Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

180 tyś kredytu hipotecznego

Polecane posty

Gość gość

W jakiej wysokości brałyście kredyt hipoteczny? Jaka wysokość raty i w jakim banku? Potrzebuje 180 tyś zł, ale trochę się boję, patrząc na to co się dzieje na świecie. Czas upływa i mieszkać gdzieś trzeba. W poniedziałek zacznę wypełniać wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nie odpisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
220 ing, rata 1000 zł na 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam wychodzi 180 tyś 845 zł na 20 lat. pko bp. Chyba nie ma się co bać, most to też żadna perspektywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
qrwa my wzięliśmy 50tys na 10 lat i płacimy 700-800zl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziwnie niska ta rata przy 185 tys na 20 lat to powinna wychodzić ok 1025zl. dziwnie niskie to 845zl :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
155 tysięcy na 20 lat. Rata 990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
130 tys rata 2500 na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
124tys zł na 25 lat, 3 lata za nami a rata niecałe 600zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość11111
150 tys, rata niecałe 900 na 20 lat. pko bp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Czemu dziwna? Byliśmy w kilku bankach, na chwilę obecną tam jest najtaniej, ubezpieczenia od utraty pracy nie bierzemy. W jednym nam powiedzieli prawie 1000 zł. Jak braliśmy auto na kredyt to oprocentowanie miało być zmienne, na początek płaciliśmy 750 zł, a w końcu skończyło się na 499 zł. Tak było w bph, ale tam nie mamy zdolności kredytowej. Na razie mamy wniosek. Mam nadzieję, że z wrażenia nie przekręciłam wysokości raty,albo nie dojdzie nic z ukrytych kosztów. Wstępnie tak nam Pani wyliczyła, zobaczymy jak się to skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy ok 270 tyś pko bp na 35 lat rata ok 1100 zł ja wiem, że jak my kredyt braliśmy to zupełnie inne kwoty wychodziły w różnych bankach w tym naszym pko.... a jak wzięliśmy kredyt to rata wyszła większa tak samo mój brat, miał doradce finansowego z którym obliczali raty w różnych bankach jak się zdecydowali na jeden bank to jak przyszło co do czego to rata wyszła większa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TYŚ? od czego to jest skrót? od TYŚĘCY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlciaFifolcia
225 tys na 25 lat, rata ok 1200, pko sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wypełniaj wniosku sama, idź do Open Finance (ewentualnie Expander) - oni bezpłatnie pomogą Ci wybrać najlepszy kredyt, załatwią za Ciebie wszystkie formalności :) Doradca z Open pomagał nam w wzięciu kredytu 3 lata temu (braliśmy wtedy 119tyś na 360 rat), ale sprzedajemy to mieszkanie i kupujemy większe - znów z Open ;) Tym razem bierzemy 133tyś na 360 miesięcy (mamy 27 tyś wkładu własnego) + w hipotekę wkładamy remont mieszkania (niecałe 30 tyś), a w zeszłym tygodniu również z OF podpisaliśmy kredyt gotówkowy. Jeśli kiedy kol wiek będę miała jakieś wątpliwości a propos moich finansów pójdę do Open Finance, są świetni i to nie jest żadna reklama, po prostu im ufam :) A jeśli chodzi o dobre biuro nieruchomości to polecam Metrohouse .. przeszłam przez wiele biur nieruchomości i wróciłam do Metrohouse - polecam z czystym sumieniem. Jesli masz jakieś pytania - pisz, aktualnie czekam na ostateczną decyzje z banku, także jestem na bieżąco ;) Tylko przygotuj się, że wzięcie hipoteki to nie jest 'puff' i już .. to kwestia 4 do nawet 24 tygodni ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa.. a rate obecnie przy tym kredycie na 119tyś mamy niecałe 500zł (kredyt w PKO BP), a przy tym na 133tyś (z remontem ok 160tyś) mamy mieć ok 790zł - 850zł, o ile warunki banku się nie zmienią (Alior Bank) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
100 tys, na 8 lat, ale braliśmy gotówkowy, wysokość raty 1450 zł, na 8 lat, ING miało najlepszą ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Myślałam, że do 2 mc załatwię kredyt. U nas w mieście nie ma ING, ale może tam zadzwonię. Nigdy się nie bałam kredytów, a teraz mam dziwne obawy. Żałujemy, że tak późno zdecydowaliśmy się, już mielibyśmy część spłacone. My bierzemy na wykończenie domu. Wcześniej mieliśmy 3 duże gotówkowe, ale zostało nam się tylko 25 tyś do spłaty. Za to zmniejszyły nam się znacząco dochody i doszło dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
150 tys, rata trochę ponad 800zł, 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Mój brat mówi, że nie będzie brał sobie kredytu hip. bo to pętla na szyję. Tylko, że on z żoną zarabiają 5 x tyle co my. Z małym dzieckiem nawet nie myślę o pracy dodatkowej, teraz przerabiamy ostre zapalenie oskrzeli i jestem w domu. Macie ubezpieczenia kredytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie trzeba miec dochody żeby moc wsiąść 180tys? Wiecie? Czy może pracować tylko mąż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas maz ma dzialalnosc. W momencie brania kredytu zarabial okolo 6500 brutto ,ja bylam na zleceniu wiec nie brali tego pod uwage. Mielismy juz zaczeta budowr domu, postawione sciany parteru i to zostalo wycenione z dzialka na 100 tys. i liczone jako wklad wlasny. Dostalismy 220 tys. kredytu. Rata 1100 na 25 lat. chcielismy wziac 180 tys ale bank stwierdzil ze za to nie uda bam sie wywykonczyc domu i musielismy wziac 220.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile mogę dostać przy zarobkach 3500 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie , my też będziemy składać z mężem wniosek na dokończenie budowy ( dach i okna) i wykończenie w środku. Chcemy 150 000 zł ale bank prawdopodobnie stwierdzi że za tyle nie uda nam się dokończyć budowy, nie wiem ile będziemy musieli tego kredytu wziąść , i czy będziemy mieć na tyle zdolności kredytowej ,nie rozumiem tego dlaczego bank zmusza aby brać większy kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka: My mamy razem teraz 4400 zł na 3. Wcześniej mieliśmy więcej, ponad 7 tyś. Też nie wiem czy bank uzna, że za tyle wykończymy dom, dużo będziemy robić sami albo "po znajomości", nie bierzemy firm i drogich fachowców. Wkład własny 300 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy 3500 zł dostaniesz chyba 140 tyś, zależy też na ile osób te zarobki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy +/- 4100 netto na 2 osoby, ale bank wie, ze jestem w ciazy, bo chcieli zaswiadczenie ..nie wiem czy biora ciaze pod uwage jako przypuszczalnego czlonka budzetu gospodarstea domowego. My chcielismy 160tys + 30tys na remont (mieszkanie w dobrej okolicy, w bloku, 65,5m2) Ale bank dal nam warunek ..da nam 133tys i musimy miec 27tys wkladu wlasnego, ale za to mozemy sobie remont w hipoteke wlozyc. A jesli chodzi o wykonczenie domu, to bank kaze wam wziac wiecej, bo oni w razie czego za wykonczony dom dostana wiecej kasy w razie gdyby Wam sie noga powinela. Jak wezmiecie wiecej, a zuzyjecie mniej to zawsze mozecie zrobic nadplate do banku to wtedy Wam jeszcze raz kredyt przelicza i albo zmniejsza rate, albo zmniejsza ich ilosc liczac od tyl :) My tak robimy z pieniedzmi na remont - zaaokraglilismy wszystko do gory i w razie czego zwrocimy do banku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka: nas tak się pieniądze nie trzymają, że pewnie wszystko pójdzie i zabraknie. może dlatego, że mamy małe dziecko. Wcześniej odkładaliśmy a teraz nic, wręcz przeciwnie. Co odłożymy to coś się wydarzy i znowu 0 na koncie. Chciałabym, żeby był spokój w Europie, ale nie ma się co oglądać na sytuację u naszych sąsiadów. Nawet jak to sprzedamy to nie mamy co kupić innego, w ten dom włożyliśmy wiele pracy, pomysłów. Wszystko drogie. Mam nadzieję, że bank nam nie odrzuci wniosku za dom na wsi. Mieszkamy u moich rodziców ale do grudnia dali nam czas na wyprowadzkę. Nie wiem jak, ale musimy to wykończyć lub sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo dobrze ze wam bank kaze brać więcej. Nasz stan istniejący zostal wyceniony na 230 000 dzialka z domem w stanie surowym zamkniętym częściowo. Okna byly dach nie bylo drzwi. Wzięliśmy 130 000 dom maly 115m. Nie wystarczyło na schody na ogrodzenie i na wykończenie pietra. Zaluje ze 30 więcej nie wzięliśmy. AL maz nie chcial i teraz będziemy ciulac co miesiąc te 500zl-1000zl i za 3 lata moze cos zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie można zwiększyć kredytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×