Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość SU29

BASEN W CIAZY TAK CZY NIE

Polecane posty

Gość SU29

Bardzo lubie chodzic na basen ,zwlaszcza teraz gdy jestem w ciazy sprawia mi to duzo przyjemnosci,relaksuje itd,ale moj doktor powiedzial stanowcze NIE,uzasadniajac to zaniczyszczeniem polskich basenow i tym ze nie bedzie mnie stac i nie bede miala dosc determinacji na dochodzenie odszkodowania..wiem ze ma racje..czy powinnam rzeczywiscie zaniechac basenu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania69x2
moj lekarz nie zabronil mi chodzic na basen pomimo,ze mam troche obnizona ciaze. mam chory kregoslup i jedynie plywanie sprawia mi ulge. powiedzial ze spokojne plywanie mi nie zaszkodzi, a gdy zapytalam o infekcje pochwy to mam po kazdej wizycie na basenie zaaplikowac sobie clotrimazolum, ktore jest bezpieczne w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdumiona
No właśnie, ja mam podobny dylemat. Z jednej strony słyszę, że nawet powinno sie chodzić na basen w ciąży, bo ćwiczą sie mięśnie, kręgosłup itp, są nawet specjalne grupy z gimnastyką w wodzie dla ciężarnych. Z drugiej strony mój lekarz powiedział mi, żebym nie chodziła i wcale nie uzasadnił tego ryzykiem złapania infekcji, tylko tym, że...wywierane jest zbyt duże ciśnienie na brzuch! Paranoja jakaś... W ogóle nie wiem czy chodzić czy nie? No i w ogóle jakie sporty można uprawiać a jakie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plywaczek taplaczek
ja mysle ze jezeli nie ma stricte medycznych przeciwskazan to mozna chodzic jak dlugo sie chce nie plywa sie w ciazy wyczynowo, nie skacze na glowke z tym cisnienim to chyba paranoja jakas i bzdura a z zakazen to grozne sa tylko te z podlogi pod prysznicem ale nikt tam nie siada, no ma sie przeciez klapki chlor z tej wody, nie szkodzi wprst - chyba zeby sie opic tej wody z kilka litrow, ale to przy minimum uwagi nie grozi chodzeniu powiedzmy tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba powiedzieć tutaj jedną rzecz jasno i wyraźnie: basen w ciąży jest bardzo dobry, bo przy pływaniu zażywamy ruchu nie obciążając nadmiernie kończyn i brzuszka, a jednocześnie ćwiczymy mięśnie co pomaga potem przy porodzie. Jednak ja przypuszczam o co chodzi głównie lekarzom, którzy mówią NIE basenom. Otóż niestety mamy w przeważającej większości w Polsce baseny w opłakanym stanie jeżeli chodzi o stan czystości wody. Często nawet niby te z wyższej półki i wydawałoby się na oko z czystą wodą mają chemicznie wodę niebezpieczną dla kobiet w ciąży. U nas np. było dużo przypaków gdzie kobiety (nie będące w ciąży) miały różnorakie zakażenia spowodowane wodą w basenie. Nie mówiąc już o tym, że naprawdę różne osoby kąpią się w basenach, a nie zawsze są w dobrym stanie zdrowia. Wiadomo natomiast iż kobieta w ciąży jest bardziej czuła w tym zakresie, a niektóre zakażenia przenoszone tą drogą są naprawdę niebezepieczne dla ciąży i dziecka. Sama miałam ochotę na popływanie w basenie, ale szczerze mówiąc boję się. Pewnie o to chodzi lekarzom. Trzeba by wybrać basen naprawdę z prawdziwego zdarzenia gdzie mamy pewność, że dba się odpowiednio o stan czystości wody, a nie tylko np. dolewa się beczki chloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SU29
Basen gdzie ja uczeszczalam ,jest basenem w czterogwiazdlowym hotelu,ratownik,moj znajomy i trener mojej corki powiedzial ze woda jest pod stala kontrola sanepidu i hotel nie moglby sobie pozwolic na zamkniecie basenu a przez to np.odebranie jednej gwiazdki.. przez ostatni lata mieszkalam w uk,moj lekarz powiedzial ze tam moge chodzic??? o zgrozo,chyba my tu mamy mylne wobrazenie pozziomu czystosci w uk(uogolniam)tam sanepid nie robi takiego "spustoszenia"jak u nas w kraju bardzo chce chodzic na basen !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, aktualnie nie mam polskich liter. W ciazy chodzilam na basen. Ginekolog mi pozwolil a nawet mnie namawial, zalecal tylko czysty basen najlepiej z ozonowana woda. Nie dzialo sie nic zlego co by moglo miec zwiazek z plywaniem. Naprawde polecam bo swietnie dziala na bolace plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuleczka
Ja chodziłam na basen średnio co dwa tygodnie (chciałam częściej, ale finanse nie pozwalały). Lekarz powiedział, że nie ma żadnych przeciwskazań a nawet to dobrze,bo pływanie odciąża kręgosłup no i w ogóle jest się w ruchu. Jedynym nakazem było założenie tampona, właśnie po to, by zapobiec załapaniu jakiegoś świństwa. No i broń Boże na saunę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej tak. Ja przez całą ciążę jeździłam na basen i nic nie złapałam, oczywiście był to basen z wodą ozonowaną i tylko z jakuzzi musiałam zrezygnować, bo akurat tam woda była mocno chlorowana, ze względu na wysoką temp. kąpieli. Problemem jest właśnie obecność dużej ilości chloru w wodzie, bo z jednej strony odkaża wodę, a z drugiej obniża naturalną barierę ochronną, jak chroni nas przed zakażeniami pochwy, przynajmniej tak się dowiedziałam, no i zrezygnowałam z relaksu w bąbelkach, bo tam aż szczypało w nos od chloru. Najlepiej na basen jechać rano, kiedy woda jest dobrze odfiltrwana po całej nocy, kiedy nikt w nim nie pływał, po południu jest w niej dużo więcej zanieczyszczeń (włosy, naskórek itp.) bo jeśli dużo osób pływało w ciągu dnia to zwykle filtry nie są w stanie tak odrazu jej oczyścić. Można to nawet zauważyć gołym okiem, że woda wieczorem jest aż lekko mętna, a rano czyściutka. Teraz tylko cierpię bo od ponad 2 miesięcy nie byłam na basenie :(, ale szkrabek jest jeszcze za mały na basen, ale jak tylko zacznie stabilnie i sztywno trzymać główkę, zaczniemy znowy chodzić na basen, tym razem w trójkę :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neklace
Mi lekarz polecił basen , a nawet wręcz kazał mi chodzić jak najczęściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie tak!!! mój doktorek tak odpowiedział na moje pytanie :) zapisał lactovaginal- przed i po wyjściu globulka- z powodu stanu polskich basenów własnie Tak ponieważ wspaniale rozluźnia, odciąża, można pieknie rozciągnąć a jednoczsnie wzmocnić mieśnie no i przede wszystkim- co akurat w moim przypadku b.ważne wzmacnia sie spojenie łonowe, zapobiega jego rozchodzeniu...pływac miałam zabką i machać sobie nogami pod woda, podnosić do góry i etc...dodam że moja ciąza jest zagrożona... i bardzo bardzo basen mi pomogł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania_30
ja chodze na basen od poczatku ciazy, teraz jetsem w 7 m-cu i musze powiedziec, ze bez tego nie mialabym takiej energii i sil. na poczatku bolal mnie kregoslup,co stopniowo w maire plywania zaniklo. moj lekarz jak najbardziej doradzal korzysranie z basenu. uwazam ze plywanie jest najlepsze dla kobiet w ciayz na poprawienie sprawnosci, miesni, oddechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furia23
Dziewczyny, ja chodze od 3 tyg co 2 dni ( a jestem w 19 tyg ciąży) i żauję, że wcześniej nie zaczęlam :). ból kręgosupa minąl, lepiej się czuję, nie mam żadnych infekcji. polecam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sophidion
Chodziłam na basen raz w tyg przez 3 miesiące( 6-7-8mc) z polecenia mojej lekarki, dla mnie rewelacja- w wodzie nie czułam dodatkowych kg i pomogło mi to na kręgosłup. Szczerze polecam jeśli ma się w pobliżu zadbaną pływalnię( tu odradzam baseny szkolne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 35 tygodniu i chodzę raz w tygodniu. To jedyny sport który można uprawiać (bardziej aktywny). No bo chodzę też na szkołę rodzenia gdzie mamy raz w tygodniu ćw. przez godzinę i w domu też ćwiczę. No ale to takie statyczne ćwiczenia a w wodzie można się poruszać i zapomnieć o dodatkowych kilogramach. Pytałam lekarza do kiedy mogę chodzić na basen i dostałam odpowiedź że do końca. Co prawda wybrałam basen który został otworzony w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) konsultowalam ten problem z moją lekarką, raczej odradzila basen do 12 tc, potem mozna chodzic ale nalezy stosowac tampony a po plywaniu laktowaginal.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos chloru - rozejrzyjcie się po okolicy, może macie gdzieś basen ozonowany - taki jest na pewno zdrowszy! Ja sobie planowałam że będę w ciąży pływać czasem w takim (w dodatku mamy tam ciepłą wodę), ale po pierwsze mamy kiepski daleki dojazd, a po drugie mój stan ostatecznie mi na to nie pozwolił. Mój lekarz natomiast odradza chlorowane zbiorniki - niestety w większości naszych basenów walą tego na tony, a chlor nie jest zdrowy - nie trzeba go pić, wystarczy powdychać. No i masa zarazków różnych (ale to w ozonowanym pewnie też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o gimnastyce w ciąży. U nas w miescie jest organizowana specjalnie dla kobiet w ciąży taka gimnastyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od tego jak sie czujesz i czy Twoja ciąża rozwija sie bez zagrożeń. Lekarze radzą też żeby dostosowywać aktywność w ciąży do poziomu aktywności sprzed. czyli jak przed ciążą dużo ćwiczyłaś to teraz też możesz (jeśli dobrze się czujesz itd). natomiast jeśli przed ciążą prowadziłaś siedzący tryb życia, a teraz zaczniesz np chodzić na aerobic 2 razy w tygodniu, to może być niebezpiecznie. no i jak ćwiczysz, to sie "obserwuj" - jeśli zaczniesz się słabo czuć czy zacznie Cię boleć brzuch, to przystopuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja np ostatnio ciągle łapie jakieś bakterie nie wiadomo skąd i jak sie zapytalam czy mogę chodzić na basen lekarz powiedział, ze absolutnie NIE. Basen basenowi nie rowny tak naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zanas25
a ja właśnia jestem po rozmowie z moim lekarzem ,na samym początku ciązy odmawiał mi wręcz kompania sie w naszych łodzkich basenach,jednak teraz (jestem w 3 m-cu c),powiedział,że moge tylko podczas wizyty w basenie mam używać tamponów a po stosować lactovaginal-można kupić bez recepty w każdej aptece,no i oczywiście uwazać na siebie bez żadnych skoków do wody ;),a na słoncu przebywać z umiarem i najlepiej zakrytym brzuszkiem-może byc jakaś chusta zawiązana wokół pasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna-28
Dziewczyny ,ja w mojej pierwszej ciazy 2 lata temu chodzilam na basen codziennie, no moze 6 razy w tygodniu do ostatniego dnia przed porodem. Plywalam minimum godzine za kazdym razem. Nigdy nie stosowalam nic na grzybice, a dziecko ma ochron tylko chocby czop sluzowy ktory zatyka nas od srodka i nie ma sily by chlor dostal sie do nas!!! Poza tym chodzilam tez na silownie. moj porod : o 1 w nocy poczulam cos - ze mi sie saczy, nie wiem, bole zaczely sie o 7 rano w szpitalu bylam o 10 rano, a o 14 urodzilam po 10 minutach parcia 4 kg chlopca. w 3 tyg po urodzeniu wrocilam do swojeje wagi - przytylam 15 kg nigdy nie bolalay mnie nogi, nie puchly, nie bolal kregoslup, nie bolal brzuch, nie dotykaly mnie zaparcia. a lekarka powiedziala ze plywanie w ciazy to najlepsze co matka moze dac dziecku!!!! Teraz jeste znow w ciazy i choc trudniej majac malucha u boku, wciaz staram sie 3 razy w tyg aktywnie cwiczyc na silowni i plywac, moze juz nie tak dlugo z uwagi na brak czasu ale wciaz torobie bo wierze ze to pomaga przy prodozie, daje wiele dziecku i nam samym!!! powodzenia i nie zamartwiajcie sie. nie da sie uszkodzic plodu chlorem z basenu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ryzykowałabym
grzybicą bo tam o nią nie trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja plywam raz wtygodniu, z dzieckiem starszym a troche dla siebie, jestem w 15 tygodniu ciazy i nie widze niczego zlego...a grzybice zalapuja tez kobiety nie korzystajace z basnow w ciazy.....nie ma reguly na to zadnej:) ja tam lubie poplywac, zreszta zaden sport nie wplywa tak dobrze na miesnie jak plywanie, gdzie pracuje wszystko. moj lekarz nie widzi w tym niczego zlego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gizi
ja jutro wybieram się na basen i mimo różnych opinii jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiona na pływanie z 'brzuszkiem' :) wydaje mi się, że już pod względem ryzyka infekcji to o wiele lepszy jest basen niż jezioro. a skoro mój ginekolog zalecał chlapanie w naturalnym zbiorniku to i basen jest też ok! opinie są różne ale ja jeszcze nie znalazłam w internecie przypadku by ciąża z tego powodu była zagrożona albo gorzej... strasznie zainteresowało mnie stosowanie tamponów na basen. ja znowu słyszałam że są stanowczo niewskazane w ciąży? pozdrawiam Basenowiczki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twinki
dotyczy baseniku, Ja jestem w 7 miesiącu i chodzę na basen, moja Pani doctor powiedziala mi że jak najbardziej mogę chodzić, i żebym sie nie przejmowała infekcjami , bo grzybicę pochwy można złapać nawet nie wychodząc z domu, a są leki którymi się leczy te dolegliwości. basen bardzo dobrze wpływa na rozkurczanie macicy i sama psychicznie sie lepiej czuje , uwielbiam chodzić na basen. gorąco polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor Pschyrembel
Profesor Pschyrembel- doswiadczony położnik, autor najlepszego podręcznika dla lekarzy i położnych pisze w nim, żę woda z basenu nie dostaje się do pochwy dlatego niema żadnych przeciwskazań do korzystania z basenu w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to juz zalezy od lek
moj powiedzial stanowczo nie ,wiec nie chodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelus77
jestem drugi raz w ciązy ;z pierwszą dzidzią chodziłam na basen i teraz jestem w 13 tyg. i też chodzę-najlepszy ruch dla kobiet w ciązy jaki może być-nie korzystałam z jakuzzi no i sauny-zbyt wysoka tem.może prowadzić do wad płodu ,poronień....a grzybka można dostać wszędzie-na to też jest rada,ale to już lekarz decyduje...a więc pływajcie mamy dla zdrowia,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×