie bo ja jestem w podobnej sytuacji to mówicie ze tak ciężko? :-(to lepiej zostać jednak w pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu muszą dwie osoby pracować ( nawet niech to będzie za minimum) lub jedna - ale zarabiać dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu muszą dwie osoby pracować ( nawet niech to będzie za minimum) lub jedna - ale zarabiać dobrze. x czyli tak jak w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze to bardzo malo... 1700 € juz lepiej i Wtedy dacie rade Do tego czasu odpusc wyjazd, chyba ze chcesz zyc na lasce panstwa i Caritasu Maz zarabial 1800€ jak do niego pojechalam z dwojka dzieci .. Teraz po 1,5 roku razem Mamy 3.5 Tys € Pamietaj ze musicie tam sie urzadzic, mieszkania do wynajecia sa puste, wiec wszystko musisz kupic Albo przywiezc z Polski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego mają nie mieć ubezpieczenia? co do mieszkania to zależy w jakim mieście, jakiej dzielnicy, mogą znaleźć w bardzo przyzwoitej cenie. Póki co wystarczy 2 pokojowe. Do zarobku męża dolicz autorko jeszcze 184 euro Kindergeld.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu nie przesadzajcie. Opłaty są tu większe niż w Polsce, ale spokojnie zmiescicie się w 800 euro. a 400 na życie to wcale nie jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zarabiam w austrii 2800 netto. mieszkam w bregenz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to wnosi do tematu :), tak wpadłaś się pochwalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można to itak traktowac uzupełnię więc posta: zarabiam 2800, na życie i wakacje idzie mi połowa. jestem sama. Za 1200 euro to wy będziecie niezłą biede klepac - mówie powążnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co z tego? Autorka pyta czy można za 1200 przeżyć w Niemczech. Moim zdaniem można. Na dłuższą metę byłaby to wegetacja, ani urlopu ani lepszych ubrań, ani oszczędności. Ale tak z pół roku to spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie da sie tak zyc 800e to mieszkanie i oplaty minimum. A 400 e to malo pezy dziecku. Paliwo czy bilet do pracy to minimum100e i za 300e maja zyc na jedzenie braknie a co dopiero pampersy i np jak cos wypadnie leki ??? Ja bym za to nie przezyla nie ma opcji nawet. W de jwdzenie nie jest az tak tanie szczegolnie mieso filet z kurczaka 4e a to moze maz sie naje a ty i dziecko a gdzie reszta??? Bez dziecka dalivyscie rade ale z dzieckiwm ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakim cudem jedno z was zarabia tylko 1200 euro? Pól kafeterii przecież wypisuje tutaj jakies historie o kokosowych zarobkach w niemczech? Zarabia najniższą krajową? No to jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie przyszlo ci do glowy ze jak maz zarabia 4 tys euro to kobieta nie musi tyrac zeby zarobic nie wiadomo ile??? Ja zarabiam 1200 bo 3 godz dziennie tylko na swoje wydadtki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam do was pytanie,ile mogłabym zarobić bez znajmosci języka np przy produkcji,lub pracy fizycznej? czy przysługuje zwrot podatku na dziecko raz w roku i ile wynosi? żłobki w niemczech jak się opiekują dziećmi? zaznaczam że chce pracować a nie siedzieć na socjalu i żebrać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież te p***y ci nie napiszą prawdy takie paniusie życzliwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1200 zeby utrzymac cala rodzine i porobic oplaty to bedzie bryndza ci powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaka jest pensja minimalna? Żeby jakąkolwiek pracę załapać (sprzątanie, cokolwiek). Nie jestem autorką ale temat mnie interesuje, czy po studiach (załóżmy, że nie będą się totalnie liczyły) z jakimś tam językiem byłabym w stanie znaleźć coś za 900-1000 euro? Dosłownie cokolwiek (myślę o części niemiec bliżej odry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pensja minimalna ustawowo to około 1480 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale bzdety wypisuja niektore osoby. Czytac sie nie chce:( Mieszkam 25 lat w Niemczech, ale o 3 godzinnej pracy dziennie 1200 euro jeszcze nie slyszalam. To pewne. Zeby wyzyc bardzo skromnie wynajmujac mieszkanie, 3 osobowej rodzinie potrzeba przynajmniej 1500 euro. Naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od niedawna najnizszy zarobek to 8,50 na godzine brutto. Od tego sa odciagane skladki na ubezpieczenie zdrowotne i rentowe. Co prawda od tej sumy nie sa wielkie. Nie w kazdej branzy jednak placa te 8,50. Sa wyjatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odp. Studia nieistotne były wg mnie bo pesymistycznie zakładam, że nic z nich nie będzie w obcym kraju, zwłaszcza przez pierwsze lata (w pl dość ciężko by było, w obecnej sytuacji nie mam pieniędzy na kursy dodatkowe) - psychologia. Niemiecki znam aktualnie słabo (dawno się uczyłam), ale zaczynam powtarzać (mam 2 lata więc myślę, że dam radę na dobry poziom wejść). Angielski na całkiem wysokim poziomie. x Po prostu zdałam sobie sprawę, że jeśli jest taka możliwość to wolę na spokojnie pracować tam obojętnie gdzie i mieć na normalne życie niż tutaj się głowić i kombinować. Czysta kalkulacja. A potem będę myśleć o swoich marzeniach. Jeśli gdzieś bym ten 1000 dostała to naprawdę byłabym zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niesamowite...3 godziny dziennie i 1200 euro? czym ty sie zajmujesz? tez tak chce... :D jaka masz steuerklasse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×