Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Swiift Me

badania prenatalne- konieczność?

Polecane posty

Gość Swiift Me

Cześć dziewczyny. Powiedzcie mi czy obecnie badania prenatalne w I trymestrze to jest norma i wszystkie je miałyście? czy jest to aż tak bardzo konieczne dla młodej matki? pytam bo moja przyjaciółka miała ostatnio, nic nie płaciła bo jej lekarz się tym zajmuje. Mój akurat nie więc gdybym chciała to musiałabym wybrać się do innego i słono zapłacić, a nie mam na to kasy :/ jak było lub jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
moja doktorka mi proponowała - odmówiłam bo to drogie. nie jest to koniecznoscuia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka księżycowa*
Badania prenatalne nie są koniecznoscia. Z tego co pamietam to bezpłatne są tylko u matek po 35 rż i u kobiet z podwyzszonym ryzykiem. Ale przez kilka lat mogło coś sie zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
a jakie macie grupy krwi - Ty i Twój partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to koniecznoscia bo wedle nowych przepisow muisz robic te badania by dostac becikowe, chociaz co urzad to inne wymogi. Badania prenatalne w 11-13 tyg ciazy i 20-24 tyg ciazy mozna zrobic na NFZ (nawet w prywatnych placowkach). Potrzebne jest skierowanie od lekarza prowadzacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swiift Me
Patka pierwsze słysze żeby badania prenatalne były warunkiem dostania becikowego. O ile wiem trzeba tylko być pod opieką lekarza. Nasze grupy krwi nie są przeszkodą, nie mamy konfliktu jeśli o to ci chodzi. Troche mnie uspokoiłyście bo czuje się jak wyrodna matka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka chyba pisze o usg genetycznym, a badania prenetalne są płatne. Ja nie robiłam. Usg wyszło dobrze, lekarka zapytała, czy chcemy, ale odmówiliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patce chodziło o tkz usg prenatalne. A autorce o test Pappa i inne z krwi lub inwazyjne typu amniopunkcja. Ja chyba bym się nie zdecydowała teraz. Gdyby w rodzinie były jakieś choroby lub byłabym starsza to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka księżycowa*
Pytałam koleżanki, która urodziła 2 miesiące temu. NIe robiła żadnych badań, wiec nie są wymogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swiift Me
czyli moja przyjaciółka po prostu miała szczęście że trafiła na lekarza który to robi. Zresztą dziś zaczął mi się 13 tc więc i tak już za późno na załatwianie.A jak nie robiłam pierwszego to myślicie że to drugie mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka księżycowa*
Patka miała bezpłatne bo po 35 rż są bezpłatne. Wnioskuję, ze 75 to rocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka księżycowa*
A tak z ciekawości ile kosztują te badania? usg genetyczne pappa test potrójny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swiift Me
mi chodziło raczej o badania nieinwazyjne, typu mierzenie długości kończyn, proporcji ciała, głowy itp plus do tego jest tekst na prawdopodobieństwo wad genetycznych. podobno ok 500 zl kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
Nie kumam niektórych lasek. Jesli nie macie chorych osob w rodzinie na zespół downa itp, grupy krwie sie zgadzają, usg wychodzi dobrze, Ty i Twój partner jestescie zdrowi..to po co wydajecie kasę na takie badania??? Zaraz mnie okrzykną ciemnogrodem i że nie zyję w 21 wieku...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa chodzi o testy z krwi pappa i potrojny... no ja mialam w prywatnej placowce ze skierowaniem od lekarza i fakt mam 35 lat.... kolezanka w wieku 30 lat tez robila tam test pappa na skierowane.... Z tym ze test pappa jest wazny razem z usg genetycznym ktore rowniez mozna zrobic prywatnie na skierowanie :) no i oczywiscie nie sa koniecznoscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
TO na usg lekarz DARMO powinien mierzyc długosc ciała dziecka itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka księżycowa*
Dobrawka a co grupy krwii mają wspólnego z wadami rozwojowymi płodu??? Bo nie czaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pomiary przezierności czy kości nosowej są normalnie bez płacenia za nie ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
ja i moj mąż mamy konflikt grup krwi i mialam kilka razy jakies testy na przeciwciała ale to ze skierowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrawka przepraszam moze nie ciemnogrod ale zascianek.... czasem usg jest ok a rodzi sie chore dziecko wiec jezeli ktos chce miec spokój ducha to zrobi wszystko by spac spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka księżycowa*
To co miałaś ty i twój maż ma się nijak do wad genetycznych... NAwet jezeli w rodzinie nie ma żadnego przypadku choroby genetycznej to nie znaczy że dziecko będzoe na 100% zdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swiift Me
oczywiście że mierzą długość dziecka na normalnym usg, ale nie mierzy ci długości każdej kosteczki, sprawdza ukształtowanie mózgu itp. to są bardziej szczegółowe badania i zajmują około godziny. A to że nikt w rodzinie nigdy nie chorował nie oznacza że nie mogą się pojawić choroby genetyczne. Ja nie chciałam ich robić, widze że dziecko rozwija się prawidłowo. Tylko jak słysze że co chwile któraś robi to się zastanawiam czy podjęłam słuszną decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
FASOLKA wada rozwojowa to szerokie pojecie i konlikt serologiczny ma duzo wspolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodziłam miesiac temu i mam 25 lat. Badanie prenatalne robiłam 2 razy.WG przepisów na jedno badanie mozesz miec na nfz z skierowaniem.Badania nie są wymagane do becikowego .Do becikowego konieczne jest potwierdzenie na specjalnym wniosku 3 wizyt ginekologicznych w kazdym tremestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
to rozumiem, że jak w czasie ciąży okaże się, że dziecko jest chore to to coś zmieni? Będzie się spac niespokojnie a może ciąże usunie. Bo moim zdaniem jak ktos decyduje się na takie badania to jasna decyzja musi byc- rodzę lub nie. Bo moja doktorka gdy pytala czy che robic badania pretanalne dodatkowo zapytała czy jesli wyjdzie, że dziecko ma jakas wadę rozwojową - czy wtedy będę rodzic. To tzreba przemyslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka księżycowa*
konflikt serologiczny tak na prawdę ma się nijak do wad genetycznych. A do tego właśnie wykonuje się badania prenatalne, głównie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawka88
PAtka urodzilas malutkiego maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile te badania
kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×