Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zastanawiając się

20dc i ciąża?

Polecane posty

Gość Zastanawiając się

Czy to możliwe, że kochając się w 20dc zaszłam w ciąże? Mam cykle zwykle 28 dniowe. Co prawda ostatnio (dwa cykle) kombinowałam z aspiryną na przesunięcie dnia okresu. Pierwszy okres przesunęłam o 2 dni czyli zaczął się w 26 dc. a drugi w 24 dc. W tym cyklu kochaliśmy się z mężem pierwszy raz. (wakacje z dzieckiem w jednym pokoju ;-)) właśnie w 20dc. Dziś mija 32 dc a okresu nie widać. Owu miałam prawdopodobnie ok. 15 dc (bóle okołoowulacyjne) i płodny śluz który zanikł w 19 dc. Pierwszy raz tak mam. Test oczywiście zrobię ale poczekam jeszcze trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może tak być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dni niepłodne istnieją tylko w teorii, w praktyce bywa różnie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Dni niepłodne istnieją.Ale, jeśli jak mówisz, kombinowałaś z przesuwaniem okresu to, po pierwsze, mogłaś przesunąć sobie owulację.Przy cyklach 28-dniowych dni płodne TEORETYCZNIE (kalendarzykowo, czego się już dziś NIE stosuje!) przypadają pomiędzy 7 a 18 dniem cyklu.Ale jeśli 19 dc obserwowałaś zanik śluzu (czy to był ostatni dzień jego występowania, czy pierwszy, kiedy go już nie było) to od tego momentu należało odczekać ze współżyciem bez zabezpieczenia jeszcze 72 godziny.Pierwszym dniem 100% niepłodnym byłby dopiero 22 dc.Ale, na pocieszenie.Największa szansa na ciążę jest w dniach ze śluzem płodnym lub bezpośrednio przed nimi.Po tych dniach maleje z każdą godziną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cleo dziękuję. Jeśli okaże się że jestem w ciąży to będę się bardzo cieszyć. Mam już jedno dziecko i fajnie by było mieć drugie. Jedno wiem na pewn, na przyszłość nie będę już kombinować z przesuwanim okresu. No chyba że kiedyś zdecyduję się na tabsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×