Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytajaca***

Brak okresu i brak ciazy

Polecane posty

Gość Pytajaca***

Dziewczyny czy ktoras z was miala taka sytuacje ze nie byla w ciazy a mimo to nie miala okresu? Ja wlasnie tak mam robialm 2 testy i oba sa negatywne a okresu nadal nie mam. Wizyte mam dopiero w przyszlym tygodniu. Stad moje pytanie czy ktoras z was tak miala i co bylo przyczyna braku okresu co powiedzial wam ginekolog? Chciala bym wiedziec nim pujde na wizyte co to moze byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
Czy ktos moze mi odpowiedziec bardzo mi na tym zalezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież to może być
tyle rzeczy:O stres, problemy hormonalne, może się odchudzasz? no różne nikt Ci tutaj nie powie dlaczego nie masz @, a nie jesteś w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
dlatego pytam osob ktore mialy taka sytuacje ciekawa bylam jaki diagnozy postawil innym lekarz robilam 2 testy oba sa negatywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakręcona bardzodd
a co rozumiesz przez spóźniający sie okres? ile dni się spoźnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
zawsze mam co do dnia a nie mam juz okresu 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l.d.m..
Pora iść na samolocik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakręcona bardzodd
pewnie się owulacja przesunęła i dlatego miesiączka będzie później, tydzien to żadne spoźnienie. A to ze zawsze miałas co do dnia, to teraz jest ten pierwszy (i pewnie jeszcze nie ostatni) raz kiedy się może owulacja przesunąc (co nie jest nienormalne, może sie zdarzyć). Jeśli nie prowadzisz samoobserwacji to tak na prawdę nic nie mozeszteraz stwierdzić. Wiesz kiedy była owulacja albo chociaż jej objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l.d.m..
Oczywiscie ze nie wie, gdyby wiedziala tak glupio by nie pytala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
nie mam pojecia bo nigdy nie mialam zadnych objawow na owulacje kochamm sie z mezem bez zabespieczenia wiec myslalam ze to ciaza ale testy sa negatywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l.d.m..
Bo nawet nie wiesz jakie są objawy , słownika też w ręku nie miałaś wiec nie powinnaś się rozmnażać dla dobra ogółu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakręcona bardzodd
o spoźniającej się miesiączce można mówić jesli nie występuje do średni 16 dni po owulacji. jesli nie wiesz kiedy ją miałs, nie możesz stwierdzić czy okres się spóźnia. Może się więc nie spóźnia bo nie minęło jeszcze 14-16 dni od owulacji. Ale bez podstawowyych informacji nic ci nie pomogę. Ginekolog też nie wykryje 4 tygodniowej ciąży na usg, więc pozostaje ci powtórzyć test za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ente
ja jestem w tej chwili w takiej samej sytuacji jak Ty :) w niedzielę minęły 2 tyg. od dnia, kiedy miałam dostać okres. robiłam test - negatywny. 3 tyg. temu brałam antybiotyk przez tydzień. ale aż o tyle przesunąłby mi okres?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l.d.m..
Kup test i słownik przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
l.d.m.. tak sie sklada ze wiem jakie sa objawy ale nie kazda kobieta je ma dlatego nie wiem kiedy miala miejsce u mnie nie sledze tego kocham sie z mezem odpowiedzailnie i gdybym zaszla w ciaze to byla bym zadowolona wiec skoro sie nie zabezpieczam to bylo dla mnie prawie oczywiste ze jestem w ciazy jednak testy sa negatywne cykle mam co 28 dni wiec owulacja powinna miec miejsce miedzy 14 a 16 dniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
ente tylko ja nie bralam zadnego antybiotyku nic a okresu jak nie bylo tak nie ma nie wiem jak to jest w przypadku brania antybiotyku wiec ci nie powiem a nie wybierasz sie do ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna mala wredna ;)))
jak kochasz sie bez zabezpieczenia to idz zrob test z krwi beta hcg, pokaze czy w ciazy jestes czy nie moga byc to rownie dobrze zaburzenia hormonalne i owulacja Ci sie przesunela, badz jej w ogole nie bylo i byl to cykl bezowulacyjny kobieto, do szkoly nie chodzilas? o takie rzeczy na forum pytac? niby jestes mezatka ale jakas taka chyba niedojrzala :P i malo rozgarnieta :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
skoro mi jest obojetne czy zajde w ciaze czy nie to co mnie obchodzi kiedy mam owulacje? mam mierzyc temp robic testy owulacyjne i inne cuda ?! po co ?! mam juz ustalona wizyte u gin i w tedy sie dowiem a brak okresu moze byc przyczyna 1000 roznych rzeczy tyle to wiem ale pytalam dziewczyn ktore mialy podobnie co u nich stwierdzil lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna mala wredna ;)))
po co sie pytasz jak sama piszesz, ze moze byc 1000 roznych przyczyn? ;) glupia jestes czy tylko udajesz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ente
pytająca mam zamiar jeszcze trochę poczekać, może dostanę :) a jak nie to pójdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
glupia to jestes ale ty :D skoro nie umiesz czytac ze zrozumieniem :) ale nic sie nie martw napisze specjalnie dla ciecie z liter DRUKOWANYCH :P PYTALAM DZIEWCZYN KTORE MIALY PODOBNIE CO U NICH STWIERDZIL LEKARZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
ente Ja na Twoim miejscu juz bym poszla a boli cie brzuch albo cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ente
no właśnie zupełnie nic... jakoś kilka dni jak miałam dostać okres to miałam większy brzuch, taki typowo jak robił mi się zawsze przed okresem, taki napuchnięty. potem przeszło i do tej pory nic. raz bolał mnie tak, że myślałam, że dostałam, ale przeszło po godzinie, minął tydzień i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
a napewno nie jestes w ciazy ? robilas bete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ente
robilam pink test, wyszedl na pewno negatywny odczekam jeszcze z tydzien, jak nie dostane to test, jak znowu negatyw to do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
ja mam zamiar zrobic jeszcze 1 test w sobote i w tedy zobacze a wizyte mam u gina w poniedzialek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ente
szczerze trochę się boję, bo chyba jednak wolałabym dziecko za 2 lata jak skończę mgr ale jak będzie to się ucieszę... z 2 strony boję się że to coś poważnego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytajaca***
ente ja tez sie boje ze to coz powaznego ale ide juz w pon bo im szybciej sie dowiem tym lepiej tobie tez radze nie czekac za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azu
"Wtórny brak miesiączki Wtórny brak miesiączki występuje u kobiet wcześniej prawidłowo miesiączkujących. Związany jest on z przyczynami obwodowymi, przy czym czynność hormonalna pozostaje niezmieniona. W przypadku zatrzymania miesiączki należy najpierw wykluczyć przyczyny fizjologiczne tj. ciążę i menopauzę. Następnie rozważa się między innymi następujące przyczyny braku miesiączki: zespół Ashermana spowodowany jest on zniszczeniem endometrium czego skutkiem są zrosty wewnątrzmaciczne zaburzenia hormonalne pochodzenia podwzgórzowego tj. brak miesiączki związany ze spadkiem masy ciała, stresem, wysiłkiem fizycznym, zespół Sheehana zespół policystycznych jajników (PCO) - zróżnicowane pod względem obrazu zaburzenie endokrynne dotykające nawet 15 % kobiet w wieku rozrodczym przedwczesne wygasanie czynności jajników guzy jajnika czy nadnerczy wydzielające androgeny hiperprolaktynemię nadczynność i niedoczynność tarczycy cukrzycę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×