Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

a jednak mmr wywołuje autyzm

Polecane posty

Tak? Dziwne, bo mam dwójkę dzieci szczepionych MMR ( całkiem niedawno, bo syn w wieku 5 lat a córka wieku 22 miesięcy) i autyzmu nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O rany ty masz dzieci i autyzmu nie maja no to fajnie a ty pewnie tez nie wiesz co pisza w tym artykule bo języka nie znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to się ciesz, bo inni nie mieli tyle szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie ta teoria po prostu. A dlaczego? Dlatego, że w moim otoczeniu jest całe mnóstwo dzieci szczepionych MMR i żadne nie ma autyzmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzę, że demagogia antyszczepienna jest super aktywna. Śmiechu warte. Rozumiem, że Ty, mąż-ojciec dziecka, rodzeństwo z obu stron też nie byli szczepieni ?! Albo byliście wszyscy i macie autyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście, że nie byliśmy szczepieni, w naszych czasach wszyscy chorowali na te choroby bez żadnego szwanku na zdrowiu, to normalne, banalne choroby wieku dziecięcego... nie wiem czemu teraz taka panika jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż sprawdziłam :) i byłam szczepiona na odrę w wieku 10 miesięcy i przypominająco w wieku 8 lat, na różyczkę w wieku 12 lat. różyczkę przeszłam w wieku 5 lat. Byłam też szczepiona na krztusiec, błonicę, tężec i polio w latach 80, na ospę w wieku 18 lat, WZW A i B po urodzeniu i w wieku 14 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byliśmy szczepieni, na pewno gorszej jakości szczepionkami niż teraz oferują dzieciom. Łatwo zrobić ludziom wodę z mózgu. Ja swoje dzieci szczepiłam, ba jeszcze dokupiłam parę. Są zdrowe i nie chorują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porównałam skład szczepionek, którymi byłam ja szczepiona z tymi, którymi szczepione były moje dzieci. I faktycznie kiedyś szczepionki zawierały np więcej rtęci niż obecnie i nikt z tego tragedii nie robił. Co więcej nie było " poszczepionkowej epidemii" autyzmu czy innych NOP-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ez pamietam wieele szczepien a i pare chorob okresu dzieciecego tez przeszlam, nie choruje od tamtych chorob, nawet jakies przeziebienie ciezko mi zlapac, a byyylooo tych szczepien ze hoho. jestem rocznik 1983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem ciekawa kto wymyślił, że takie karmienie piersią to jest zdrowe (z czym się zgadzam), ale już szczepionki ładujące mnóstwo metali cięzkich niby tez są ok? przecież to jest wzajemnie sprzeczne, nie propaguje się podawanie sztucznego mleka, ale rtęć już niby jest super fajna?:) ciekawe kto ma w tym interes. Nie wiem czy wiecie, ale dziecko zaczyna produkować przeciwciała w 3 miesiącu życia, po co więc szczepić już w pierwszej dobie zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doliczyłam się 17 szczepień wpisanych w książeczkę zdrowia. Teraz jest ile? 15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta wredna ja tez mialam tego sporo ale nie pamietam ile a nie mam ksiazeczki szczepien pod nosem i nie zaluje , a moj stan zdrowia jest bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety, jeśli dziecko ma mieć autyzm, to będzie miało nawet jeśli nie zaszczepicie. W części Afryki panuje ebola, poczytajcie jak pożądana jest szczepionka na tą chorobę. Kto ją wymyśli będzie bardzo bogaty. Macie przykład, że lepiej na pewne choroby zaszczepić i przechodzić je lżej lub w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kluski maja racje !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat swoją książeczkę zdrowia z dzieciństwa mam w domu ze względu na wpis o uczuleniach na leki :) i również mój stan zdrowia jest zadowalający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie mieszkam w Polsce,a moja ksiazeczka jest u mamy w domu w Pl :) uczulen nie mam, a jak ktos chce wiedziec czy bylam szczepiona na cos tam to dzwonie do niej, pamiec ma niezawodna i mowi mi z miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie to dziwi ze w pl ciagle szczepi sie dziecko tuz po narodzeniu.zaznaczam nie jestem przeciwnikiem szczepien.tylko moje dzieci urodzilam w niemczech i tu obie dziewczynki dosty pierwsze szczepionki po 3 mc swojego zycia na tym swiecie.myslalam ze w pl tez juz tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie znam nikogo, kto ma dziecko z autyzmem, i nie znam nikogo, kto by nie szczepil dzieci. Wszyscy szczepia i mają dzieci zdrowe. To moja statystyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do rtęci, to dla człowieka groźne są tylko jej opary, czyli nie zbliżać się do odpadów medycznych i zbitych termometrow oraz świetlówek zużytych. Ale media wciskają bujdy baju baju, a wy łykacie jak młode pelikany. Rtęć ma temp parowania w okolicach 20 stopni, już dokładnie nie pamiętam. Od razu paruje. Był przypadek gdzie dziecko wypilo rtęć z termometru i pozostało zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jaki sposób szczepionka miałaby powodować autyzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluski zgadzam się. Znam dziecko, które zebrało językiem rtęć ze zbitego termometru ( żeby mama się nie zorientowała że zbiło), bo nie mogło ręką " bo mu kuleczki uciekały" :D ma się dobrze ( wydarzenie sprzed ponad 20 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam 2 dzieci z autyzmem. Rodzenstwo. Mlodszy nieszczepiony ma ciezsza postac. Nie twierdze ze szczepienie nie ma zwiazku z autyzmem. Ale na pewno nie jest tak ze dziecko zdrowe w 100% bedzie go mialo. Musi miec ku temy sklonnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak musi mieć skłonności ponieważ autyzm jest chorobą wrodzoną, a nie nabytą jak grypa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ani mmr ii ani priorix nie zawieraja rteci ani trimersalu wiec skonczcie pisac o rteci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rtęci napisałam w ogólnym rozumieniu oczywiście, nigdzie chyba nie napisałam, że te szczepionki je zawierają :) i nie jestem antyszczepionkowa, raczej proszczepionkowa :) oczywiście z rozsądkiem, bo nie szczepiłam na wszystkie choroby świata. Podstawowe plus u córki pneumokoki ze względu na hipotrofię po urodzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×