Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grzywa

Bardzo niskie ciśnienie w ciąży-POMOCY

Polecane posty

Jestem w 22tyg i dokucza mi bardzo niskie ciśnienie. Często boli mnie głowa i już dwa razy miałam małe omdlenia. Boję się o swoje dziecko. Lekarz powiedział że to przejdzie ale niestety nie przechodzi. Kazał pić kawę. Czy kawa to jedyny sposób?? Czy jest ktoś jeszcze kto ma ciśnienie 100/50 lub 90/60?? Piszcie proszę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia13
ja tez mam niskie ciśnienie, jestem w 3 miesiącu i miewam potworne bóle głowy. Pomaga rada położnej: pól kieliszka czerwonego wina. Naprawdę działa. Pytałam lekarza, czy nie zaszkodzę tym dziecku, on powiedział, że pół lampki wina na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi, a juz na 100% jest mniej szkodliwe niż najbardziej z pozoru niewinna tabletka od bólu głowy. Dodam jeszcze że za winem nie przepadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ,tez mam dość niskie ciśnienie ok 100/60 ale lekarz zupełnie nic na to nie powiedział,więc wszystko ok -myślę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja (jeszcze....) nie jestem w ciąży, ale temat niskiego ciśnienia barzdo mnie interesuje, bo na codzień mam takie: 90/60.... i czesto bardzo boli mnie głowa. Troche martwie się co bedzie jak zajdę w ciążę... lekarz (gin) nic mi na to nie powiedział, oprócz...\"nie należy się tym przejmować....\" lekarz POZ przepisał mi krople Kardiamid z kofeiną.... nie wykupiłam ichjeszcze / i nie wiem czy kobiety w ciąży moga to stosować/! PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też to wkurza... Ja przez to niskie ciśnienie bardzo źle się czuję.... proste czynności dnia codziennego sprawiają mi trudność tzn. nie mam siły aby zcasem cokolwiek zrobić... I jeszcze żaden lekarz nic mi w tym temacie nie doradził! Teraz to jeszcze pal licho, ale stresuje mnie to co bedzie jak dzidzi będzie w drodze (czego nie moge się doczekać...)....:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie...ja najbardziej boję sie o dziecko. Jak bym nie była ciąży to bym sie tak nie przejmowała. Najwyżej bym gdzieś czasami zemdlała i nabiła sobie guza. Ale teraz to bejbik jest najważniejszy ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam opinię (którą tu któraś z dziewczy napisała) ,że lepiej mieć niskie ciś w ciąży niż wysokie..ale to marne pocieszenie, bo niskie ciś powoduje bardzi złe samopoczucie, omdlenia, częste bóle głowy itp. Ale wiesz, najgorsze jest to, że ja powiedziałam o palnach ciąży, a oni (lekarze) nadal to zlewają.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam ciśnienie 90/50, też się bardzo bałam, żeby dziecku nic nie było. Urodził się miesiąc temu cały i zdrowy. Wypij słabą kawę przed południem, wieczorem lampkę czerwonego wina. I jak najwięcej śpij, jeżeli jesteś zmęczona, potem moze nie byc okazji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja Zoyka
Witam Serdecznie Wczoraj miałam zmierzone cisnienie wynik 100/60 Troszke sie zmartwiłam ale lekarz powiedział ze nie mam sie czym martwic ze wszystko jest wporzadku i nie zagraza to małej dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ldw
pewnie ze niskie cisnienie jest lepsze ja wole miec niskie i sie czuc zle niz wysokie i za wczesnie urodzic lub miec komplikacje i w szpitalu lezec... takie cisnienie jak napisala autorka nie zaszkodzi dziecku a ze sie zle czuje- no trudno nikt nie mowil ze w ciazy jest tak lekko wazne ze z dzieckiem jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja Zoyka
Dziekuje bardzo za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Witaj!!! Dla mnie niskie ciśnienie jest normą, raz w życiu miałam 110/80, a tak zawsze czy w ciązy czy też nie 90/60 i niżej i jakoś z tym żyję.Nie martw się.Pozdrawiam;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamialalla
czym Ty sie martwisz... gorzej jakbys miala za wysokie... ja mam taie sa,o jak Ty... i moj lekarz powiedzial, ze nie ma sie co martwic.. chyba, ze chorujesz na cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem w drugiej ciąży i po raz drugi mam niskie ciśnienie! Mój lekarz za każdym razem zwraca na to uwagę, ale tragedii nie ma ;) Dla mnie najgorsze w tym wszystkim jest to, że wciąż bym spała, a ta senność jest spowodowana (chyba) tym niskim ciśnieniem. Dla pocieszenia, pierwsza ciąża przebiegała prawidłowo, a ja w terminie udodziłam zdrową córeczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podnosze3232
Tez mam niskie cisnienie i jestem w 5miesiacu ciazy mam czasami 98/50 i glowa mi peka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niskie cisnienie mam zazwyczaj rano (90/60), później w ciągu dnia jest normalne 120/80. Mierze sobie dwa razy zawsze rano i po południu. Natomiast kiedy mam wizyte, nie wiem czemu może ze stresu ciśnienie skacze mi na 130/80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry_pie
Ja jestem w 28 tc. i właśnie przy dzisiejszym pomiarze ciśnienia okazało się, że też mam 100/50 (czasem miewam mroczki przed oczami) , więc też się trochę zaniepokoiłam, ale lekarz intenista, u którego byłam powiedział, ze mam się nie martwić. Zmierzyłam sobie przy okazji wizyty u internisty - ostatnio jestem trochę zaniepokojona, ponieważ coraz bardziej puchną mi nogi i ręce - rano mam odrętwiałe ręce i nie całkiem normalne (tzn. lekko spuchnięte nogi - opuchlizna najgorsza jest wieczorem). Wystraszyłam się, że to moze być zatrucie ciążowe, ale podobno nie - przy niskim ciśnieniu to raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry-pie==jakbym o sobie czytała:)ja mam i niskie ciśnienie i obrzęki stóp:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uflikczek
ja też zwykle mam ciśnienie 90/50 i nikt u lekarza nie robi z tego powodu tragedii,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dubi11
Wypij szklanke coli lub pepsi jak nie możesz kawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam,zawsze i mam nadal cisnienie w granicach 90/50 w orywach 100/60. W zasadzie to lekarze czasem sie dziwią,ze zyję!!!:P A ja urodziłam dwoje dzieci,w kazdej ciąży cisnienie trupie:D Lepsze takie niz za wysokie.Ja tak po prostu mam,zadnej kawy,wina,coli nie pijam:D Feee...:) Tak wiec nie przejmuj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewagolab1
Ja też na ostatniej wizycie u ginekologa (34 tydz, ciazy) miałam cisnienie 85/60. Ale to nic.Jak mnie podlaczyli do badania KTG w pozycji lezacej na plecach po 5 minutach zaslablam.Jak mi zmiezyli cisnienie to mialam 60/30.Lekarz powiedzial,ze macica uciskala na aorte i dlatego mi sie tak zrobilo.Teraz juz wiem,ze podczas tego badania wcale nie musze lezec na plecach(i cale szczescie). W razie oslabienia zalecił mi cukierki dodające energii(na pewno zawierają kofeine).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja jestem w 24 tc i do czasu ciązy zawsze miałam idealne ciśnienia, ale raczej niskie niz wysokie ok 110/ 80, a teraz kiedy tylko sobie mierze to mam 100/60 i ani treoche wyższe... lekarz nic nie mówi na ten temat czyli chyba wszystko oki. Dodam ze nie czyje sie śpiąca , ani osłabiona, czasem mi słabo jak długo stoję np w kolejce, chociaż ostatnio nawet tego nie zauważam... niskie ciśnienie w ciązy jest chyba normalne, na pewno jest lepsze niz wysokie, jesli sie denerwujesz to mozesz zawsze dzwonić do lekarza.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dostalam recpete
na jakies kropelki ziolowe, moje przecietne cisnienie to 90/70 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja chcialam sie was cos zapytac:) ja mam nadcisnienie tetnicze( czy cos takiego) i nie wiem, czy bede mogla naturalnie rodzic? ja nie jestem w ciazy ale ja sie tylko tak na zapas pytam:)slyszalam ze kobieta ktora to ma nie moze rodzic naturalnie, czy to jest prawda? to cisnienie u mnie bardzo rozne jest, czasami skacze a czasami nic sie nie dzieje, czasami dochodzi do 160/110 :( z gory dzieki ja odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilok26
mnie też martwi niskie ciśnienie, takie (normalnie też mam) 90/60 i jestem w 30tyg. ciąży, powiem szczerze że mój lekarz się zawsze nad tym zastanawia-nie jest zadowolony niechce mnie truć tabletkami dlatego- malutka kawka, a to że lekarz nic na ten temat z wami nie mówi nie znaczy że jest ok.-warto pytać. moje objawy niskiego ciśnienia to: złe widzenie, zatkane uszy i trudności w oddychaniu, omdlenia- wystepuje to u mnie od czasu do czasu (ktoś mi powiedział warto chodzić na basen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta2611
babki,ja myslalam ze mi glowa peknie od niskiego cisnienia,jestem w 11 tyg ciazy i od ostatniego tygodnia zaczelo mi sie , ciagle mi niedobrze bylo,niewiedzialam co robic i dzis kumpela mi poradzila ze kawa pomoze, noi cud,bol przeszedl jak narazie i znowu moge conieco robic. pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie. marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×