Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość asdfghjk1234

Apteczka dla noworodka!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość asdfghjk1234

Za 2,5 miesiąca rodzę chciałabym się dowiedzieć co powinno znaleźć się w apteczce noworodka wiem że powinny być tam krople na pleśniawki, groszka do noska piszcie co jeszcze przydał wam się w pierwszych tygodniach życia waszego maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sól fizjologiczna do czyszczenia noska i jakaś maść na odpażenia np. sudocrem. :) To tyle ode mnie, bo ja jeszcze matką nie jestem, ale za kilka dni zostanę ciotką. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa i jeszcze spirytus do przemywania pępuszka. :D Ale nie pamiętam ilu %. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki spirytus kupisz w monopolowym,przydatne będą jeszcze małe nożyczki z zaokrąglonymi czubkami do paznokci,takiemu maluszkowi szybko rosną,wiadomo,oliwka - tylko uwaga na firmę johnson&johnson,niektóre dzieci mają uczulenie na te kosmetyki,zasypka np.Alantan,dobra w przypadku,gdy maluch nie jest odparzony i nie trzeba mazać maściami leczniczymi i już nie pamiętam co jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kupój gruszki, owiele lepsza jest nosefrida, ja bym czopki przeciwgoraczkowe kupila na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyza ma już 4,5 roku a ja nadal pamiętam co trzeba było mieć w apteczce \"tak na wszelki\" :) ... *Maść nagietkowa - tańsza, wydajniejsza i skuteczniejsza od sudokremu, bephantenu i penatena. Zresztą maścią nagietkową posmarujesz też i buzię bo nie ma tego oszalałego białego koloru. *GRUSZKA - fridzie nie ufam, bo zawsze można za mocno \"zassać\" i wtedy krwotok z nosa murowany. Grucha ma jeden \"tryb\" ssania, ale trzeba wiedzieć jak jej użyć. *Plantex - na kolki. Nie woda koperkowa, nie koper do zaparzania (bo ten jest dla mamusi jak sobie zaszaleje kulinarnie :P ), tylko plantex. Granulat rozpuszcza się koncertowo i zawsze wiesz ile podać, bo jest jasny opis na opakowaniu. *Panadol i nurofen - niekoniecznie dosłownie, chodzi o leki, które zawierają paracetamol i ibuprofen. Ale powinny być oba, bo panadol działa szybciej ale słabiej i krócej, a na działanie nurofenu trzeba poczekać 20-30 minut ale działa do 8 godzin. *Viburcol - czopki na kolki, wysoką gorączkę itd. Błogośławieństwo przy ząbkowaniu. *Nadmanganian potasu - do kąpieli. Niezawodny przy odparzeniach. *Gaziki leko - lepsze od spirytusu, bo łatwiej tym oczyścić pępuszek. Pff, sporo tego, nie :)? Miałam takiego lekarza (takiego lekarza to ze świecą szukać), który metodą \"sołtysa krowie na miedzy\" objaśnił co mieć na pewno a co kupimy bez \"sęsu\". Oszczędziło mi to ponad 250zł :D. I niech was ręka boska broni, dziewczyny, przed kąpaniem dziecka w rumianku! Najgorszy alergen na świecie, no może poza niektórymi teściowymi ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do spirytusu. Kup w monopolowym małą butelkę (ćwiartkę) , z butelki odlej kieliszek spirytusu i dolej w to miejsce wody. Może się przydać espumisan (lub pochodne) na kolki, herbatka z kopru włoskiego, nadmanganian potasu (kalia)- do kąpieli wysuszających przy potówkach - roztwór wodny jasno różowy. http://www.dlarodzinki.pl/dziecko/noworodek-i-niemowle/?gclid=CJP_qLPQvZkCFZwA4wodCzEnUA http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/0,79399.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrida nie panadol i nurofen tylko paracetamol i ibuprofen. Panadol i nurofen to nazwy handlowe leków, których substancjami czynnymi są paracetamol i ibuprofen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak też napisałam - czy Pani doczytała dokładnie? \"*Panadol i nurofen - niekoniecznie dosłownie, chodzi o leki, które zawierają paracetamol i ibuprofen. Ale powinny być oba, bo panadol działa szybciej ale słabiej i krócej, a na działanie nurofenu trzeba poczekać 20-30 minut ale działa do 8 godzin.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i gdzie tu jest sprawiedliwoc
loooooooo matko: termometr!!! maśc na odparzenia waciki (do ucha) sól fizjologiczna czopki przeciwgorączkowe wata, lub jaowe gaziki spirytus(pępek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i gdzie tu jest sprawiedliwoc
kurde pospieszyłam siię:) sory laski aaaaa i jeszcze espumisan w kroplach na kolkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, rzeczywiście nie doczytałam :) Spieszyłam się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wacików do uszu nie uzywam nawet ja, laryngolodzy i pediatrzy zabraniają, wpycha sie tylko woskowine do ucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oprócz soli fizjologicznej w ampułka polecam sól morską w sprayu,np.marimer. co do fridy-nie wiem czy mozna tak mocno zassac.tez na poczatku sie balam ale przylozylam sobie to do palca,pociagnelam z calych sil i stwierdzilam ze jest to bardzo delikatne ssanie. a na odparzenia polecam bepanthen.nie tak na co dzien tylko w awaryjnych sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy aktualnie
mamy polecają to samo? Czy też "trendy" się zmieniły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ale jaja
spirytusu do pepka nie stosowalam, kupilam octenisept a na poczatku przemywalam patyczkiem do uszu nasaczonym przegotowana woda i potem na sucho. do nosa uzywam soli morskiej w sprayu...co jeszcze...na poczatku kapalam w oilatum, mam takze masc majerankowa w razie katarku i nurofen przeciwgoraczkowy. nadmanganian potasu dobry na odparzenia i potowki..krem na odparzenia-nie stosowalam. z poczatku maka a teraz niczym nie zasypuje ani nie smaruje (maly ma 4miesiace) no i nie pamietam co tam jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janosikjanos
jak juz to "grUszka" a poza tym to popieram wypowiedzi powyzej z tym ze niekoniecznie musi byc sudocrem na odparzenia, on jest bardzo reklamowany ale tez bardzo drogi,a masc do pupci na odparzenia dostaniesz w szpitalu na odchodne i potem mozsesz chodzic do pediatry i bedzie ci wypisywac recepte na taką masc robiona na zamowienie w aptece,ona nie jest droga o ile pamietam ok 5 zł za pudełeczko pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to stary temat
janosikjanos, który ktoś odświeżył - autorki od "grószek" już tu dawno nie ma, więc nie masz co jej pouczać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janosikjanos
no to co ze stary temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to stary temat
przecież napisałam "CO" - ale powtórzę: NIE MASZ CO POUCZAĆ AUTORKI, BO JEJ TU NIE MA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość APTE... CO? ZE CO? APTECZKE
CHCESZ SZYKOWAC NOWORODKOWI? BOJ SIE BOGA KOBITO... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolinda
Nie jest tego malo ale nie ma tez co wykupywac calej apteki. Ograniczmy sie do niezbednika na nagle sytuacje typu goraczka. Chcac kupic wszystko tylko sie zestresujesz po pierwsze cena a po drugie tym ze pewnie cos jeszcze powinnas miec. Pole am praktyczna liste na www.poloznamama.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam sobie taką podręczną apteczkę i część rzeczy z listy poniżej mam zawsze pod ręką: htts://www.babymama.pl/apteczka-sos-sand-casual-lassig-p6206.html 1. jałowe gaziki w rozmiarze 5 cm lub 7 cm (do przemywania oczu i uszu) 2. gaziki nasączone spirytusem do przemywania pępka (np. Leko) sól fizjologiczna w ampułkach do przepłukiwania noska (np. podczas kataru); 3. opakowanie gazy (przydaje się do robienia kompresów) 4. woda utleniona do odkażania zranień (gdy np. podczas obcinania maluchowi paznokci niechcący zadraśniesz mu skórę) plaster z opatrunkiem, przylepiec. 5.preparat przeciwgorączkowy na bazie paracetamolu albo ibuprofenu; w aptekach sprzedawane są czopki i syrop – warto mieć oba. 6.czopki glicerynowe przeciw zaparciom 7.wapno w syropie – przydaje się, gdy malec zareaguje uczuleniem na składnik diety bądź kosmetyków, a także podczas przeziębienia; 8. kropelki łagodzące kolkę 9.herbatki przeciwkolkowe na bazie kopru włoskiego. 10.środek zapobiegający odparzeniom, może to być zarówno krem (np. Sudocrem, Alantan) 11.preparat łagodzący odparzenia i wypryski skórne (np. Linomag, Tormentiol) 12.żel na ząbkowanie 13.krem lub żel łagodzący swędzenie po ukąszeniu owadów, np. Fenistil 14.maść majerankowa do smarowania skóry pod nosem podczas kataru 15.maść rozgrzewająca, stosowana podczas przeziębienia (np. Pulmex Baby). 16.termometr, najlepiej elektroniczny, z funkcją mierzenia temperatury w uchu bądź na czole; 17.aspirator do usuwania wydzieliny z nosa (np. Nose Frida, Marimer).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mieliśmy taką apteczkę w domu i zabieraliśmy ze sobą w podróż: www.babymama.pl/apteczka-pierwszej-pomocy-dla-dziecka-wallaboo-p1508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linnkam
no skompletowanie apteczki dla noworodka to ciężka sprawa - generalnie nie należy przesadzać i raczej wszystko z rozsądkiem. ja na samym początku miałam do przemywania pępuszka Linoseptic, termometr, linomag, opatrunki..nie miałam przeciwbólowych środków bo dla takiego maluszka to nie bardzo....a teraz to mam prawie wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×