Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamamamamamabuuu

2,5 latek do przedszkola. jakie są wymogi i jak to wpłynie na dziecko?

Polecane posty

Gość mamamamamamabuuu

Mój syn we wrześniu gdy pójdzie do przedszkola będzie mieć 33 miesiące. W lutym są juz zapisy. Poradźcie czy dać go najpierw na 4 godz. Czy martwić się... Czy dziecko musi być juz bez pampersa? Jak wy postępujące czy dajecie niespełna 3 latki do przedszkola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzidcko musi być juź w miarę samodsielne. Bez pampersa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dałam. Teraz córka ma 8 lat, więc już troszkę czasu minęło. Przede wszystkim ważne jest to jak bardzo Twój syn jest do Ciebie czy swojego ojca przywiązany i jakie ma kontakty z dziećmi. Moja córka zawsze była "z dziećmi" ;) . Ja też nigdy nie przyzwyczajałam jej do siebie. Wiadomo, okazywałam dużo czułości, ale szybko wróciłam do pracy i moja córka nie należy do dzieci "wiszących" na rodzicach. To zależy od tego jak do tej pory traktowałaś dziecko, jak dużo czasu i w jaki sposób z nim spędzałaś itp. Moja córka chodzila do przedszkola w pampersie ( chociaż po domu nie nosiła, ale bałam się że nie zawoła pani i będą problemy). Dużo dzieci chodzi w pompkach do przedszkola. Na początku powinnaś dawać na troszkę krótszy czas. Moja córka chodziła do przedszkola na 3-5 godzin, więc może dlatego nie było problemów ale myślę że będzie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
a dostanie się? teraz sa zapisy przez internet i to system "decyduje" czy przyjmą, mi wychwawczyni starszej corki powiedziala ze system odrzuci moją-tez bedzie miala we wrzesniu 2.5 latka) i trzeba isc gadac z dyrektorką i prosic ale poprzez zapisy rocznikowo system nie przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo dzieci chodzi do przedszkola w pampersach? Jeszcze takich cudów nie widziałam... chyba że w prywatnych, ale zakładam że autorka pyta o publiczne skoro chce wiedzieć jakie są kryteria. Kiedy ja dawałam dziecko w tym wieku do przedszkola musiał być "samodzielny"- co oznaczało że potrafi sam jeść, korzystać z toalety- choćby po przypomnieniu, zapytaniu, panie pomagały też się dzieciom podcierać, przynajmniej w jakimś stopniu się ubierać- założyć trampki na rzepy, czapkę, kurtkę bez zapinania itd. No i musiały też ogarniać podstawowe rzeczy typu czekanie na swoją kolej przy nakładaniu obiadu, ustawianie się w pary, rozpoznawanie swojego znaczka w szatni i łazience- wiadomo że to się ćwiczy w przedszkolu, ale wiem że niektóre dzieci miały z tym problem. U maluchów panie i tak były wyrozumiałe, np. dokarmiały dzieci które miały widoczne problemy z jedzeniem i równocześnie uczyły jak samemu to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja miala prawie 2,5 roku jak poslalam ja do przedszkola na 4 godziny dziennie. Pierwsze 2 tygodnie ciezkie ale pozniej super. Jest bardzo do mnie orzywiazana ale kontakt z dziecmi jej sluzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma w tym momencie 27 miesięcy, zapisy mamy od marca. Dziecko odpieluchowane, je samodzielnie, zakłada buty na rzepy/skarpety/spodnie (czasem na lewą stronę lub tył na przód), ale rozbiera się wręcz idealnie do golasa sama., Umie się z przodu podetrzeć sama, po kupie jeszcze nie. Rozumie proste polecenia typu 'zbierz zabawki' czy 'przynieś swój kubeczek'. Będziemy składac papiery. We wrześniu mała będzie miała 35 miesięcy. Zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn tyle miał jak poszedł,był bardzo zadowolony i jeszcze miał pampersa,Panie go przebieraly i nie było problemu tylko trzeba sie zapytac:) i w koncu sam sie oduczył bardzo szybko jak widział ze dzieci nie maja juz pieluch,przedszkole państwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Złozyłam cv do pracy,pare groszy więcej zawsze się przyda.Byłam w przedszkolu,syn w momencie składania wniosku miał 2l5m-cy.Z racji tego,że samodzielny,odpieluchowany nie byłoby problemu z przyjęciem.Jedno ale... godziny w których miał przebywac 8-16.30-17 bo tak maż kończy prace.Zrezygnowałam szkoda mi trzymać tyle godzin takiego malucha.Córka chodziła do tego samego przedszkola,wymogi takie same-samodzielnosc i brak pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamamabuuu
Przedszkole publiczne i na wsi. Powiedzieli ze nie ma problemu przyjmą. Martwię się jak będzie z jego odpieluchowaniem ale zobaczym.. Idzie mu ciężko. Do września dużo czasu. Z dziećmi lubi prprzebywać. Je samodzielnie tylko nie zupy bo mu się wylewaja. Mało tez mówi ale liczę ze go jeszcze puści do września. Mówicie ze w razie czego dać go na 4 godziny i z pampersow. To jakieś pocieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×