Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

teneryffaa

AVAMYS macie doświadczenia z tym lekiem ?

Polecane posty

Drogie Mamy , córka ma znowu infekcję , w czwrtek był lekarz w domu przepisał antybiotyk , ale nie będe przeciez na kaszel i katar dawała antybiotyku , poszłam na drugi dzień do lekarza - który potwierdził to co ja . Ale córce nic nie przechodzi , wiec dzisiaj wezwałam znowu lekarza . Ta lekarka jakoś wzbudziła moje zaufanie, była bardzo dokładna,zrobiła szeroki wywiad . Nawet dowiedziałam sie czegoś nowego , a mianowicie ze źle wpuszczam sól morską do nosa i wszelkie inne specyfiki tego typu . Nie ważne , nie o tym temat . Córcia od wrzesnia miała juz 2 razy zapalenie ucha , i dzisiaj lekarka powiedziała ze znowu najprawdopodobniej będzie zapalenie, bo uszy sa lekko zaczerwienione. Przepisała na receptę AVAMYS , ma zapobiegać nawrotom zapalenia ucha oraz zlikwidować uciażliwy katar od którego zaczynają się wszystkie jej choroby . Uprzedziła , że w ulotce będzie napisane że to dla dzieci powyżej 4 roku życia ( córka ma 2 ) , ale że Polska to jedyny kraj gdzie taki wiek podano , że w innych jest podawany od 2 roku życia . Pojechałam wykupic ten lek i sie przestarszyłam , bo w ulotce napisane ze od 6 roku życia , że może podrażnić nos, ze trzeba jedną dawkę na dobę o tej samej porze - a lekarka zapisała 2 razy na dobe po jednym psiknięciu ... Kurcze teraz sama nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córka
brała te krople do nosa a obecnie ma 4 latka. Lekarka kazała je dawać tylko na noc po jedynym psiknięciu. Wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedzi :) na srodę mamy wizyte u lekarki do której chodzimy najczesciej , do tego czasu będe psikała raz na dobe na noc . Dzisiaj już jej podałam . Wiecej kichała i jak przed spaniem rutynowo chciałam jej wyciągnąć z noska fridą , to prawie nic nie było :) my tez mamy nebulizator , ale córcia za nic w świecie nie da sobie maski przyłożyć na 10 minut .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pklosiewicz
Bardzo ważne - przy dłuższym stosowaniu Avamysu koniecznie trzeba kontrolować u okulisty ciśnienie wewnątrzgałkowe i dno oka! W ulotce leku jest ostrzeżenie "może spowodować choroby oczu, takie jak jaskra (zwiększenie ciśnienia w oku)". Przekonałem się o tym na własnej skórze - wskutek dłuższego, codziennego stosowania Avamysu ciśnienie w moich oczach utrzymywało się na stałe ponad górną normą 21 mm Hg. W wieku ok. 20 lat pojawiły się u mnie pierwsze zmiany jaskrowe, o których dowiedziałem się przypadkiem w czasie kontroli u okulisty, a potem dokładnie zobaczyłem na GDx. Po zaprzestaniu stosowania ciśnienie spadło po paru tygodniach z powrotem do normy (ok. 12-13 mm Hg). Problem dotyczy ogólnie środków sterydowych, zwłaszcza kropli do oczu, ale także (jak np. Avamys) aerozoli do nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wolno brać dłużej niż 6 tygodni, może brałeś zbyt długo, dlatego miałeś takie poważne dolegliwości uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam, w brazylijskiej wersji ulotki tego leku podany jest minimalny wiek 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nam nie pomógł, teraz stosujemy nasometin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam to na alergię,nic nie pomagało. Więc wróciłam do Otrivinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skutki uboczne, LEKU AVAMYS moze wywołać chorobę psychiczna psychoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betamesz
wg ulotki częściej niż 1 na 10 pacjentów doświadcza obfitych krwotoków z nosa. Potwierdzam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszesz ze używasz Fridy do czyszczenia nosa. Zmień na katarek wkładany do odkurzacza. Lepiej ściąga katar. Poprostu wyciąga go, czasem nawet z gardła. Frida jest ok ale dla niemowląt. Uporczywy katar to problemy z uchem. Ale jak będziesz porządnie ściągać katar to uszy bedą miec chwile aby 'dychnac'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten spray do steryd do stosowania miejscowego. Mój syn bierze go od lat, gdy tylko ma uczucie zatkanego nosa. Lek likwiduje obrzek, nos sie odtyka i wydzielina moze swobodnie spywac. Nie ma problemów z oczami ani z niczym inym podczas jego stosowania. Zacyznamy od dawki 1 puf 2 x dziennie i schodzimy do 1 pufa 1 x dziennie. Rownoczesnie stosujemy xyzal, lek antyalergiczny. Ze wzrostem tez nie ma problemów, syn jest 2 co do wysokości w klasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×