Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

17 miesiecy, nie umie wskazac mamy

Polecane posty

Gość gość

Witam, moja siostrzenica myli się gdy mówimy jej "gdzie jest mama?" to czasami pokazuje dobrze, ale czasami pokazuje na siebie, czy jest to powód do zmartwien? Czy dziecko w tym wieku może się jeszcze mylic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świat zwariował. Tak może się jeszcze mylić. To jeszcze jakby nie patrzeć dziecko w wieku niemowlecym. Dajta jej swiety spokój :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem, ja czytam rózne poradniki to dziecko roczne już powinno sie zwracac mamo tato, a nie nawet mylic się przy wskazywaniu. Mam nadzieje, ze masz racje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a 17 miesiecy to juz nie niemowle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rany moj ma tyle samo i czasami jak mowie gdzie mama topokazuje na kuchnie zebym tam po mleko mu poszla pewnie :D nie wiadomo co ma wtedy na mysli moze to zart moze przekora przeciez to nie pies zeby lape dawal na komende

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale martwi nas to troche, mała nie umię za bardzo pokazywać palcem, wychyla rączkę lekko tylko w kiedunku tego co chce i mówi" toto" i musimy sie domyslac o co jej chodzi,a wydaje mi się, że w tym wieku dziecko już powinno dokadnie pokazac co chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podbijam, moze ktos cos jeszcze odpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roczne dziecko powinno mówić mamo,tato??? Skąd takie bzdury? Dzieci rozwijają się różnie,np moja córka zaczęła dość późno mówić,bo niedługo przed 3 urodzinami,tak,to tylko proste słowa mama,tata,spać,pić,am am i kilka innych. Syn ma rok i NIE MÓWI I TO NORMALNE!!! Nie wiem skąd w dzisiejszych czasach taka panika,żeby dzieci robiły wszystko jak najwcześniej.....17 miesięcy to może nie niemowlak,ale nadal malutkie dziecko i ma prawo rozwijać się we własnym tempie,do niczego dziecka nie zmuszaj. A wszelkie poradniki możesz wsadzić sobie wiesz gdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko to indywidualność i rozwija się w swoim rytmie,i nie należy porównywać,zmuszać i panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie Twój dzieciak. Co się martwisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie stresuj się! mój ma 12,5miesiąca i nie mówi do mnie mama, ani do męza tata ale fakt wie kto jest kto bo pokazuje. ale np nie chodzzi sam jeszcze, wiem ze to nic złego ale na spacerze widzieliśmy takie maciupeńkie dzieciątko, miało 9 miesięcy i juz samo szło! gdybym miała porównywać każde dziecko do swojego to bym non stop sie czyms martwiła bo kazde dziecko jest inne. moj synek np wcale nie raczkowal i nie raczkuje, nie lubi. siedzi albo wstaje pzzy meblach i chodzi przy ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak wiem , ze dziecko jeszcze nie musi mowic w tym wieku, ale wskazac juz raczej powinna, a czasami wlasnie pokazuje na siebie, ze to ona jest mama, ale najczesciej pokazuje dobrze. Najbardziej niepokoi nas, ze nie pokazuje palcem , tylko wyciaga leciutko rączke w kierunku tego co chce i mowi " to to" i trzeba się w sumie domyslać o co jej chodzi. Na dodatek zdarza jej sie krecic w kolko i machac raczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to kręcenie to maksymalnie 6 obrotow i wtedy przestaje, a machanie raczkami nie zdarza jej się czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 15:29 A czy twoja corka nie mowiac do 3 roku zycia, umiala wskazac na ciebie, ze jestes mamą? Bo własnie nas nie martwi, ze nie mowi, tylko ,że jak wskazuje to na siebie czasami. Ehh.. może rzeczywiscie się za duzo o tym autyzmie naczytałam i panikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko rozwija się we wlasciwym dla siebie tempie, jego rozwój zalezy też od czynników zewnętrznych czyli np. Otoczenie, rodzice, środowisko domowe, doświadczanie życia, kontakt z rówieśnikami itd. Dlatego właśnie nie ma sztywnej tabeli którą można się kierować. Są jednak tzw. Normy rozwojowe dzięki ktorym można stwierdzić czy dziecko rozwija się prawidłowo. Jeśli czujesz się zaniepokojona to zwróć uwagę pediatrze przy kolejnej wizycie, lub poproś o skierowanie do psychologa dzieciecego. Ten zbada dziecko i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wiem, że kazde dziecko rozwija się inaczej. Ale to jest trochę frustrujące jak ona coś chce i nie pokaże dokładnie tylko trzeba się główkować o co chodzi. Wizytę mamy w lipcu, ale to jeszcze daleko do tej pory..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde dziecko rozwija się inaczej ale są pewne normy i jak dziecko ich nie spełnia to coś jest nie tak. Zdrowe i normalnie się rozwijające dziecko pokazuje już dawno palcem w wieku 17miesięcy. Brak tej umiejętności wcale nie musi oznaczać choroby ale coś jest nie tak jeśli nie umie pokazywać w tym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U niej to jest tak ze jak pokazuje jakieś czesci ciała to pokazuje palcem, a jaak jest cos dalej to tylko wyciąga raczke w tym kierunku i mowi to to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wow naprawde? Ja w jej wieku to juz czytalam Dostojewskiego i Freuda o Mickiewiczu nie wspomne, robilam zakupy i jezdzilam monocyklem! Jakies opoznione to wasze dziecko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Broń Boże, nie twierdze, że dziecko jest opóźnione , tylko właśnie zastanawiam się czy ma jeszcze czas na to prawidłowe pokazanie, czy to już coś nie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może nie jest pewna, która to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
07:07, nie rozumiem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7:7 chodzi ci o toze nie wie ktoro to mama a ktoro ona? No wlasnie powinna wiedziec, bo czesto jej pokazujemy. Ale własnie to jest dla mnie takie dziwne, bo ona czesto pokazuje tym paluszkiem, ale czasami tak jakby tylko raczke wychylala w kierunku , no ale niby umie pokazywac bo zdarza sie jej, zwlaszcza oko, zazwyczaj jak ja prosimy zeby pokazala cos to pokazuje palcem a jak chce cos, to wlasnie raczka tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×