Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malwina1982

bół pleców po porodzie.

Polecane posty

Gość malwina1982

witam urodziłam 5 miesiecy temu synka. W ciązy bardzo dokuczał mi ból pleców w okolicy krzyżowej. Ból był czasem tak dokuczliwy że z pozycji leżącej nie umiałam sie wyprostować. Miałam nadzieje że po porodzie to zaniknie jednak do teraz mam z tym problem. leżac na plecach czuje kłócie w dole pleców mam problem z wstanie z łózka. jeśli jestem na boku to da sie wytrzywać. Czy któraś z Was też tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak wiem co to...
za ból, ja mam tak w tej części ogonowej, dłużej posiedze czy dłużej postoję i zaraz łapie mnie ból nie do zniesienia. Mam 24 lata, jestem 4lata po porodzie a łamie mnie w kręgosłupie gorzej niż nie jedną babcię ;) Ale problemy miałam już w czasie ciąży, bo ja taka drobna i ten brzuszek ciągnął i wyginał mi kręgosłup i od tego to mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina1982
ja mam 28 lat i tez czuje sie jak babcia. Ja jestem drobna ale brzuszek nie miałam duży. Nie wiem czy iść z tym do lekarza czy co bo ten ból bardzo uprzykrza mi życie;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również urodziłam 4 miesiące temu synka i ból kręgosłupa w pierwszych tygodniach po rodzie był nie do wytrzymania teraz jest lepiej ale po całym dniu wieczorem jak kąpię synka daje się we znaki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlineeee
nigdy nie mialam problemow z kregosłupem,niestety przezylam to samo,w ciązy jak mnie dopadl ten bol to wstawac z lozka nie moglam ,podczas porodu neimilosierne bole krzyzowe,a teraz pol roku po porodzie i nadal mnie boli ,chcialabym druga dzidzie ale boje sie ze moj kregoslup nie da juz rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak byłam z tym problemem u lekarza to kazał mi w wolnej chwili dużo leżeć (nap., na dywanie ) tylko z tą chwilą wolną to ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina1982
ja tak samo jeśli jestem chwile dłużej w zgięciu to nie ma szans żebym sie od razu wyprostowa,ła bo chyba szlak by ,mmnie trafił. przy porodzie także miałam bóle krzyzowe które dały mi popalić też nieźle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlineeee
dokladnie zgadzam sie z eve , wlasnie najgorzej jest po kapaniu i dluzszym noszeniu dzidzi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina1982
jak ja bym sie tak położyła to bym już chyba nie wstała;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noszenie maleństwa ,dłuższe siedzenie w jednej pozycji , po pierwszej ciąży tego nie miałam ,teraz po drugiej okropny ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina1982
ja jestem po pierwszej i boje sie że po drugiej ciąży już wogóle bede wstawać jak paralityk;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlineeee
to w takim razie nie chce sobie wyobrazac jak to by bylo u mnie po drugiej ciazy ;/ a tak bardzo bym chciala :( ponoc plywanie pomaga tez na kregoslup tylko wlasnie ten brak czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina1982
ja też słyszałam o basenie tylko po pierwsze basen mam 5 km od siebie po 2 brak czasu:-( próbowałyście może stosować jakieś maści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak wiem co to...
ja chyba miałam maść, posmarowałam pare razy i sobie odpuściłam, na początku ją kupiłam, jakoś pare tygodni po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak wiem co to...
będę robić ćwiczenia, zaraz jak urodze no i dojdę do siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na noc przyklejam plaster rozgrzewający przynosi ulgę a w ciągu dnia maść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam plastrów Voltaren Termal Plaster oraz maśc tej samej firmy staram się systematycznie ćwiczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina1982
ja narazie nic z tym nie robie tylko narzekam. zresztą nie mam siły na żadne ćwiczenia w ciągu dnia:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny jak sie ciesze , ze nie jestem z tym sama (oczywiscie nikomu zle nie zycze ale jakos mi ulzylo bo juz myslalam ze sie rozpadam). ja jestem 6 miesiecy po porodzie i caly czas bolal mnie dol plecow ale od wczoraj to juz jest przegiecie, nie moge dziecka wadzic do lozeczka czy wyjac go bo wyje z bolu, ale dzis przerzucilo mi sie tylko na lewa strone glownie taki bol biodra i posladka, nawet nie moge reku opuscic na dol bo juz mnie ciagnie- dziewczyny moze jest jakies lekarstwo na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina1982
widze że jest to dość częsta przypadłośc na nasze nieszczeście oczywiście. kurcze ja chyba wybiore sie z tym do lekarza może coś poradzi na to albo skieruje na jakies badania bo przeciez jakas przyczyna musi być tak samo z siebie nic nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlineeee
a powiedz mi przed ciaza prowadzilas aktywny tryb zycia czy raczej tylko praca siedzaca????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mara 5
Cześć :) czy któraś z Was tak ma lub miała? jestem 3 lata po porodzie, a dalej boli mnie w krzyżu :/ raz jest gorzej raz jest lepiej. Na rtg nic nie wyszło, miałam zastrzyki przeciw zapalne było po nich trochę lepiej i po ćwiczeniach, ale ból znowu wrócił :/ Proszę o odpowiedź. Chyba będę musiała się na rezonans udać..... Strasznie uprzykrza mi to życie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto przejrzeć ofertę Art Medic - świetnej jakości materaców z pianki oddychającej za zmienną twardością. Polecam, ponieważ sami na takim śpimy, a z kolei nam polecił go rodzinny rehabilitant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mi pomogl butapirazol, przez tydzien smarowalam i do dzis nie ma sladu po bolu a minelo 5 lat. bol byl tak silny ze jak si pochylilam to musialam sie polozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adeajda23
Kup sobie porządny materac - najlepiej Viscotherapy ze zmienną twardością- od razu poczujesz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Gliwice
Jestem ponad 2 miesiące po porodzie i umieram z bólu pleców :-( wizyty u ortopedów- każdy mówił co innego. Fizjoterapia nie pomogła, rezonans prywatnie wykonany, wyszły drobne zmiany... Kiedy to się skończy? Tak sie nie da żyć! Za 2 dni wizyta w Instytucie McKenziego w Poznaniu...ostatnia nadzieja... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnaaaa84
Wiem co przechodzicie, ja mam okropny ból kręgosłupa nieco poniżej linii łopatek. Jestem 4 miesiące po porodzie. Boli przy ruchu i jak leżę niestety tez. Noszenie niuni, wkładanie do łóżeczka, wyjmowanie utrudnione. Na jakiś czas pomogły gorące okłady żelowe, ale wczoraj ból powrócił... Chyba skończy się wizytą u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja też niestety borykam sie z tym bólem plecow ,czasem jest nie do zniesienia aż taki piekący,wedruje pod łopatkami,szczególnie jak sie nosi dzidzie dłuzszy czas ,siedzi,schyla.Próbowałam ,juz różnych masci ,kremów ale to nic nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez, 6mcy po cc, mam skrzywienie kregoslupa po ciazy moje plecy to jeden wielki bol, niedlugo wracsm do pracy nie wiem co to bedzie yhhh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boli mnie pod lopatkami az piecze szczegplnie mocno po calym dniu ale od kilku dni boli non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×