Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

5latka nie umie się skupić

Polecane posty

Gość gość

córka chodzi na lekcje tańca, które uwielbia. Są dni, że potrafi się skupić, ale bywają też takie, że stoi, dłubie w nosie, patrzy w lustro i w ogóle nie słucha co pani mówi. Ja patrzę na to za szybą i nie wiem co robić, czy jakoś zareagować? Dziś np, dziewczyny tańczyły układ, a ona co chwilę się zamyślała i nic nie robiła. Zawsze przed lekcjami tłumaczę jej, że musi się skupoić na tym co pani jej pokazuje, ale chyba nie działa. Nie wiem jak reagować, bo przyznam, że strasznie mnie to irytuje, ale nie okazuję jej tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ona w ogóle chce chodzić na te lekcje? Bo jeśli tak, to krótka piłka- musi uważać, pracować z innymi bo inaczej całej grupie będzie ciężko. Niech z nią instruktorka też pogada. A jeśli nie chce chodzić- znajdź zajęcia które lubi, nie ma innej rady. Mam małego, pięcioletniego roztrzepańca ale widzę że kiedy coś naprawdę mocno go wciągnie- jak Lego czy robotyka- potrafi naprawdę długo i uważnie się tym zająć, słuchać instrukcji, wykonywać polecenia. Lekcje tańca w przedszkolu też niby lubił, ale to samo- nie interesowały go na tyle żeby skupiał na tym uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Z otaczającego świata dociera do nas mnóstwo bodźców, z którymi dzieciom trudno sobie radzić. Czasem dziecko ma ich wokół siebie tak dużo, że nie potrafi skoncentrować uwagi. Być może tak jest w przypadku Pani córki. Jednak warto zadać sobie dodatkowe pytania dotyczące jej funkcjonowania. Czy takie problemy występują od początku uczęszczania na zajęcia? Po czym poznaje Pani, że córka je „uwielbia”? Być może było tak na początku a teraz coś się zmieniło? Może doświadczyła czegoś przykrego ze strony prowadzącej bądź koleżanek? Czy córka uczęszcza do przedszkola? Jak tam sobie radzi? A jak sobie radzi w domu – podczas zabawy, posiłków, wykonywaniu codziennych czynności? Jak wygląda dieta córki? Być może ma niedobory niektórych składników, które wpływają na funkcjonowanie organizmu. Odpowiedzi na te pytania pozwolą spojrzeć na problem całościowo, a nie wybiórczo. Warto stwierdzić czy córka zachowuje się tak tylko podczas lekcji tańca czy również poza nimi. Jeśli nie jest Pani w stanie określić tego od razu, radzę poobserwować córkę w sytuacjach przeze mnie podanych. Równocześnie może Pani wykonywać z córką ćwiczenia na koncentrację uwagi. Kreślenie w powietrzu różnych kształtów i wodzenie wzrokiem za palcem, swobodne rozmowy, w których będzie Pani zwracała uwagę na utrzymywanie kontaktu wzrokowego, zaznaczanie różnic na obrazkach (nie mogą być skomplikowanie, ale proste; dopasowane do wieku), labirynty. Jeśli problem będzie zauważalny w wielu sferach funkcjonowania i będzie się nasilał radzę zwrócić się do Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w celu zdiagnozowania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nauka tańca dla dzieci gdańsk
Dzieciom zawsze trudno jest się skupić na nauce. Nie bez powodu szkołę zaczyna się w wieku lat 7. Wszystko z nią w porządku ;) http://sosalsa.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×