Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Becikowe 2016 a dziecko urodzone w 2015.

Polecane posty

Gość gość

Od 2016 r wchodzi nowe becikowe. Wniosek na becikowe można złożyć przez rok. Czy np mama dziecka urodzonego w sierpniu 2015 złoży wniosek w styczniu 2016 obejmą ją nowe zasady ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a telefon do ZUS cie kopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie jest ta ustawa, tam powinno pisać, tak sobie myślę że jesli ja rodzę we wrześniu 2015, to czy dostanę ten 1000 zł od stycznia do wrezśnia 2016 dopóki dziecko nie skończy roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'' Nowe rozwiązania mają wejść w życie od 1 stycznia 2016 r. Przepisy przejściowe zakładają jednak, że ze świadczeń będą mogli skorzystać rodzice, których dzieci urodziły się przed dniem 1 stycznia 2016 r., w sytuacji gdy nie minęło jeszcze 52 tygodni od urodzenia dziecka (i odpowiednio więcej w przypadku ciąży mnogiej). ''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jeśli jeden rodzic ma prawo do macierzyńskiego/rodzicielskiego to już to nie przysługuje.. Krzywdzące to jest bo limitów nie będzie i obydwoje mogą pracować na umowach agencyjnych, zleceniach czy dziełach i zarabiać dobre pieniądze co miesiąc, a w sytuacji kiedy jeden rodzic nie pracuje a drugi pracuje na umowie i odprowadzane są składki, podatek itp. i muszą utrzymać się z tej jednej pensji to ten zasiłek przysługiwać nie będzie..gdzie tu jest logika? Czyli albo obydwoje muszą nie pracować w ogóle albo obydwoje na śmieciówkach (a nie koniecznie zawsze oznacza to, że mają mały dochód..) Jak zwykle nasz rząd daje popis..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śmieszne to jest, bo jeśli ja pracuje i zarabiam najnizsza krajowa, to nie bede miala na macierzynskim przez rok 1000 zl, a menelki co w zyciu dnia nie przepracowaly dostana..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jeśli pracuje tylko mąż, a ja jestem zarejestrowana w up to już nie będzie mi to przysługiwać? Przecież to chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli rozumiem że żeby dostać to becikowe to oboje rodziców muszą być na śmieciówkach, albo wcale nie pracować, a jak jedno ma normalna umowę to już nie przysługuje tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak chodzi o to że becikowe będzie dalej a dodatkowo będzie wypłacany ten 1000 zł ale tylko dla bezrobotnych oboje, lub tych na śmieciówkach, jak jedno pracuje i ma normalną umowę o pracę to już nie dostanie tego śiwdczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak.Nowe becikowe bedzie przysługiwało również dzieciom urodzonym w 2015 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie sa opisane zazady przyznawania i czemu jesli np maz ma umowe a zona jest studentka lub bezrobotna to nie przysluguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Analizowałam to trochę i pisze, że jeśli jednemu z rodziców przysługuje zasiłek macierzyński to świadczenie już nie przysługuje drugiemu z rodziców. CZYLI Jeśli matka nie pracuje/jest studentką/bezrobotną/pracuje na umowę cywilnoprawną bez opłacania składek zdrowotnych a ojciec ma umowę o pracę to wychodzi na to, że świadczenie się należy bo matce nie przysługuje urlop/zasiłek macierzyński ani rodzicielski, więc ojcu też nie przysługuje. Ojcu przysługuje prawo do macierzyńskiego i rodzicielskiego tylko jeśli matka ma do niego prawo ALE Jeśli matka jest na umowie o pracę i zdarzy się tak, że ojciec nie pracuje (różnie bywa przecież pracę stracić może) lub ma umowę cywilnoprawną bez opłacanych składek zdrowotnych to już to świadczenie się nie należy bo matka mając umowę ma prawo do zasiłku/urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Czy ja dobrze rozumuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimba
Zostałam zwolniona z pracy ' na czarno' i okazało się , że jestem w ciąży... Czyli żadna pomoc od państw mi się nie należy. termin mam na listopad. Nie ukrywam, że fajnie , by było gdyby nowe becikowe obowiązywało dla kobiet, które urodzą dzieci pod koniec tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mowili o tym wczoraj w ddtvn, mam nadzieje ze wypali. jestem bezrobotna i rodze dziecko za kilka miesiecy. http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/od-2016-zmiany-w-becikowym,164526.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaaaaca
Czyli teoretycznie jeżeli urodziłam na koniec lutego tego roku to powinno mi się przysługiwać to becikowe ? Jestem zarejestrowana w pup od września 2014 roku, a ojciec dzieci pracuje na umowę o pracę na której ma wpisaną najniższą krajową ( pod stołem dostaje więcej) i jest nas czworo bo mamy dwoje dzieci. Czy nie zmieni nic fakt, ze w lipcu chemy wziąć cywilny ślub ? Byłabym wdzieczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimba
Z tematu w ddtvn wynika, że bezrobotne matki też mają dostawać ten dodatek. Tylko pytanie- czy bezrobotna to jest taka, która jest zarejestrowana w UP? Mnie ta instutucja przeraża, ubezpieczona jestem z męża pracy, czy to powinno wystarczyć do określenia mnie jako bezrobotnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie dlatego ja się wstrzymam bo mój miał mnie już od sierpnia ubezpieczyć, ale jak ma mi to być na korzyść to wolę być zarejestrowana nadal. Raz na 2 miesiące pójść spisać 2 numery i się podpisać mi nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też jestem ciekawa czy ubezpieczona przy mężu traktowana jest jako bezrobotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jako bezrobotna na pewno bo nie ma pracy, ale ciekawe cyz nie będą patrzeć na to, że np. nie stara się tej pracy znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie jest problemem, że sie jest ubezpieczona u męża, wystarczy z tego zrezygnować i zarejestrować się w UP jako bezobotna, wtedy UP zapłaci składkę ja sama bylam w UP, potem poszłam na ubezpieczenie męża, bo takie były wymagania stażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimba
Jak mogę się starać znaleźć pracę, skoro jestem w ciąży!? To chyba nie powinno mieć specjalnego znaczenia czy jestem ubezpieczona przez UP czy przez zakład pracy męża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janina jankowska
Witajcie, czy ktos wie co w sytuacji, gdy matka jest studentka, a ojciec ma umowe o prace na czas okreslony? Czy matka ma prawo do tego 1000 zl miesiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Menelki i patologia będą się za moje pieniądze rozmnażać. Chory kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu od razu menelki i patologia??? Ja jestem w ciazy i studiuje. Tez wg Ciebie jestem patolą??? No wlasnie dolaczam sie do pytania janiny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że się biedaczki cebulaczki zbulwersowały. I co z tego, że studiujesz? Pójdziesz do pracy to Ci się będzie należeć macierzyński, a nie inni pracujący będą Twojego bękarta utrzymywać ! To jest po prostu chore! Zamiast utworzyć więcej żłobków i przedszkoli państwo sponsoruje takie chore idee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O prosze nastepna pokrzywdzona... Z jakiego tytulu mnie obrazasz? Pojde do pracy to bedzie mi sie nalezec, a ze teraz studiuje to tez mi sie nalezy :) ciekawe co ty bys madralo zrobila, gdybys podczas studiow pracowala na smieciowkach i dowiedziala sie, ze w ciazy jestes. Moze i jestem biedaczkiem, ale chcialabym widziec Ciebie na moim miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dobrze ze taka zmiane wprowadzaja. do tej pory do platnego l4 w ciazy, zasilku macierzynskiego i teraz rodzicielskiego mialy TYLKO kobiety z umowa o prace. a ile pracuje na zlecenie, dzieło, na czarno? nie dość ze dzieki oszczedności pracodawców mają małe pieniadze to jeszcze nic z tytulu urodzenia dziecka, to jest wielka niesprawiedliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jak jestem zarejestrowana w up, to bedzie mi się należało na dziecko to 1000 zl przez rok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×