Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama to bee

23tc czy widac ruchy dziecka na powierzchni brzucha?

Polecane posty

Gość mama to bee

hej jestem w 23tc, ruchy dziecka odczuwam juz od 19tc, to moja pierwsza ciaza. dziecko ruszalos ie tez na usg i podczas badan. moje zmartwienie to brak 'widocznych'ruchow dziecka na powierzchni brzucha. corka kolezanki mowila ze tamtej widac takie 'umypuklenia'na brzuchu gdy dziecko sie wierci a mi nic:(nie czuje ich nawet gdy poloze reke na brzuchu:(...fakt mam spora tkanke tluszczowa na brzuchu czy w zwiazku z tym ma to wplyw na to czy widac poruszanie sie dziecka 'pod skora'czy nie,juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama to bee
hej mamusie pomozcie czy u was bylo widac kopniaczki na brzuchu ?mimo ze macie nadwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i po co to
ja nie mam nadwagi i będąc w ciaży przytylam sporo ale szybko było widac ruchy dziecka ja czułam je od 16tc a widoczne były już jakoś od 20tc ale ja zawsze szczupła byłam może to ma znaczenie, nie martw się jeszcze zobaczysz jak brzusio faluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcddcba
na powierzchni widzilam gdzies okolo 28 tyg. jestem normalnej budowy tzn ne chuda nie gruba. ruchy czulam od 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży widziałam, bo chudsza byłam, a teraz? Tłuszczyk robi swoje. Nie oszukujmy się, jeszcze trochę trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cindi_
ja tez widzialam jak bobas sie przeciaga, raz nawet skopal swojego tatusia jak sie do nas przytulil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikal
23tc nie widziałam ruchów, u nmnie w obu ciążach na pewno po 32tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W 23tc nie widziałam
ruchów dziecka na powierzchni a nadwagi nie miałam przed ciążą. Wydaje mi się, że to za wcześnie aby brzuch "zaczął ci skakać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatanogazamiata
23 tyg to stanowczo za wcześnie, tym bardziej że znasz szacunkową wagę dziecka.... i prawdopodobnie jest to 400-500g. No chyba że nosisz jakiegoś wielkoluda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawa stara,ale normalnie nóż w kieszeni się otwiera jak te bzdury się czyta.W 23c jest możliwe aby widzieć ruchy na powierzchni brzucha i wcale nie trzeba mieć w sobie kolosa.Dziewczyny już tyle się pisze na necie jak macie jakieś wątpliwości zgłoście się do swojego ginka a nie nakręcajcie się wzajemnie.Bo niektóre dziewczyny takie bzdury piszą że według nich to ja już dawno powinnam poronić ,mieć przedwczesny poród i kilka takich tam. Włączcie myślenie to nie kosztuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś jeszcze będzie to czytał. Nigdy szczupła nie byłam. Pierwsze ruchy poczułam ok 16 Tc. A w 21 gdy spokojnie leżałam to kopniaki było widać przez skórę. Ale nie codziennie. Wiadomo ze w tym czasie dziecko ma sporo miejsca do fikołków. Były dni gdy maly kopał bardzo nisko i wtedy nie miałam szans żeby to zobaczyć. Ale gdy kopał w okolicach pępka to brzuch podskakiwał tam gdzie maly kopnął ;) teraz 27 tc i dalej brzuch skacze. Także nie ma znaczenia to czy ktoś miał płaski brzuch czy dużo tłuszczyku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martakuk
Ja czułam ruchy od ostatniego dnia 17tc a dziś zauważyłam kopniaczka ( 20tc ). To moja pierwsza ciąża. Waga startowa 53 kg, w 20 tygodniu 6 na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×