Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szkodniiik

bliźniaki 2015

Polecane posty

Gość Szkodniiik

Witam! Czy są tu jakieś Mamy bliźniaków chcące się podzielić doświadczeniem lub Kobietki oczekujące bliźniaków? Nie mogę znaleźć aktualnego tematu :) Ja jestem w 10 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkodniiik
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkodniiik
nie wiem dlaczego na zaden moj temat nikt nic nie napisze nigdy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda39
ja mam bliźniaczki:) pracy dużo, ale ich uśmiechy wszystko wynagrodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wiem, bardziej myslalam o poradach dotyczacych ciazy bo mnie wszyscy strasza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda39
a jaka jest Twoja ciążą? moja była jednokosmówkowa, dwuowodniowa. Lekarze zawsze straszą, bo to jest jednak ciąża podwyższonego ryzyka, ale nie ma też co panikowac i martwić się na zapas, bo teraz są takie sprzęty, że idzie zapobiec najgorszemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez własnie jednokosmowkowa dwuowodniowa. Napisz jak masz czas coswiecej-co ile usg, jaka poradnie wybralas? Dziekuje z gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda39
na samym początku wizyty miałam gdzieś co 3 tygodnie, ale już po połowie były co 2. Na każdej wizycie miałam usg żeby sprawdzić czy dzieci przybierają po równo. Całe szczęście nie było u nas zespołu podkradania. W czasie ciąży wylądowałam 3 razy w szpitalu. W 36 tyg zostałam przyjęta na oddział i tam już zostałam do porodu, a urodziłam w 38 tygodniu ciąży przez cesarskie ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to bardzo ładnie u Ciebie poszło! Ja mam co 2 tygodnie wizyty teraz, na przemian u mojej lekarki i w Poradni Patologii Ciąży. Na razie jest ok, ale wiadomo to dopiero początek, chociaż spodni juz nie zapne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga992
Heeej ! :) Jestem w 8tc - ciaza dwukosmowkowa dwuowodniowa. Na razie bylam na dwoch wizytach: pierwsza w 6tc ale jeszcze serduszek nie bylo i tydzien pozniej w 7tc byly juz dwa serduszka :) nastepna wizyta po 3tyg czyli w 10tc. Mieszkam w Niemczech, to moja pierwsza ciaza i jestem rowniez pelna obaw jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkodniiik
oooo to bardzo sie ciesze, ze sie odezwalas ! Moze bedziemy sie dzielic obawami to jakos szybciej minie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkodnik ty juz w 10tc nie mozesz dopiac spodni ? Ty wez mnie nie strasz.. mnie od prawie 2tygodni mecza strasznie wzdecia, szczegolnie wieczorami - czesto wieczorem odpinam guzik :P czy to sa aby na pewno wzdecia ? Wystraszylas mnie tym ze w 10tc juz spodni nie dopinasz.. moze u mnie to nie wzdecia tylko macica sie juz tak rozpulchnia/powieksza ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkodniiik
Wiesz, ja przytyłam z 3 powodów: jak się dowiedziałam to akurat bylam w trakcie baaardzo restrykcyjnej diety wiec troszke jojo, odstawilam papierosy wiec jadlam bo niestety mnie ciagnelo a poza tym zaparcia :/ Ale nie jest zle, fajnie brzuszek odstaje :D a masz mdlosci czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mdlosci raczej mi nie dokuczaja ;) zdazylo mi sie raz zwymiotowac ale to bylo jednorazowe - mialam tego dnia duuuuuuzo stresu i bardzo sie balam i pewnie dlatego. Gdyby nie wzdecia i siusianie byloby git :D to ile masz juz kg na plusie ? ja mam 1kg juz chyba... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ciebie jakie dolegliwosci mecza ? Masz jakies blizniaki w rodzinie ? Czy bralas wczesniej zanim zaszlas w ta ciaze jakies leki wsponagajace ? U mnie w rodzinie sa blizniaki - moja mama ma rodzenstwo dwujajowe a moj tato ma braci jednojajowych :P takze u mnie to moze obciazenie genetyczne czy cos :P :D bo zadnych lekow nie bralam, nawet nigdy tabletek antykoncepcyjnych nie lykalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda39
To raczej nie jest jeszcze brzuszek ciążowy, tylko wzdęcia:) sama wiem po sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kiedy u Ciebie magda zaczal wychodzic brzuszek ciazowy ? :) ja jestem wysoka i szczupla i moj maz sie podsmiewuje i tym samym troche mnie schizuje ze brzuch mi szybko wyjdzie i ze bede taka ogromna ze wozek inwalidzki dla mnie zlrganizuje i bedzie mnie wozic.... -.- :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkodniiik
Wiesz, nie wiem ile mam kg bo nie wiem ile wazylam wczesniej. Ale przytylam. U nas w rodzinie nie ma blizniakow a ja nie bralam tabletek :) Blizniaki byly moim marzeniem i na pytanie skad odpowiadam, ze sobie wymodlilam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkodniiik
haha, moj maz powiedzial, ze kupi taczke :D No, tak, ze spodni nie dopinam to teraz dopiero, od chyba 2 dni mecza mnie tez mdlosci, wczesniej nie mialam zadnych objawow. Ja jestem mala bardzo (155), raczej drobna, ale z tendencja do tycia-pewnie dlatego tak szybko wiac bo jestem niska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem mama niespelna 3- miesiecznych blizniaczek dwujajowych (ciaza dwuowodniowa dwukosmowka, dziewczyny sa totalnie rózne) :) jesli macie jakies pytania- piszcie, chetnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu ja tez jestem w ciazy dwukosmowkowej dwuowodniowej. Powiedz mi czy przez cala ciaze mialas jakies momenty zagrozenia ? Albo ogolnie jakies takie momenty jakis komplikacji ? Ja na poczatku krawilam ! Myslalam ze to okres ale szybko sie zamienil w plamienia i to mnie troche zdziwilo bo ja okres mam zawsze dlugi i 3dni to ciagle krwawienie a tu po dniu zamienilo sie w plamienie - zrobilam test i dwie kreski. Spanikowana pobieglam do lekarza majac w glowie mysl ze byc moze poronilam... ale na szczescie wszystko jest ok ;) teraz nie mam zadnych plamien, ale schiza zostala... brzuch boli, co niby jest normalne na poczatku, ale czasami jakos tak mnie strach oblatuje czy czasem znowu nie zaczne krwawic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda39
brzuch zaczął być widoczny pod koniec 4 miesiąca. Przez całą ciąże przytyłam 11 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej - nie mialam zadnych komplikacji, ciaze przeszlam wrecz ksiazkowo (to moja pierwsza ciaza, naturalna, zero blizniat w rodzinie, nigdy nie bralam zadnych hormonow - ciaza blizniacza byla totalnym szokiem). podobnie jak Ty plamilam przez dwa wieczory, odrobine - to bylo ok 8 tygodnia. dodatkowo zaraz po locie samolotem, wiec myslalam, ze to mialo wplyw i strace ciaze... na szczescie okazalo sie, ze to bylo zupelnie normalne, szybko ustalo i nawet luteiny nie bralam. ciaza zostala rozwiazana w 38 tyg planowym cesarskim cieciem, teraz- 9 tyg po nie czuje, ze kiedykolwiek mialam operacje. szczerze polecam planowe ciecie, o ile dotrwacie - podstawa to miec dobrego lekarza, prawdziwego fachowca, ktory bedzie was prowadzil cala ciaze - bo to ciaza jednak wysokiego ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkodniiik
ja nie mam jeszcze takiego typowego brzucha :) Po prostu przestal byc plaski :) Ja sie bardzo boje caly czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie:) Ja jestem mamą co prawda 2,5 letnich chłopaków (ciąża dwuowodniowa, dwukosmówkowa) i też chętnie dołączę się do dyskusji, bo jeszcze co-nieco z okresu ciąży i pierwszych m-cy z dzieciakami pamiętam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez sie balam. moja rada z perspektywy czasu: - lez, ile sie da, spij duzo, unikaj wysilku, ale nie ruchu - jedz zdrowo! - miej najlepszego lekarza z mozliwych, najlepiej z polecenia - planuj wszystko wczesnie, duzo naprzod - badz dobrej mysli, inwestuj w dobre samopoczucie i wlasny komfort - pomysl juz teraz nad zorganizowaniem pomocy po porodzie. bywa, ze dwie osoby przy bliznietach to malo :) opieka nad bliznietami TO BARDZO CIEZKA SPRAWA. daje duzo radosci, ale poczatki sa tragiczne :) mowie szczerze, a moje dziewczynki sa bardzo grzeczne, zdrowe i unormowane juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkodniiik
Bardzo dziekuje za rady ! No wlasnie ja lubie spacery,ale tez odpoczywam, mieszkam w gorach wiec powietrze raczej zdrowe. Na szczescie lubie owoce i warzywa. Do pomocy poporodzie bede miec tylko meza niestety, tez sie boje jk to bedzie :( A do tego mam na glowie niepelnosprawna mame i juz srednio daje rade-bardziej psychicznie a nie fizycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda39
szkodnik- nie martw się:) ja również miałam cały czas stracha, a tu jeszcze w czasie mojej ciąży było tyle afer związanych z bliźniakami... to Włocławek.. to Bonk.. Nakręciłam się jak szalona, że potem jak głupia nastawiłam się na najgorsze. Ciesz się tym czasem. A przy bliźniakach nie ma znowu, aż tyle pracy. Jak dzieci już zaczną siedzieć to same będą dla siebie towarzystwem. Moje siedzą na dywanie wśród zabawek i nie jestem im wcale, aż tak do szczęścia potrzebna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkodniiik
Dziekuje za cieple slowa :) Z praca przy nich mam nadzieje, ze sobie poradze, najwazniejsze zeby sie urodzily zdrowe :) jak maja na imie Twoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda39
Co do imion mogę Ci napisać, ale na priv, bo boję się, że trafię tu na kogoś znajomego:) A Ty masz już jakieś typy, co do imion? masz już wybrany szpital, w którym zamierzasz rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×