Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama Aleksa

Bebilon Pepti a kolki - opinie

Polecane posty

Gość Mama Aleksa

Witam. Dostałam od pediatry na receptę Bebilon Pepti ze względu na nietolerancję laktozy i kolki oraz zaparcia. Czy którejś z was pomogło? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda żona :)
tak, u mnie moja coreczka miala kolki i alergire na bialko mleka krowiego, meczylismy sie strasznie , a ona bidulka najbardziej, az wkoncu tez dostala bebilon pepti i u nas - jak ręką odjął , od razu sie poprawilo!!!!! teraz przy drugim dziecku jak cos sie bedzie dzialo to od razu polece po bebilon pepti bo wiem ze pomógl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolkaaaaa
Mojej córce nic nie pomogło.....3 miesiace męczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja miała nietolerancję laktozy od 6 tygodnia Bebilon Pepti nic nie pomógł, pomógł za to Nutramigen jak ręką odjął wszystkie objawy i wreszcie spokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały ma skazę i do tego kolki, po zwykłym mleku nie mógł zrobić kupki. Pepti pomogło na zatwardzenia,ale na kolki nie. Teraz jest na Nutramigenie i kolki są nadal,ale nie są już takie częste i długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko mój syn, "czasem cyrkuje"przy piciu, jak jest zmęczony to płacze, chce pić a nie chce wtedy nachłapie się powietrza i kolka gotowa. Mam stres gdziekolwiek z nim wyjść bo z tym jego piciem to jest udręka. Ostatnio znalazła na niego sposób, a mianowicie suszarka:) mam ją przy łóżko jak zaczyna swoje histerie to włącza suszarę i mały się uspokaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam inne pytanie, jakie sa objawy nietolerancji laktozy? jak to bylo w waszym przypadku?? moja mala nie ma kolek ale ma straszne zaparcia..zmienilam mleko na comfort i nic, corcia ma rowniez takie lekko blyszczace policzki, martwie sie kurcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Aleksa
U nas głównie kolki i silne zaparcia, po zmianie na Comfort silna wysypka alergiczna no i wtedy dostaliśmy Pepti. 2 dzień i nie widać poprawy.. Jeszcze do tego zauważyłam bardzo śluzową kupkę, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mój maluszek również dostał Bebilon Pepti + Debridad 3xdziennie i kolki znikneły a płakał 24h na dobe ,niespał, kupka była jak woda zielona i ze sluzem. A teraz jest juz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Aleksa
To gratuluję. U nas walka trwa nadal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość a raczej gościówa
U mojego synka własnie wczoraj lekarka stwierdziła skaze białkową. Tak własnie podejrzewałam w sumie. Zaczęło się od robienia scen przy karmieniu, mały wił sie, prężył i robił cały czerwony. Potem wyszedł mu taki chropowaty rumień na policzkach i zrobiła sie sucha skóra na uszach tam gdzie sa dziurki na kolczyki i popękania za uszami. Dodatkowo kupy robił jak zmielona trawa i to z wielkim wysiłkiem. Od wczoraj jesteśmy na bebilonie pepti, na razie większej poprawy nie widze ale to działa dopiero po 2 tygodniach do miesiąca jak mnie poinformowano więc czekam na te lepsze czasy. Pozdrawiam wszystkie zatroskane mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam moja córka jest od tygodnia na bebilonie pepti do tego bierze kropelki na 2 kolkę raz dziennie.Kolka minęła ale ma problemy z brzuszkiem ma zaparcia nie może sama zrobić kupki lekarz zalecił czopki gliceryn.co jakiś czas ale to nie ma sensu bo mała sama nie zrobi a podawanie czopka codziennie to nie rozwiązanie.......każdy lekarz zaleca co innego usłyszałam że wszystkie dzieci tak mają ..!!!!ale mam dosyć tej bezradności że nie mogę jej pomóc.Macie jakaś radę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka też miała przy kolkach problemy ze zrobienie kupy, trafiłam wtedy na katerer rektalny-taki wentylek który wkłada się do pupki i pomaga się dziecku odgazować albo własnie zrobić kupę.Kiedyś podobnie używało się końcówki termometru, ale to jest bardziej bezpieczne.Ma certyfikaty-kupowałam na allergo i w smyku.Dużo róznych leków stosowałam na tą kolkę ale dopiero ten katerer przyniósł ulgę.Podawałam też dłużej probiotyk latopic i na regulację w jelitach i na alergię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i teraz kolejny lekarz zalecił wypróbować inflakol i diklofor dalej i oczywiście bebilon pepti.!!!zwarjować można i dzisiaj kolejny czopek glic.na szczęście wyleciał z kupą.!!!ale kolejny dzień i noc nie przespana bo nie wiem jak jej pomóc.!a mała płacze i się zwija nawet dzisiaj po zrobieniu,mam pytanie jeszcze kazano mi ja przepajać między karmieniami dodam że ma miesiąc i pediatra pow.ze niech pije i je ile chce ale wydaje mi się że to za dużo mała potrafi zjeść 100ml i picie do tego...!!!pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje obie córki miały straszne kolki-u pierwszej ustąpiły jak zaczęłam podawać latopic i przeszłam na dietę zupełnie bezmleczną. U drugiej nie poszło tak łatwo-szukałam sposobu żeby jej pomóc i znalazłam coś takiego jak katerer rektalny.Wentylek do pupy który pomaga się dziecku odgazować a czasem też zrobić kupę.Co do probiotyku to ja podawałam przez 3 m-ce-dopiero wtedy to ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
POLECAM priobiotyk BIOGAIA!!!!!SUPER , przez 2 tygodnie 2 x po 5 kropel a potem raz dziennie po 5 kropel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel666666
niestety takie są efekty uboczne szczepionek o czym lekarze pediatrzy nie mówią, za to mówią ze jak się nie zaszczepi to wybuchnie epidemia...u mojego małego po szczepionce zrobiła się zielona kupa, wysypka, problemy z brzuszkiem i to była jego ostatnia szczepionka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość alka
To od grzybicy prosze przeczytac jakie choroby sa od grzybicy wszystkie nawet raki prosze zrobic badanie kalu na posiew na grzyby i leczyc grzybice lekarze tego nie mowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój sy ek miał wzdęcia, i bóle brzuszka kilka razy dziennie, strasznie sie męczył, do tego czasami wysypki, ciemieniucha. pediatra nie widziala problemu więc ją zmienilismy na lekarza który mial najlepsze opinie w miescie (o dziwo na nfz). od razu kazal zmienic mleko na Bebilon pepti dha i od razu poprawa! co prwda kupki zmieniły kolor na zielonkawy ale dr zapewnił nas że przy tym mleku to norma. synek ma ponad rok i dalej nie ma problemów z brzuszkiem. dodatkowo podawalismy przez 3 miesiace Latopic w saszetkach (tak jak osoba kilka postow wyżej) bo ma dzialanie znmiejszające lub nawet likwidujące alrgię i świetne opinie rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mala przybiera bardzo malo na wadze i pediatra zapisal jej bebilon pepti 1 DHA . Jak myslicie pomoże to coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam rurki windi,mi bardzo pomogły gdy mała miała duże wzdęcia +zmiana mleka+ ekspunisan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga268
Ja jakoś mam zaufanie tylko do sprawdzonych kropli esputicon. przy pierwszym synu zadziałały i teraz przy drugim, jeśli będzie potrzeba też będę podawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×