Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tylko mleko i butla

1,5 roczne dziecko nie chce jesc tylko pic mleko!!!

Polecane posty

Gość tylko mleko i butla

dotad moja corcia bardzo ladnie jadla. praktycznie wszystko jej smakowalo. ladnie zjadala obiadki, owoce, warzywa, serki itp. od kilku dni nie chce nic. jak sie zblizam do niej z lyzeczka to zakrywa buzie i ucieka, za to ciagle stoi przy szafce, w ktorej trzymam mleko i placze. uspokaja sie dopiero gdy ma butle w rece. w ogole butli domaga sie nawet w nocy, co sie wczesniej nie zdarzalo. najgorsze, ze pic tez nie chce, ani wody, ani sokow. ciagle tylko mleko. nie wiem co robic. probowalam jej nie dawac butli, poczekac az bedzie bardzo glodna. udalo mi sie wcisnac kilka lyzek obiadu i uciekla. w koncu i tak zrobilam butle, by choc tyle zjadla. nie bardzo wiem co robic. nie wiem czy to zdrowe dla 1,5 roczniaka, i w ogole co dalej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaa789
samo mleko napewno nie dostarczy jej wszystkich potrzebnych skaldnikow w tym wieku,a w nocy chce pic mleko bo jest zwyczajnie glodna, ile to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko mleko i butla
jakies 3 dni. zaczynam sie martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaa789
albo ma taką fazę albo cos jej dolega i napewno do lekarza wyniki krwi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko mleko i butla
sama juz nie wiem, bo poza tym wszystko jest ok. jest radosna i chetnie sie bawi. poczekam jeszcze jutro, jak nie przejdzie to pojde do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moja nosi
moze ja boli gardło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaOlimpii
Witam.Problem dotyczy mojej córeczki ,będzie miała 16 czerwca półtora roku(dokładnie za 18 dni),ogólnie mała ma zawsze mały apetyt i różny jest,czasami je ładnie a czasami nie,czasami próbuje się do tego przyzwyczaić ,ale czasami jest mi przykro i próbuje wszystkiego żeby zjadła,odkąd zaczęła jeść obiadki,deserki itp. jadła zdawało by się więcej niż ostatnio,albo to tylko przełom i zaraz minie że aż tyle jedzenia nie potrzebuje.W żłobku zjada podobno(tak panie mówią) i śniadanko i obiadek i deserek(wierze im na słowo)ale gdy w weekendy jest z nami prawie nic nie je na śniadanie 5 łyżek kaszki,w sumie jej nie lubi lub parówke lub kawałek chlebka,na obiadek albo uda nam się jej coś ''wcisnąć''albo nie ,zawsze przy karmieniu musimy ją zagadywać,ostatnio uczę ją dać jej samej obiadek to robi sobie zabawe rozrzucając je lub krusząc ,ale myśle że po dłuższym czasie nauczy się jeść sama,moim myśleniem to jak będzie głodna to zje no i na kolację zazwyczaj mleko i zliczę w ciągu dobu z 5/6 butli mleka bebilon 3 po 120 ml tyle jej wystarcza no i pije na okrągło,czasami coś przekąsi jakieś flipsy kawałek szynki,serka,bułki.Można na jednej ręce zliczyć co ona zjadła bardzo małe ilości,nie wiem czy mam się martwić czy nie bo dziecko ma dużo uśmiechu,radości i enrgii,nie choruje wygląda na zdrowe dziecko!Jestem drobna zawsze waże 46 kg do wzrostu 158 cm(bo tatuś jest dużym mężczyzną ma 185cm i waży 110kg) to mała jest po mnie waży 9,5 kg.Nie wygląda na za chudą,oj naprawde dobrze wygląda.Poradźcie jak myślicie.Jest powód do zmartwień czy nie ma?Pozdrawiam wszystkie mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymaj się, masz obok siebie
no jak przybiera na wadze choć po troszku, to jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mqamo olimpii
ja na twoim miejscu obcinałabym jej mleko i jak zgłodnieje tłumaczyła że teraz nie mleczko tylko obiadek musi zjesc i dawaj jej na początek to co lubi, serek homogenizowany, banan, może jakieś musy owocowe, przeciery warzywne, jajeczniczka z chlebkiem, a mleko tylko 2X na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam tego rodzaju 'faza' bardzo czesto wystepuje u dzieci w tym wieku. Dlatego np w USA gdzie codziennoscia jest ze od 1 roku zycia dzieci pija mleko krowie a nie modyfikowane, zaleca sie aby podawac mleko krowie pelnotluste do ok 2 roku zycia (do tego czasu zazwyczaj trwa faza wybrzydzania). Tym samym jako ze dziecko niechetnie je pokarmy stale przynajmniej nadrabia sobie 'tluszczykiem' z mleka. Mialam powiem ci to samo z corka. Jadla pieknie do ok 15 miesiaca zycia. A potem masakra. Moglaby zyc tylko na mleku. Ale powiem ci ze owszem mozna przez kilka tyg podawac mleko na zadanie aby sprawdzic czy jest to tylko krotka faza (spowodowana np zabkowaniem). Ale gdy trwa to juz dluzszy czas to polecam bardziej 'drastyczna metode'. NIE DAWAJ MLEKA. wiem, bedzie wrzask. Ale dziecko sie 'zapycha' mlekiem i jak przychodzi pora posilku ma juz pelny brzuszek. Nie dawac mleka, nie je?ok widocznie nie jest glodne. Dziecko w tym powinno pic (znow pisze wedlug amerykanskich standartow) 2 razy dziennie po ok 220ml mleka. I tyle.Cala reszta to pokarmy stale. W praktyce wyglada to tak (przynajmniej tak bylo u mnie)ze dziecko sie wscieka, po pewnym czasie zapomina o mleku, a dalej nie je. Nie zmuszac. Ja przeczekalam, na dniach corka konczy 2 latka i dopiero teraz cos ruszylo z jedzeniem! Kolejna rada; wyrzuc butelke. Daj niekapek czy zwykly kubek.Ja do tej pory robie ten blad ze corka pije z butelki mleko i traktuje to jako forme szukania komfortu, nie tyle co chce pic mleko co po prostu possac butle. Ja poki co podrozuje duzo przez ostatnie 2 miesiace wiec butelke wywalam z dniem 1 lipca dopiero. Ale Ty nie rob tego bledu. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przegłodź ją porządnie
nie dawaj żadnego mleka. zgłodnieje to zje normalnie obiad. nie je? widać nie jest głodna, tylko ma fochy :O co za bachor 😠 może jeszcze gwiazdki z nieba sobie zażyczyć, a ty będziesz skakać jak ci zagra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymaj się, masz obok siebie
przegłodź ją porządnie: a Ty jesz to co nie lubisz? jak to nie będzie długo trwało, to niech je mleko, nic dziecku od tego nie będzie. może rzeczywiście ząbki, a może owsiki złapało, wtedy dzieci bardzo lubią mleko i słodycze a wszystko inne be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaOlimpii
Właśnie Olimpka ma już wszystkie ząbki!więc myśle że to nie to,ostatnio jeszcze myślałam że może przez upały ma mniejszy apetyt ale teraz 3 dni jest chłodniej i tak samo.Kupuje jej naprawde dobre obiadki,bo ogólnie lubiła te słoiczkowe choć daję również moje robione ziemniaczki z sosikiem,jajeczkiem itp. to tez właśnie wybrzydza.Tak przykro odstawić te mleko bo wiem że chociaż to zje,ale może rzeczywiście jak bym jej przestała dawać to może zwiększy sie jej apetyt na inne jedzenie,choć jak mi się wydaje to dużo ona rzeczy nie lubi jeść..Trzeba coś z tym zrobić!spróbujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze to taka faza. Moja tez miala faze ze prawie samo mleko pila-kilka dni i przeszlo. Ale swoja droga to dziwie sie, ze kupujesz jej sloiczki a nie je normalnie z wami?? I jeszcze mleko w proszku pije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieci mają takie fazy, spróbuj nie dawać jej mleka, to może zechce coś zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaaaaaaaaaaaaaaaaaa789 PRZECZYTAJ SKŁAD MLEKA CO DO PROBLEMU TO RADZĘ OGRANICZYC MLEKO,BO PRZYJDZIE DZIEŃ W KTÓRYM DZIECKO MOŻE PRZESTAC JESC INNE PRODUKTY I BEDZIE JADŁO TYLKO TO CO JEST PŁYNNE,NIEJADEK MOŻE SIĘ ZROBIĆ,1,5 ROCZNE DZIECKO MOZE SPOKOJNIE PIC MLEKO TYLKO RAZ NA DOBE,MOJ SYN PIJE TYLKO WIECZOREM I TYLKO WTEDY WYCIAGAM BUTELKE A TAK TO PIJE Z KUBKA LUB NP Z BUTELKI PO KUBUSIU PLAY ,SĄ ETAPY W KTÓRYCH DZIECKO NAGLE PRZESTAJE JESC TO CO LUBIŁO,SYN TAK MIAL Z MIĘSEM-PRAWIE MIESIĄC NIE JADL MIĘSA A TERAZ ZNOWU ZACZĄŁ I TO WIĘCEJ RODZ NIZ WCZESNIEJ,OGRANICZ MLEKO JAK CHCE PIC TO SOK,HERBATKA,WODA...WYPRÓBUJ TO CO INNE MAMY STOSUJĄ:JAK NIE ZJE POSIŁKU TO NIE DAWAJ NIC DO KOLEJNEGO POSIŁKU...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desparada1
Ja to juz nie wiem co mam zrobic z moim synkiem. Ma 16 miesiecy, nigdy duzo nie jadl ale od miesiaca to nic nie je tylko mleko. Dzien wyglada tak. Rano ok 8 robie smiadanie z kanapki tylko ogorka zje lubil parowki teraz nie tknie, w miedzy czasie probuje rozne rzeczy, to owoca to jogurt nie. Przychodzi poludnie jest marudzenie pora spania i musi byc flacha. Myslalm ze jak bedzie glodny to zje co mu podam ale tylko butelka. Jak wstaje obiadu nic, lubial spagetti a teraz tez nie tknie, podje jakiegos krakersa, chrupka i nic !!!!dopiero o 7 znowu flacha do spania. Juz nie mam sily. Lekarz powiedzial ze jest zywy enegiczny i dobrze sobie wyglada, Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie jest
jeszcze gorzej!Moja córa ma prawei 3 lata i pije ogromne ilosci mleka,tyle,ze krowiego-oczywiscie z butelki. Nie umiem wyeliminowac butelek z domu,bo mam drugie dziecko.co robic. przez tydzien był spokój jak młodsze było przez tydzien u babci.jak tylko wrócił i z nim butelki problem wrócil. córka dobrze wyglada,ale tylko przez to,ze pije dosc tłuste mleko.ostatnio zauwazyła,ze rozdwajaą jej sie paznokcie,znaczy,ze brak wit.POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna zocha
U mnie też nie fajnie....od 8 dni tylko cyc właściwie, trochę tekturowego, ryżowego chleba (mój 1,5 roczny syn jest bezglutenowy), kawałek jabłka, marchewki.... Byliśmy pół roku na diecie bezglutenowej, potem lekarze kazali wprowadzać gluten. No i wyszło na to,że dziecko zaczęło mi jeść coraz mniej, aż właśnie całkiem przestało. Myślałam, że to ząbki, jakieś gorsze dni, aż trafiłam na lekarza, który kazał mi natychmiast odstawić ten gluten, bo dziecko może mieć uszkodzone jelita i nie chce jeść. No zobaczymy.....Póki co apetyt nie wraca...Lekarz powiedział, że ze dwa tygodnie to potrwa i potem zacznie jeść. Czekamy- i tak nie ma innego wyjścia, bo i tak nic skubaniec jeść nie chce, żadnym sposobem i podstępem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Olimpii
Teraz moge sie wypowiedziec bo juz to wszystko minelo gdy Olimpia byla niejadkiem 2 lata temu..A wiec dziecko nie chorowało,apetyt sie super zwiekszal ze odkad pamietam,super je wszystko nie wybrzydza i teraz ma 3,5 roku i wazy 14 kg.Jest cala i zdrowa i wyglada super,ma cialko.Jestem szczesliwa ze nie ma juz tych stresow,teraz to juz butel mleka nie ma, jak co to mama chce platki z mlekiem,lub zupe mleczna,jogurty,niczego w diecie nie brakuje,wszystko owoce,warzywa,mieso,ryby,nabial i zbozowe jedzenie je.Do : Tylko mleko i butla Mysle ,ze nie ma sie co martwic ,dziecko je i pije to na co ma ochote,znaczy ,ze organizm sie tego domaga,tak samo jak z doroslym,bedzie moment kiedy sama bedzie Ci pokazywala co chce ,pamietaj jak Oczy chca to juz bedzie Ci jadla inne rzeczy.Wszystko przetrzymaj,mi tutaj doradzano kiedys zebym ukrucala mleko,no i powolutku tak robilam,nic sie by nie stalo gdy dziecko jest jakis czas tylko na mleku,a pamietaj ,ze mleko nie jest az tak bardzo syte ,ze wkoncu bedzie mialo ochote na inne jedz bo ile mozna tego samego,bedzie sie powoli jej znudzalo wkolko to samo mleko.Zobaczysz.Bez stresu,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofja
Witam, poradźcie mi bo nie wiem co robić, synek ma 1 i 8 miesięcy nie chce jeść tylko pić mleko , trzyma go tak około paru dni zjada czasem obiadek , albo parowekę z chlebem . Miał takie dni wcześniej już dwa razy , jak minęły jadł wszystko . Poradźcie czy mam się czym martwić ?czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brak Apetytu

Witam mam dziecko w wieku 1.5 roku. Mały je tylko mleko kaszki na wodzie i deserki. Podczas posiłku dławi się każdym pokarmem ma odruch wymiotny. Czasami jest taka sytuacja że zwymiotyje cały pokarm który zjadł. Byliśmy w szpitalu oraz szukaliśmy pomocy u laryngologa neurolokopedy i nikt nam nie jest w stanie pomóc.. Mały bardzo dobrze przybywa na wadze. Może miała jakaś mama taki problem.. Gdzie mogła by dać jakieś wskazówki jak sobie radzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Olka
Dnia 18.12.2018 o 14:45, Gość Brak Apetytu napisał:

Witam mam dziecko w wieku 1.5 roku. Mały je tylko mleko kaszki na wodzie i deserki. Podczas posiłku dławi się każdym pokarmem ma odruch wymiotny. Czasami jest taka sytuacja że zwymiotyje cały pokarm który zjadł. Byliśmy w szpitalu oraz szukaliśmy pomocy u laryngologa neurolokopedy i nikt nam nie jest w stanie pomóc.. Mały bardzo dobrze przybywa na wadze. Może miała jakaś mama taki problem.. Gdzie mogła by dać jakieś wskazówki jak sobie radzić 

I jak sobie poradziliście z problemem? Ja mam teraz podobny 🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama niejadka
Dnia 18.07.2019 o 19:32, Gość Mama Olka napisał:

I jak sobie poradziliście z problemem? Ja mam teraz podobny 🙁

Też mam ten sam problem 😐 może ktoś napisać jak się Wam udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×