Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

A ja zaskarże cioteczkę ze ma dobudowany dom bez papierów

Polecane posty

Gość gość

Mam ciotkę która chciała zabrać mi ciągnik mojego zmarłego taty. Była policja byliśmy na przesłuchaniu masakra co my przeżyliśmy rok temu to się w głowie nie mieści aż sobie kupowałam proszki uspokajające. ZmarnowałA mi ta osoba kupę zdrowia i przez nią musiałam odkładać zajscie w ciążę. Dziś przyszło ułożenie śledztwa. Ale ma 7 dni by się odwołać myślicie że się odwoła skoro prokurator sprawę umozyl? Jestem w ciąży nie potrzebę są mi nerwy. Ale ja spotkamy się w sądzie lpdpierdziele ja ze nie ma planów na dobudowany dom i zmiane dachu nic kompletnie nic. Ale poczeka może spokojnie aż elegancko wykończy i wtedy bach. Podla jestem? Może i tak ale zmarnowałA minicjatywy mojej rodzinie dużo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i bardzo dobrze zrob tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najchętniej juz bym poszła to zrobiła ale nie poczekam.... cierpliwie i To ona będzie cierpieć nie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem ci, że zgadzam się z tobą. Jeżeli mnie nikt nie rusza i chamstwa nie robi, sama jestem życzliwa. Ale jak ktoś jest chamski, a sam ma sporo za kołnierzem, to by się wstydził. I masz rację, a zemsta najlepiej smakuje na zimno:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A myślicie żeby zrobić to anonimowo? Czy podać swoje dane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smialo. Masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sądu nie interesuje jakiś dach i dom. Do nadzoru budowalanego zgłoś. Kara to chyba 50tys i nakaz rozbiórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam chyba wystarczy złożyć anonimowo i przyjda na kontrol. Chyba że będzie wymóg, kto składa, wtedy zażądać anonimowości, że mają nie podawać, kto złożył wniosek. Wtedy nie mają prawa podać twoich danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak. Nadzór budowlany a nie sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz rację, donieś na idiotkę, niech wie, że nie jest bezkarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brawo! Serio masz jaja popieram w 100%!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko plany to mają prawo zaginąć podczas budowy. Ważniejsze są wszystkie pozwolenia. A na wymiane dachu chyba nie jest aż tak ważne pozwolenia jak jest zgodnie z projektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko teraz prawo budowlane się zmieniło, oczywiście możesz donos napisać, ale może być tak, że tylko dostanie upomnienie, nakaz udokumentowania działania albo mandat na 500zł max. To zależy na kogo trafi i jak to rozpatrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.33 Plany maja prawo zginąć podczas budowy? Z choinki się urwał? To według tych planów i pozwoleń ma być robiona budowa czy dach więc plany muszą być. W planach na dach masz napisane jakie belki użyć, ich grubość długość wytrzymałość, ile 8ch i jak rozmieszczone , zeby dach się nie zawalił, żeby wytrzymały fundamenty obciążenie. A jak bez planów budować a potem odbiór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plany-myślalem o dzienniku budowy-zdarza się że ginie jak to na budowie-bałagan wiatr woda ogeń. Projekt tak samo wichura może porwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
g****o kogoś obchodzi, że może zginąć, to właściciel musi udokumentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.44 Dziennik budowy potrzebny do odbioru. Jeżeli był odbiór znaczy że dom robiony z plamami donos na nic się zda i wtedy znaczy że dom budowany z papierami. Dziennik budowy musi być. Tu nie ma tłumaczeń. Nie trzyma się go na budowie żeby zaginął czy zalała go woda,tulko w domu. Po odbiorze ok może zginąć, ale wtedy donos nic nie da bo wszystko zrobione z planami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:49 nie baranie,nie właściciel tylko kierownik budowy!-to on jest odpowiedzialny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:49 nr.2. Nie kretynie! Jak nie ma dziennika budowy bo zaginął to kierownik wystawia orzeczenie o zakończeniu budowy!-i to jest legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli odbiór jest zrobiony to nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.55 Ale żeby mieć kierownika budowy potrzebne papiery na budowę,rozbudowe czy co tam jest robione. Żaden kierownik budowy nie podejmie się kierowania, jeżeli zezwoleń brak. Rzeczywiście jak prowadził budowę od początku.,to kierownik budowy wie co zrobione i jak. I może wystawić zaświadczenie o zakończeniu,bo to on wypełniał dziennik budowy. Ale nie chodzi o to w tym temacie baranie. O rozbudowę domu bez zezwolenia. Bez papierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Baranie już napisałem ze kosztuje to ok 50tys i nakaz rozbiórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha jeszcze może być tak że nie każdego stać na to żeby w ciągu 3 lat wybudować dom. I za każdym razem może być inny kierownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.04 Wiec co się rzucasz?? Nie ma papierów i zgody na budowę nie ma kierownika budowy. Tym bardziej nie ma dziennika budowy,ktory mógłby zginąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.07 a gdzie masz w przepisach że trzeba wybudować się w 3 lata?, można i 20 i 30 się budować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz 3lata na zakonczenie budowy. Jak tego nie zrobisz musisz odnowa robić pozwolenia na budowe. Może być też częściowy odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doskonale wiem ze ona nic nigdzie nie zgłaszala. I żadnego kierownika budowy nie było ten facet co u niej robił mówił nam ze wszystko jest na lewo i jeszcze mało tego nie oddala mu wszystkich pieniędzy. Powiedział ze za takie traktowanie jak ona nami poniewiera to powinnam to zgłosić gdzie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zgłoś do nadzoru ale lepiej oficjalnie bo anonim może zaginąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ma znajomosci w urzędach to anonim nic nie da. Oficjalne pismo złóż i zrób kopie. Jak dom się jej powiększył to powinna też większy podatek płacić co rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiłabym tak jak mówiłam ale jeśli to zrobię to pół wsi bedzie miało przekichane. Bo wszyscy co mają do budowane bądź podniesione to na lewo żadnych dokumentów nie mają. A ta ciocia to wariatka wiec wszystkich po kolei będzie skarżyć. Wiec po mojej słodkiej zemście tylko ja debil będę musiała wywalić kasę na projekt dobudowy i poddasza. Bo mnie suka oskarży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×