Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MLODA_MAMA_BRAK_SLOW

AMNIOPUNKCJA, CZEKAM NA WYNIKI

Polecane posty

Gość MLODA_MAMA_BRAK_SLOW

witam. piszę, ponieważ mam nadzieję, że znajdzie się tutaj ktoś kto miał podobną sytuację i napisze jak się wszystko skończyło. moja historia zaczęła się od 1 wizyty u gin w 8 tygodniu ciąży-on mi powiedział, że dziecko jest za małe i muszę zrobić sobie badania prenatalne(pewnie tak powiedział, żeby mnie nie martwić). Umówiłam się na badania, poszłam nie przejmując się i nie spodziewając, że to początek koszmaru..okazało się, że nt jest za duże-3,5 i nie dokładnie widać kość nosową, ryzyko dziecka z ZD 1:62 (dodam, że mam 20 lat). Dostałam skierowanie na usg genetyczne, następne badania w stresie-nt znacznie się polepszyło 2,2mm, ale dalej nie widać kości nosowej. doszła zwrotna fala A. nowe ryzyko 1:29. pobrali mi krew na papp-a, wyniki po 2 tygodniach znowu zły wynik 1:57. Dostałam skierowanie na amniopunkcję..teraz czeakm na wynik.. Miał ktoś podobną syt?? Czy mam szansę jeszcze na zdrowe dziecko, mój gin niestety mi takiej nie daje, ale wiem, że lekarze też się mylą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vdsavca
wspolczuje ci:( pisals juz wczesniej chyba i naprawde zycze zebys miala zdrowe dziecko. w ktorym tygodniu ciazy jestes? bedziesz miala wsparcie rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLODA_MAMA_BRAK_SLOW
tak pisałam, cały czas to wszystko mi nie daje spokoju..wszystkie wyniki badań są złe.. rodzice wiedzą, że jestem w ciązy, ale nie chce ich martwić, problemami..oni by to gorzej przeżywali niż ja..a na byłego narzeczonego nie mogę już liczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vdsavca
zstanawialas sie nad usunieciem ciazy czy jest juz za pozno. pewnie beda tu zaraz po mnie jezdzic inne ale mam 2 dzieci zdrowych i bardzo duzo wysilku mnie to kosztuje a co dopiero chore. potrzeba warunkow, pieniedzy no i wsparcia. jestes mloda i jezeli dziecko bedzie mialo z. downa( bo chyba o to chodzi z tego co pamietam) to bez pomocy bedzie ci ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekaj na wyniki amniopunkcji, w sieci znalazłam swego czasu wiele przykładów, gdzie dziewczyny miały gorsze wyniki, a dzieci rodziły się zdrowe... to prawdopodobieństwo też nie jest w sumie złe - miałam gorsze, ale chyba lekarz ci nie wytłumaczył co to znaczy dokładnie? cały czas jest nadzieja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo mi przykro
że w tak młodym wieku musisz przechodzić takie piekło. ja sama znam tylko przypadek koleżanki która miała problem podobny do Twojego jednak usuneła dziecko by nie cierpiało w przyszłości.3mam jednak kciuki by wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLODA_MAMA_BRAK_SLOW
myślę, że jak będzie chore to usunę..mi już jest ciężko jak o tym myślę. Nie wyobrażam sobie jak bym miała sama wychować chore dziecko..jeszcze może mieć wiele innych problemów takich jak, problemy z sercem, niedorozwój itd..to jest okropne!! dlaczego to ludzi spotyka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolutnie nie zakładaj
że dziecko jest chore! znam tyle przypadków, gdzie NT wynosiło nawet 9, a dziecko miało kariotyp PRAWIDŁOWY! poczekaj do wyników amniopunkcji i bądź dobrej myśli:) musisz naprawdę wierzyć, bo prawdziwa wiara potrafi czynić cuda:) kiedy masz wyniki amnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLODA_MAMA_BRAK_SLOW
powinnam mieć 12 kwietnia..ale będę na pewno próbowała wcześniej się czegoś dowiedzieć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsjaksjkajsajhajsjka
nie łam się!!! zobaczysz, że będzie wszystko dobrze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efwe
A może lepiej nastawić się na najgorsze a nie na odwrót? W każdym razie trzymam mocno kciuki za wyniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strasznie mi przykro, że
takie piekło przechodzisz.... Życzę Ci zdrowego dziecka. U mnie było u drugiego dziecka podwyższone NT, ale test pappa wyszedł dobrze, serduszko też. Mała urodziła się dzięki Bogu zdrowa. Czy jeśli maluch nie będzie miał zespołów wad, a np. potwierdzi się wada serca, to masz możliwości, zeby takim dzieckiem się opiekować?? Ktoś Ci pomoże w utrzymaniu się, zeby np. z dzieckiem jeździć do lekarzy, być pod kontrolą CZD lub Prokocimia?? Trzymam za Ciebie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto przeczytać cały topik
dziś autorka napisała, że wynik amniopunkcji wykazał - PRAWIDŁOWY KARIOTYP ŻEŃSKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rany! Jak czytam coś takiego to aż dreszcze mnie przebiegają. Jak to dobrze zobaczyć na końcu to magiczne zdanie : kariotyp prawidłowy. Ja ostatnio znalazłam sporo informacji na blogu dziewczyny, która też miała przejścia z amniopunkcją, sporo opisu. blog: w ciąży tydzień po tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wazne jest kiedy byl robiony pomiar nt! tego nie napisalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violeczka
Pisze do dziewczyn, które bedą musiały stanąć przed trudna decyzja po otrzymaniu wyników amnio. Współczuje wszystkim dziewczynom wyznania katolickiego bo im jest bardzo cieżko. Jestem prawosławna i powiem Wam jak to jest w mojej ortodoksyjnej wierze. Moze bedzie Wam lżej troszkę. U nas nie wolno modlić sie za nienarodzone i nieochrzczone dziecko. Tylko mozna modlić sie za matkę. Z innych źródeł dowiedziałam sie, ze dusza dziecka łączy sie z ciałem na stałe dopiero w chwili porodu! Przed tzn od około 4 miesiąca ciąży dusza przymierza sie do ciałka, mozna powiedzieć patrzy czy ciałko jej pasuje. Ale z ciałkiem nie jest na stałe. Moze dusza tez porzucić ciałko i wtedy obumiera płód. To sa nauki Swierdlowa. Czy w to wierzyć???? Zostawiam to pod rozwagę każdej z osobna. Ale w mojej ortodoksyjnej wierze jest inaczej niż to co katolicka wiara uczy. Współczuje każdej kobiecie, ktora musi podjąć bardzo trudna decyz*****ardzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauliskastch 2015.07.03 Mam nadzieje ze moja historia pomoze innym przyszlym mama. Mam 21 lat. Jest to moja pierwsza ciaza. I bad prenatalne (genom Ruda slaska) 12tc +1 Nt 3,66mm Kosc nosowa widoczna Obwod glowy (HC) 59,0mm (troszke za maly) Plyn owodniowy w normie Pepowina trojnaczyniowa Anatomia plodu prawidlowa Trisomia 21 - 1:44 (1:1081) Trisomia 18 - 1:200 (1:2584) Trisomia 13 - 1:65 (1:8017 Pobrano probke do testu PAPPa Po tescie PAPPa Trisomia 21 - 1:14 (1:1081) Trisomia 18 - 1:1477 (1:2584) Trisomia 13 - 1:482 (1:8017) Zalamanie toralne 1:14 ??!! Przeplakane cale dni. W myslach dlaczego Nasze dziecko. Do tego wszystkiego bylam sama bo Moj K nie mogl byc przy nas fizycznie, dzwonil rozmawial ze mna, sluchal jak placze. Po rozmowie z Pania genetyk bylam zalamana "Male ryzyko na urodzenie zdrowego dziecka, przykro mi. Terminacje po zlym wyniku Amniopunkcji mozna dokonac do 24tc" Powiedzialam "urodze to dziecko bez wzgledu na to jakie by Ono nie bylo, i dam mu Tyle milosci ile tylko bede w stanie przekazac" W odpowiedzi uslyszalam "To Pani decyzja, niech Pani porozmawia z partnerem, i pamieta o mozliwosci terminacji" Umowilam sie na Amniopunkcje. Moja Amniopunkcja (genom Ruda Slaska) 16tc + 2 HC 114,4 (znowu ciut za maly) Lokalizacja lozyska Przednia sciana wysoko Bylismy w Trojke : ja, moj K i nasza fasolka. Do gabinetu weszlam sama. Pani dr (inna niz ta ktora robila mi I bad. Prenatalne)pomierzyla, popatrzyla gdzie wbic igle, pielegniarka przemyla mi brzuszek plynem nastepnie wbila igle (nie patrzylam na brzuch, nie wiem nawet jakiej dlugosci byla igla) patrzylam caly czas jak igla przechodzi przez skore, powloki, macice i byla przy nozkach naszego skarba. Uczucie nie przyjemne, spinajace brzuch. Igla nie dotknela dziecka, automatycznie odsuwal nozki od igly. Ciezko bylo mi sie podniesc z lozka chwile lezalam, wstalam wyszlam do Mojego K. Po chwili weszlismy sprawdzic jak akcja serduszka fasolki. 2-4dni byly ciezkie po Ap zle sie czulam bolal brzuch, glowa i bylo mi slabo. Bralam nospe i mg. Duzo odpoczywalam. Czekalam 3tyg W miedzy czasie poszlam na usg 4d (HAHAS w Szcecinie) Jedno z lepszych usg na jakim bylam do tej pory. Liczylysmy z Pania dr paluszki u raczek i nozek. Pomierzyla i wszystko bylo dobrze do tygodnia ciazy. I pokazala mi ze bedzie to Chlopiec oczko.gif troche radosci ale i obaw. (Chlopcy czesciej niz dziewczynki rodza sie z zespolem Downa) Po powrocie ze Szczecina czekalam jeszcze na wynik i wkoncu Zadzwonila pani genetyk i mowi KARIOTYP PRAWIDLOWY MESKI !! Teraz bylismy na usg Polowkowym 21tc+1 I wszystkie parametry sa prawidlowe :)) Pisalam juz o Tym w innym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
Witam wiek 32 lata 2 zdrowych chlopcow 12 i 6 lat. 3 ciaza zaplanowana jak z bajki wszystko pięknie do 13 tygodnia. Źle wyniki z krwi 1:62 zd . Dziś jesteśmy po amniopunkcji czekamy na wyniki do piątku. Błagam was ludzi dobrego serca o modlitwe bo ja już nie mam sił płakać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam wynik z krwi niewiele znaczy. A jak obraz usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli robiła Pani test pappa to od razu mówię ze on często się myli (im wyższy wiek matki, tym częściej), więc do wyniku z papa bym się bardzo nie przywiązywała. amnio da 100 % odpowiedz pomodlę się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
hejka Wynik z usg wyszedł prawidłowy widoczna kość nosowa ale nt 2.7 . Nie wiem co mam o tym myśleć jedni mówią że górna granica nt nie powinna przekraczać 3mm a inni ze 2.5mm .Wyniki z krwi Papa wszystkie trisomie wykluczone oprócz zd. Jestem już tak zdesperowana i w takim stanie psychicznym iż powinnam skonsultować się z jakimś psychiatra. Na wstępne wyniki mamy czekać 48 godz. (mieszkam za granicą) tutaj laboratorium jest na miejscu i odrazu próbki wód są badane. Tak strasznie się boję . Nie wiem już dalej co robic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie test Pappa wyszedł 1:18 i dziecko urodziło się zdrowe. Taki test tylko niepotrzebnie psuje nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
ja już nie mam siły boję się jutra nie wiem jak mam się uspokoić. wszyscy może mają mnie za jakąś zdesperowana ale chociaż tutaj mogę spokojnie napisać jak się czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
ja już nie mam siły boję się jutra nie wiem jak mam się uspokoić. wszyscy może mają mnie za jakąś zdesperowana ale chociaż tutaj mogę spokojnie napisać jak się czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cóż, nie napisze Pani żeby się Pani nie denerwowała, bo to niemożliwe. będzie Pani miała zarwaną i stresująca noc- trudno. czekajmy do jutra i bądźmy dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
Po 10 dniach nerwów stresów amniopunkcji jakiej się podałam mamy upragniony wynik. Nasz skarb jest ZDROWY i jest upragniona córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serdecznie Pani gratuluje i bardzo sie ciesze ze tak sie skonczylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maanwa
Po 10 dniach nerwów stresów amniopunkcji jakiej się podałam mamy upragniony wynik. Nasz skarb jest ZDROWY i jest upragniona córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×