Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

2,5 latka w grupie 4 i 5 latkow w przedszkolu.

Polecane posty

Gość gość

Moja córka ma dokladnie 2 lata i 8 miesięcy. Od czerwca idzie do przedszkola. Pani po ogólnej obserwacji i 2 dniach adaptacyjnych stwierdziła, że mala... będzie się nudzic. Zna litery, zaczyna pisać i czytać, zna ok 40 piosenek, liczy, zna kilkadziesiąt słów po angielsku, zbiory, kolory etc ma opanowane, a to wszystko ćwiczą 3 latki na zajęciach. Jednocześnie... to jej pierwszy raz wśród dzieci i jeß dość mało sprawna ruchowo, nawet na swoj wiek, nie mówiąc już o porównaniu z 5 parkiem. Sama je, korzysta z toalety, nakłada spodnie po skorzystaniu, myje ręce ale oblewa rękawy, nie obiedzie się sama na spacer, choć zaraz będzie lato. Tzn buty czy spodnie, skarpety , bluzka zalozy. Co byście zrobiły????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może jeszcze zna ulamki, rachunek rozniczkowy i recytuje Pana Tadeusza? Taka wielce uzdolniona, a ruchowo w tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do szkoły ją wyślij jak w przedszkolu będzie się nudziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erferferf
Nie wiem czy masz wybór, znając przedszkolne realia. I argument nauczycielki jest dopasowany na siłę, bo widocznie trzeba wyrównać grupy pod względem liczebnym... Ale gdybyś mogła zadecydować, to się nie zgadzaj. Przedszkole to nie nauka a zadania, ćwiczenia i to tylko dobrze jeśli córka będzie lepsza. Natomiast dziecku nowemu i na dodatek mniej sprytnemu pod względem fizycznym będzie ciężko. Co z tego że potem się to wyrówna, jeśli teraz córa nabierze przekonania że jest gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erferfe
A jaka jest twoja córa pod względem wzrostu? To też ma znaczenie. Jeśli jest tak wysoka jak czterolatki, to jeszcze ujdzie. Ale i tak rozwiązanie jest kiepskie i nie wygląda mi na to że chodziło tutaj o dobro dziecka, raczej o politykę gminy i przedszkola. A, ignoruj trolle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja też podobne rzeczy robila i znala, a nigdy bym jej nie poslala jako 2,5 latkę ale przeciez Twoja bedzie miala we wrzesniu 3 lata to spokojnie moze isc do maluchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak na pewno 3latki zaczynają się uczyc czytac****isac :D poznaha litery ok ale na pewno nie ucza ich pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje w przedszkolu.... 10 lat.....coś mi tu śmierdzi przepełnioną grupą 3 latków a brakiem w grupie 4/5 latków..... Żaden porządny pedagog nie wysłalby dziecka do grupy o rok starszej, nawet jak czyta.... Diagnoza umiejętności i wiadomości nie odbywa się w jeden dzień....Dziecko nigdy się nie nudzi w przedszkolu nawet jak umie więcej niż pozostałe dzieci z grupy, jest z siebie dumne, że najlepsze, przez to szybciej chłonie nowe wiadomości a także wpływa pozytywnie na rozwój całej grupy .... Często przeprowadzają rodzice dzieci i dopomimają się żeby dziecko poszło do grupy o rok wyżej bo takie niby mądre.... Takie działania ZAWSZE, PODKREŚLAM ZAWSZE, JEŚLI CHODZI O MOJĄ KARIERĘ W PRZEDSZKOLU, robią na niekorzyść dziecku.... Jeśli ja bym poszła do przedszkola i mi by takie farmazony wciskala nauczycielka żeby dziecko do starszej grupy posłać, zapaliła by mi się czerwona lampka ze osoby tam pracujące są niekompetentnę a przedszkole to jakaś placówka byle jaka....... NIE ZGADZAJ SIĘ NA TO, DZIECKO POWINNO BYĆ W SWOJEJ GRUPIE WIEKOWEJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No akurat zaczyna czytać. Nie wiem co w tym nieformalnego. Rożne są dzieci. Niektóre muzykalne, inne bardzo sprytne fizycznie, a moja akurat zaczyna czytać. Dziękuje, ponoć mam wybór gdzie posłać, tez myślałam, zeby jednak zostala w młodszej grupie. Może jakby chodzila już rok, ale w takiej sytuacji... Aha, jest wysoką, nikt nie wierzy ze nie ma 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W poniedzia-ek porozmawiamy z nauczycielka i nie zgodzę się na to - na razie chodzimy na adaptacje. Co tydzień mam zwiększać pobyt o godzine - aż dojdziemy do docelowych 5. Tzn w tym tyg chodzi tylko na godzine dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślisz ze starszaki będą sie chętnie bawić z taką małolatą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie nie zgodzilabym sie na to jesli to dotyczyloby mojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zgadzaj się!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hm... pracuję w przedszkolu, które ma grupę mieszaną tzn. dzieci od 2,5 do 6 lat. Jednak jest to wybór rodzica, ze posyła do takiej grupy dziecko (takie rozwiązanie ma swoje plusy jak i minusy - wiadomo), ale w przedszkolu o grupach z podziałem na grupy wiekowe, również nie posłałabym dziecka młodszego do grupy starszych! Co innego jak w grupie starszych są też rówieśnicy! Natomiast z drugiej strony u takiego dziecka, które świetnie rozwija się w tym wieku (czyta, śpiewa piosenki itp, a nie potrafi zrobić innych podstawowych rzeczy - można sie niepokoić... np. zespół aspargera...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie podstawowe rzeczy powinna jeszcze umieć? Z czystej ciekawości pytam. :) Sama je, sprzata, ubiera, rozbiera podstawowe rzeczy, korzysta z toalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ale czy ty ja chcesz dac do starszakow? a to tak mozna? to panstwowe przedszkole? u nas to by nie przeszło-rozdzielanie dzieci pod względem rozwoju, tylko wiek jest wyznacznikiem do jakiej grupy dziecko ma isć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
"Sama je, korzysta z toalety, nakłada spodnie po skorzystaniu, myje ręce ale oblewa rękawy, nie obiedzie się sama na spacer, choć zaraz będzie lato. Tzn buty czy spodnie, skarpety , bluzka zalozy. Co byście zrobiły???? " to identycznie jak moja 2latka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie chce, dopiero ja zapisalam. Przedszkole prywatne. Nauczycielka zaproponowała a ja jestem sceptyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
moja to juz sama jadła jak nawet roczku nie miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ach prywatne to się nie wypowiadam nie znam zasad w prywatnym , myslalam ze chodzi o panstwowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To super, że jadła jak nie miała rocxku, ale ja bieg pisałam tego by porównywać do innego dziecka, chciałam zobrazować sytuacje. Rożne są dzieci i cieszę się, że Pani córka tak świetnie się rozwija. Ale to nie wyścigi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A za rok pojdzie juz do szkoly jako 4latka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na necie znajdziesz w Google co dziecko powinno umieć w danym wieku wystarczy wpisać " kompetencje dziecka...... Letniego " chodzi o tak zwany wszechstronny rozwój, może być tak że dziecko umie czytać a nie umie założyć kurtki, butów itp..... Co najlepsze to dzieci które są samodzielne ( same jedzą, ubierają się, podetrze pupę, umyje zęby, itp) lepiej funkcjonuje w rzeczywistości przedszkolnej niż te co tych umiejętności nie wykazuje a składa litery w wyrazy.... bo w przedszkolu nikt nie wymaga od dziecka czytania, ale już założenia butów tak! i takie dzieci się spinają ze nie są w stanie tego wykonać i muszą prosić panią o pomoc... a w przedszkolu panuje zasada najpierw próbujesz sam.... Ja na twoim miejscu postawiłam ba przygotowanie dziecka do samodzielnego funkcjonowania a nie czytania..... bo o tym najczęściej zapominają rodzice ( przecież butki jej założę. .... Ale jak ona czyta!!!! :-).... To Zapraszam do przedszkola w trakcie ubierania dzieci na plac zabaw.... Zobaczcie jak ci co czytają i mnożą płaczą ze butów nie są w stanie założyć.... A pani walczy z 18 par butów bo nikt nie przygotował dziecka do samodzielności..... Ale wszystkie czytają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w prywatnym pracuje i zawsze chodzi o kasę, niestety. Twoja pociecha powinna chodzi do swojej grupy wiekowej. Może jest mądra ale psychoruchowo wątpię żeby była gotowa. U nas też była dziewczynka mądra strasznie, ale w czasie zajc po 15 minutach się wyłączała, kręciła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanów się njad tym przedszkolem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja corka niedawno skonczyla trzy lata i dopiero zaczyna mowic. Rozumie wszystko ale ma bardzo ciezka mowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt w tym przedszkolu jak widać nie patrzy na dobro dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
moja tez jeszcze "cieżko" mówi. a jesc umialam naprawde przed roczkiem. lapała cos w rekę np cwiartkę jabłka i heja. i wiem,ze to nie wyscig. i nie pisalam tego w kontekscie co to moja potrafi bo nie ma takiego charakteru zeby się chwalic. zastanwaiam się tylko co to ma wspolnego z przydziałem do danej grupy przedszkolnej? duzo dzieci wiele rzeczy umie,wydawac by sie mogło ze nieadekwatnie do swojego wieku. a jednak rpzdział do grup nastepuje ze wzgledu na wiek a nie umiejętnosci. to ze umie sama jesc,załatwia się itd(co zreszta bez problemu umie moja o pare miesiecy młodsza corka) to ma ją kwalifikowac do starszej grupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka, że wszystkie opisane przez autorkę umiejętności da się rozwinąć u dziecka w tym wieku, jednak nie są one mu na ten czas potrzebne. Dużo istotniejsze jest rozwijanie umiejętności manualnych, ćwiczenia małej i dużej motoryki. Nie chodzi jednak o pisane liter :/ tylko np. Staranne kolorowanie. Dziecko w tym wieku powinno uczyć się też samodzielności tj. Właśnie wkladania tych butów, przebierania się itp. W wieku trzech lat nie ma żadnego znaczenia, że dziecko zna litery, bo do niczego jemu się to nie przyda. Takie umiejętności istotne będą później. Nawet jeśli mamy juz trzylatka alfe i omoge nie zapominajmy o rozwoju emocjonalnym. Takie dziecko w tym względzie bardzo będzie ostawac od starszych kolegów i z czasem mogą zacząć się poważne problemy. Z zespolem Aspergera na podstawie zdobytych umiejętności to ktoś trochę pojechał. Fakt nie można wykluczyć, ale na to składa się też wiele innych czynników. Za diagnozuje sie u starszych dzieci, bo 3 latki dopiero zaczynają się wspólnie z sensem bawić i ciężko zdiagnozować zaburzenie, dla którego najbardziejccharakterystyczne są właśnie kontaky społeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
gość wczoraj bingo! dokladnie tak dobrze napisane. masz chyba jakies wykształcenie pedagogiczne. z tego co ja się orientuję co do mojej starszej corki ktopra zaliczyla juz przedszkole i zerówkę (kończy) to w przedszkolu nie ma wogole tematu nauki np wczesnoszkolnej, matematyki (autorka pisala o "zbiorach") itd, jest głownie ZABAWA, rysowanie, prace manualne (czesto z jakiejs okazji np dzien matki lub np temat jesień,robienie rzeczy z kasztanków,głownie to jest duzo prac plastycznych nie mających wiele wspolnego z nauką szkolną,jest tez gimnastyka,rytmika,religia dla chetnych,angielski. w zerowce np jelsi dziecko nie umie zawiazac buta a wychodza na dwor to pani zawsze pomaga, w przebraniu na wf tez. i to i 5 l. i 6latkom. autorka chyba myslala,ze w przedszkolu zaczyna się juz wyscig szczurów a tu luzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×