Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

6tyg maluch na diecie?

Polecane posty

Gość gość

Mooje dziecko ma zarzadzona diete przez doktora bo wg niego za szybko przybiera. Urodzil się jako wczesniak, wazyl 2700 teraz ma 5tyg i5dni i wazy 4300. Karmie piersia na zadanie, najczęściej co 2,5- 3 godziny. Lekarz nakazal mi oszukiwac go woda i np zrobić mu serie cwiczen dla niemowląt przed jedzeniem. Ale moje dziecko wpada w dzika histerię. Czy Ktos ma podobne doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glupota jakiej nigdy nie slyszalam. Moj sie urodzil z wagp 4.400 wiec jak mial 5 tyg to wazyl ze 6 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za lekarz ? nic nie kombinuj tylko nich młody je pierś kiedy chce i ile chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się dziecko dorobi dużej liczby komórek tłuszczowych to będzie miało problem z wagą całe życie. Lepsza dieta niż uleganie dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmień lekarza koniecznie... Dziecko które jest tylko na piersi niema mieć diety! Mój też wcześniak przybieral na cycku szybko lekarz zadał jedno pytanie mieszanka czy piers jak pierś to nieoszukujemy niedietujemy itp widocznie tak ma być. Jesli było by to mm to możliwe ze podaje się za duzo zaczesto itp. Ale na piersi zwłaszcza gdy mówisz ze karnisze co 2-3 h nie mozna oszukiwać. Dodatkowo wczesniaki tak mają ze gonią i często na początku rosną szybciej a gdy dogonia rowniesnikow stopuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś nie piersi nie ma czegoś takiego jak dieta . Dziecko je ile chce . Moje na kp tez bylo grube a teraz ma 6 lat i jest chuda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się dziecko dorobi dużej liczby komórek tłuszczowych to będzie miało problem z wagą całe życie. Lepsza dieta niż uleganie dziecku. x puknij się w łeb, moje dziecko jak miało 4 miesiące ważylo 9,5 kg, teraz ma 5 lat i wygląda jak szczypiorek, waży 18kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Błagam zmień lekarza! Piersiowe dziecko nie powinno być na diecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie prawda. Karmisz piersia wiec nie przekarmiasz. Pokarm naturalny jest bardzo przyswajalny dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci były na mm i były grubaskami teraz są bardzo szczupłe i nigdy lekarka nie radziła diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dziecko je co ok. 3 h to niestety nic nie zrobisz, głodu nie oszukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a robilyscie takim maluchom jakieś cwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyne ćwiczenia jakie znam to takie zalecane przez rehabilitanta czy neurologopedę - ale no one nie są na schudnięcie :D po prostu wspomaganie rozwoju (przy wcześniaku jak najbardziej sensowne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio? Nie mam jeszcze dzieci ale nie chce mi się wierzyć, że jakikolwiek lekarz mógł coś takiego zalecić. Przecież 3h przerwy to chyba całkiem normalny okres między karmieniem takiego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojego jednego gimnastykowałam bo bardzo to lubił, dla samej przyjemności a nie dla figury, ale to kolejna idiotyczna porada ze strony twojego pediatry. Nie wiem skąd wytrzasnęłaś taki egzemplarz, ale też radzę zwiewać od niego jak najdalej, bo pół biedy z wagą, gorzej jak przyjdzie do choroby i taki konował będzie dziecko leczył... 1,6 kg w prawie 6 tyg to wcale nie jest jakoś szokująco dużo, sporo- owszem, ale u wielu dzieci na piersi tak jest, i zdecydowana większość jak zacznie raczkować, chodzić, biegać- to zrzuca to momentalnie, nie wiadomo kiedy, a nieraz wręcz wyglądają jak szczypiorki. Mój przybrał dokładnie tak samo do szczepienia po 6. tygodniu, a już urodził się duży, twój miał jeszcze co nadrabiać. Jeśli to wcześniak, to pewnie jesteście pod opieką poradni specjalistycznych, zapytaj kogoś innego o zdanie jeśli dalej masz wątpliwości, nawet nie wspominając o zdaniu pediatry, po prostu zapytaj czy takie przybieranie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×