Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość który to miesiac

21 tydzień to który miesiąc ciąży?

Polecane posty

Gość który to miesiac

jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia www
6 miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stuku_puku
druga połowa piątego miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stuku_puku
no szósty ale księżycowy... czytaj dokładnie..., tu rozumiem że dziewczyna pyta o miesiące kalendarzowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia www
czytam uwaznie:O ...zapytaj pierwszego lepszego gina:O 6 miesiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiishaj
21 podziel na 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez jestem i wiem:)
To 6 miesiac,sama jestem w 21 tygodniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez jestem i wiem:)
kasiishaj co??? to jak 40podzielisz przez 4 to sie okaze ze ciaza trwa 20 miesiecy:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez jestem i wiem:)
mialo byc 10 ofkors:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stuku_puku
no malgosia, ale ja jestem ginką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia www
tak, tak...jestes...na tym forum to koronny argument jak sie nie ma racji:D ja tez jestem, kardiologiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo tak i już
http://dzieci.civ.pl/tygodnie-miesiace-ciazy Jak liczyć tydzień i miesiąc ciąży? Przez lekarzy, zgodnie z regułą Naegelego, pierwszy tydzień ciąży liczony jest od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli około 14 dni przed faktycznym poczęciem dziecka. Stąd też przyjmuje się, iż cała ciąża trwa 280 dni (w praktyce 266 dni od koncepcji), czyli 40 tygodni, a więc 9 miesięcy kalendarzowych. Miesiące i tygodnie ciąży Przyjmuje się, że: - 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia, - 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia, - 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia, - 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia, - 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia, - 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia, - 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia, - 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia, - 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia. Zobacz: Badania w kolejnych tygodniach ciąży. Ciąża dzielona jest również na trzy trymestry: - 1 trymestr trwa w przybliżeniu od 1 do 14 tygodnia, - 2 trymestr trwa w przybliżeniu od 15 do 27 tygodnia, - 3 trymestr trwa w przybliżeniu od 28 tygodnia ciąży do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia www
1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz No i według którego schematu tu liczyć? moj ginekolog liczył według tego 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień według mnie to 6 miesiac i tak liczylam z ginem tygodnie moich dwóch ciaz:) pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stuku_puku
ciąża trwa 40 tygodni- czyli 10 miesięcy księżycowych, a 9 miesięcy kalendarzowych. Jeżeli dziewczyna jest w 21szym tygodniu ciąży to oznacza że skończyła 20 tygodni tejże ciąży, czyli równą połowę z 40 tu tygodni, czyli 4 i pół miesiąca z 9. Więc skoro jest w pierwszym tygodniu po dwudziestym ( czyli w 21 szym tygodniu) to inaczej mówiąc jest w pierwszym tygodniu po czterech i pół miesiąca , czyli druga połowa piątego miesiąca ciąży. Piątego kalendarzowego. Mam nadzieję że teraz malgosia zrozumiałaś bo bardziej po ludzku wytłumaczyć się już nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia www
kochana,nie wysilaj sie juz bardziej...urodzilam dwoje dzieci i zadna wirtualna pseudo ekspertka nie bedzie mnie pouczala.... byeee:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez jestem i wiem:)
Autorko, to 6miesiac, na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmagda
Do pani podpisanej też jestem i wiem :) jeżeli już to 40/4 to jest 10 a nie 20 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×