Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

6latki na 12 do szkoły to jakaś kpina

Polecane posty

Gość gość

Czy u was tez jest tak dużo klas ze sa typowo drugie zmiany na 12? To jakaś kpina, rano d iecko na 7 do świetlicy a potem zmęczone tym hałasem ma iść na lekcje? I jak wróci po 16 jeszcze odrobić zad dom!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas też tak jest. Dlatego ja zatrudniłam opiekunkę nie chcę aby moje dziecko siedziało cały dzień w szkole, w tym pól dnia na świetlicy gdzie jest cała masa dzieci i nic ciekawego sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście. Jakoś późno. Pamiętam że mi w gimnazjum zdarzało się mieć na 13:00, ale to chyba tylko w jednym dniu. Bo na studiach to zdarzało się na 17:00, ale to były studia zaoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem z rocznika 73- i ile sie moi rodzice naszukali podstawówki, gdzie nie byłoby tzw drugiej zmiany... a to było przed boomem lat 80 tych, w latach 60 budowali 1000latki, podobno było sporo szkól.. a dzieci i tak chodziły na 2 zmiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my na szczęście mamy babcię, która zaprowadza dziecko na 12 tą. Tyle klas w szkołach a oni jeszcze 6 latki tam wpieprzyyyli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież to z troski o te dzieci. w ten sposób nie dojdzie do zwonień pracowników świetlicy, nie będzie zwolnień nauczycieli, a raczej ci którzy mogą odejść na emerytury, będą pracować dalej. A dzieci no cóż. Muszą być mobilne i kreatywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle prac domowych, ile jest zadawane w polskich szkołach to pomyłka. I to dotyczy całego okresu edukacji, od początku podstawówki do końca liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka w zeszłym roku miała dwa razy na 12 tą, trzy razy rano. 10 pierwszych klas było, teraz jest dziewięć. Dzieci uczą sie na dwie zmiany, przepełnione świetlice a oni pieprzą ze szkoły sa gotowe na przyjęcie 6 latków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas to samo dwie zmiany, oczywiście pewnie dla dobra naszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:42 Ale pierdzielisz... Autorko, dlaczego nie szukałaś innej szkoły? Nie we wszystkich jest system zmianowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rzeczywiście. Jakoś późno. Pamiętam że mi w gimnazjum zdarzało się mieć na 13:00, ale to chyba tylko w jednym dniu. Bo na studiach to zdarzało się na 17:00, ale to były studia zaoczne. x Nie ma co porównywać studiów do 1. klasy podstawówki. Ja jestem na dziennych, a najpóźniej zajęcia zaczynają mi się o 18:30, podejrzewam, że mogłoby i później, gdybyśmy umówili się tak z wykładowcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie, a zima po ciemku beda wracać!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potraficie wyobrazic sobie system gdzie WSZYSTKIE SZKOŁY ( podstawówki, gimnazja i licea oraz w sumie studia ) zaczynaja o TEJ SAMEJ GODZINIE LEKCJE ? Zaczynaja o 9:00/9:10.. maluchy koncza o 13-13:30 Klasy1-6 o 14:30 gimnazja i licea o 15:30 Nie ma chodzenia na zmiany, niezaleznie od ilosci dzieci.. Niestety nie ma czegos takiego jak " swietlica " dla maluchów. Niektóre przedszkola maja specjalny program po szkole dla dzieci, płatny oczywiscie. Czemu nie może byc tak w Polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale w czym pierdziele? owszem sa szkoły na jedną zmianę ale to wiązałoby się z dowożeniem dziecka a to ze kłopot i dodatkowy obowiązek dla rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu nie może byc tak w Polsce ? x dobre pytanie niby dzieci za mało, nauczycieli za dużo a dlaczego tyle klas w szkołach? takie liczne te klasy? nauka na dwie zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam na warszawskiej bialolence... To taka warszawska wylengarnia... Same młode rodziny z dziećmi... Tu wszystkie szkoły pracują na zmianę. Więc nie ma co szukać innej szkoły... A do tej co twierdzi że żeby nauczycieli nie zwalniać. .. To nie kwestia ilości nauczycieli a ilości klas... To dlatego dzieci chodzą na zmianę, nie ma tyle pomieszczeń żeby wszyscy zaczynali na 8 rano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo polskie szkoły nie są gotowe na przyjęcie 6 latków ale trzeba robić dobrą minę do złej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zamiast kolejnych bloków, hipermarketów nie zaczną budować szkoły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O pierdzieleniu było do tej z 13:41. O O O To fakt, że pomysł rzucania tak małych dzieci na drugą zmianę, to niewypał. Ale z czego to wynika? Proste, z braku miejsca. Podziekujmy wiec naszym rządzącym za upychanie dzieci w szkołach jak króliki w klatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nie ma mowy o zmianie planu po półroczu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też nie rozumiem dlaczego szkoły nie mogą się otwierać o załóżmy 8, a zamykać o 15stej... w wielu krajach europy tak działa i jest ok, szkoły są zamknięte po prostu, nie ma ryzyka że ktoś wejdzie obcy. Nie ma że jakiś uczeń pójdzie na wagary. prosto, łatwo..i przyjemnie, nie dla Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i dlatego wkurzają mnie te argumenty bo na zachodzie 5 latki ida nawet do szkól! tak idą ale mają do tego warunki, nie uczą sie na dwie zmiany, nie gniotą się w świelicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodziłam w Polsce do szkoły, ale nie wiedziałam, że sa szkooły gdzie się chodzi na dwie zmiany - szok... Jak sie z godzinami wyrabiacie? Bo w klasie 1-3 jak chodziłam to było na 8 do 13, więc 5 godzin, a tu wygląda, że są cztery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bialolenka i wylengarnia, nie wierze. Tobie by się przydał powrót do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie porównujcie liceum i studiów do 1 klasy szkoły podstawowej na studiach może być od 16 do 20. Wykldy nie są obowiązkowe i są to dorośli ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn w pierwszej klasie miał zawsze na 8.Teraz pójdzie do 2 i pewnie też tak będzie. Ktoś zagadał o liczbie dzieci w klasach-nie wiem jak u was,ale u mnie dzieci jest w kl 16. W innych podobnie,bo nauczycielka sobie nie poradzi z większą liczbą przecież... za moich czasów to w klasie było po 30 pare osób i nikt nie narzekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas po 25:( jedno dziecko moge idzie na 8 a drugie na 12!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w De, córka właśnie zaczęła 1 klasę (6 lat) i ma normalnie na 8 rano, i tak do 11:30 zajęcia,a później do 14 na świetlicy,z tym,że na świetlicy jest konkretna ilość dzieci,nie ma przepełnienia, bo jest ograniczona liczba miejsc. Jest jeszcze świetlica do 16 z obiadem włącznie,ale niestety akurat u niej w szkole dopiero od 3 klasy. Po podstawówce,która trwa tutaj 4 lata, dziecko idzie do Hauptschule , Realschule lub Gimnasium, w zależności od wyników w nauce i ogólnie od tego jak sobie radzi. Ale w każdej z tych szkół zajęcia zaczynają się o 8,i jakoś problemu nie ma, tak samo jak żadnego chodzenia do szkoły na zmiany...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×