Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama 3 letniej dziewczynki .

Angina ropna i bardzo wysoka gorączka u dziecka! POOOMoocYY!

Polecane posty

Gość mama 3 letniej dziewczynki .

Witam! I prosze o pomoc! Moja córeczka ma anginę . Dzisiaj byliśmy u lekarki i ona przepisała klacit i kazała pędzlować nystastyną . a NA GORĄCZKĘ KAZAŁA PODAWAĆ (sorki za capsa) nurofen . No i podałam już jedną dawkę leku córci,ale on ma gorączkę prawie 40 stopni! Ten nurofen jest nieskuteczny . Czy Wasze maluchy też tak wysoko gorączkowały? Jak długo to cholerstwo trzeba leczyć ? Czym SKUTECZNYM zbijać goraczkę ? Dodam,że mała nic kompletnie nie je,pije też bardzo niewiele,ale wciskam jej choć troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
klacid *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
Dodam,że mam w domu pyralginę,ale nigdy jej nie stosowałam,chociaż lekarka mówiła,że jest skuteczna,ale ja dużo czytałam i zdania są podzielone,jedni mówią,ze dobra,drudzy,że nie i że dzieciom niem powinno się podawać . Może któraś mama stosowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
Dziękuję bardzi za odpowiedz,niestety u nas z tym ściąganiem ropy to cięzko,mam fiolet którym powinnam jej smarować,ale nie daje sobie,płacze strasznie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
Kobietki pomóżcie! Czym mogę zbić tak wysoką gorączkę ? Podać pyralginę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli masz w domu to możesz jeszcze podać paracetamol. I co na pewno rób chłodne okłady na głowę, a jak dalej nie będzie temperatura chciała schodzić to wtedy nie pozostaje nic innego jak kąpiel. Mojego 4 latka właśnie "katuje" okładami i tempka powoli spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pyralginy to nie pomogę, bo u dzieciaczków nie stosowałam, ale słyszałam, że jeżeli nic nie pomaga to wtedy można podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
No z tymi okładami to nie wiem,bo ona się trzęsie strasznie z zimna,może dlatego,ze nie jest ubrana grubo,bo gdzieś czytalam,że przy gorączce nie powinno się grubo ubierać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
Kurcze,ale ile tej pyralginy podać ? Pół ? Bo to czopek jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
Już znalazłam dawkowanie,podam jej 1/3 bo to zależne od wagi jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobacz może w ulotce będzie podane (a pediatra nie powiedziała ile zapodać?). A okłady jak najbardziej nawet jak się trzęsie, trzeba chronić mózg przy takiej wysokiej gorączce. Mój też się trząsł, ale okłady dużo mu pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
Okłady też właśnie zaczęłam robić,bo usnęła już na dobre,tak mi jej żal,bo widze,że nawet przełykanie śliny ją boli,do tego ta gorączka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
A ile tak wysoka gorączka może się utrzymywać ? Bo przecież mała jest tak osłabiona tą chorobą i tą gorączką,że aż się leję przez ręce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
podnoszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
A no rozumiem,dzięki . No podałam pyralginę,cały cza schładzam jej główkę okładami,mam nadzieję,że pomoże :(. Dziękuję za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmaceuci polecaja podac na rowno nurofen z paracetamolem wg dawek przy tak wysokiej goraczce,bo to dwa leki z innej grupy.Peralgina nie jest zalecana..Trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
Teraz to już nie będę mieszać,ale mam nadzieję,że pyralgina i okłady coś pomogą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angina bleeee
Może to nie do stosowania u dzieci, ale powiem Wam, że ja chodziłam do takiej "przedwojennej" pani laryngolog i ona anginę zawsze leczyła tak samo - wyciskała ropę z migdałków! Mega nieprzyjemne to było (odruch wymiotny, bo wkładała takie jakby łyżeczki czy coś w gardło) ale skuteczne w 100% - przechodziło jak ręką odjął!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żelka zielona_
Trochę późno piszę, ale ja kiedyś też dałam pyralginę pół czopka i było ok.Z tym, ze trochę czekałam az temperatura spadnie. Nurofen zawsze u nas działał, ale ostatnio jednak nie.zamieniłam na Ibufen i jest super. Na takie stany zapalne mój laryngolog przepisuje nam żel Tołpy http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=2111522 każe smarować w sumie centymetr.troche po lewej stronie, na środek i po prawej.plus tantuum verde 3 x psikać ( na prawa str, lewa i srodek, na gardełko) To pomaga mojemu synowi. pozdrawiam i życzę zdrowia i Tobie wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żelka zielona_
no i lody są wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kgdg
podaj czopki, zawsze przy wysokich gorączkach lepiej działają niż paracetamol w syropie, a i jak ma dreszcze, to powinnas ją wtedy przykryć cieplej, tzn. nie ubieraj jej ciepłych ubrań tylko otuj ją kołuderką, a jak dreszcze miną to wtedy odkryj, a i koniecznie stosój okłady i dużo picia , nie pozwól by temperatura wzrosła wyżej niż 40 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
Wyciskała ropę ? Jejku,nie wyobrażam sobie tego,bo moja strasznie płacze jak jej smaruje fioletem,a raczej usiłuje smarować,bo nie daje. majóweczka- dziękuję,jeśli jutro będę musiała to wypróbuję Twój sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
Lody z tego co wiem stosuje się przy zwykłej anginie,moja ma ropną . Tantum verde jutro kupię i będe psikać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
i też żel też kupię. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
Mała się obudziła,płacze,że ją boli wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakim*
ja zawsze przy wysokiej goraczce podaje co 4 godzinny naprzemiennie nurofen i paracetamol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co tak przez
pyralgina uszkadza szpik kostny. Absolutnie nie można podawać dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 3 letniej dziewczynki .
weź mnie nie strasz :O . Dziewczyny może ja powinnam zadzwonić po lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żelka zielona_
Może zadzwoń na pogotowie i się spytaj co robić.Czy raczej do lekarza dyżurującego w waszym rejonie. Temperatura jej nie spadła ani kreski? okłady na główkę jej robisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×