Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niby śmieszne ale ...

14 tydzień ciąży - który to miesiąc?

Polecane posty

Gość niby śmieszne ale ...

Dziewczyny, jak sie to mówi? - 14 tydzień ciązy to który miesiąc - trzeci czy czwarty? Pytanie jest niby śmieszne, ale spotkałam sie ostatnio z rozbieżnymi zdaniami. Według mnie trzeci misiąc się zakończył w 12 tygodniu ciązy i 14 tydzień to już czwarty misiąc w toku, ale ktoś mi powiedział, ze to trzeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 i pol miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roommaster
Oczywiscie ze 4 miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby śmieszne ale ...
czyli? trzeci czy czwarty? No właśnie o to mi chodzi, żeby nie mówic "trzeci i pól, trzeci i trzy tygodnie", tylko prosto i w skrócie. Ktoś trzeci, kto się pyta, nie zawsze oczekuje az tak dokładnych info, po prostu mniej więcej i nie wiem, jak sie to w końcu mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 i pol miesiaca
Dopoki nie zaczniesz 16 tyg to jestes w 3 miesiacu a od 16 jest juz 4. Ja jestem teraz w 30 tyg i mowie ze jestem w 7 mies choc prawidlowo jest 7,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby śmieszne ale ...
no i tutaj też zdania są podzielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego informacje są rozbieżne, bo dla pewności za poczatek ciąży podaje się termin rozpoczęcia ostatniej miesiączki, nie owulacji (czyli kiedy naprawdę nastapiło zapłodnienie) i ciąża która trwa naprawdę 42 tygodnie trwa dwa tygodnie dłużej jeśli rozmawiasz z lekarzem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 i pol miesiaca
bo wszedzie gdzie czytam sa inne przeliczniki ale ja stosuje ten ktory ci podalam. Zreszta skoro ciaza trwa 40 tyg to 1 miesiac trwa 4 tyg... wiec latwo obliczyc w ktorym jestes miesacu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazdy liczy inaczej
wg ksicżki ktoa mam to ciąza trwa 42 tygodnie i jest to 10 mc księżycowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Wg książki \"W oczekiwaniu na dziecko\" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek \"Ciąża\": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja liczyłam tak, ze jak datę miesiączki miałam 30-tego to każdy kolejny miesiąc zaczynałam liczyc od poczatku miesiąca w kalendarzu ;) Czyli 14-ty tydzień to był oczywiscie 4 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby śmieszne ale ...
kobietka z forum, dzięki, myślę, że to wyjaśnia wszystko - 14 tydzień to czwarty miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angella 761234
14 tydzień ciąży to czwarty miesiąc ciąży jestem ginekologiem. Jeśli zakończyłyście 13 tydzień ciąży i jesteście już w 14 to jesteście w 4 miesiącu 5 miesiąc wejdzie wam po zakończonych 17 tygodniach czyli w 18 tygodniu będziecie w 5 miesiącu,a jeśli już ukończycie 22 tydzień będziecie już w 6 miesiącu. Pozdrawiam serdecznie przyszłe mamy. Pamiętajcie że jeśli nie ukończyłyście jeszcze 6 miesiąca to nie możecie mówić że jesteście w 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×