Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Acard w ciąży po poronieniach

Polecane posty

Gość gość

Czy ktoras z was brała acard profilaktycznie bez żadnych badań w kierunku zakrzepicy i sie udało donisic ciążę ? Do którego tyg bralyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bralam po poronieniu teraz jestem w ciazy i okazało sie ze mam małego krwiaka ktory maleje i lekarz kazał odstawić wiec nie biore od ponad 2 tyg.i czekam na wizytę strasznie sie boję.teraz jestem w 11tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja brałam do jakiegoś 30 tygodnia, ale w połączeniu z zastrzykami clexane. Ja miałam robione badania, które nic nie wykazały. Jedynie poronienia wskazywały a tzw ukryty zespół antyfosfolipidowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Acard to kwas acetylosalicylowy, który może być bardzo groźny dla dziecka. Co prawda podawany w stosunkowo niewielkiej dawce, ale regularnie. Nie można brać go tak na wszelki wypadek. Jeśli jego potencjalne korzyści nie przekraczają znacząco ryzyka, nie należy go brać. No i oczywiście musi być ścisłą współpraca z lekarzem. Pod żadnym pozorem nie wolno brać Acardu na własną rękę. Ogólnie jest tak, że jedynymi bezpiecznymi lekami przeciwzakrzepowymi w ciąży są heparyny. Tylko one nie są stosowane doustnie a w formie iniekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę bo tak mi lekarz kazał ... biorę profilaktycznie, nie mialam badań w tym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×