Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

brawo Polki ! jestesmy na szarym koncu europy

Polecane posty

Gość gość

Aż cztery na dziesięć Polek w wieku produkcyjnym nie pracuje i nie szuka pracy. wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki dobrobyt w kraju to po co pracowac ?Niech sie Europejki wstydza ze musza pracowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no fakt niech sie wstydza ze sa zaradne , wyedukowane , niezalezne i wakasje w spa albo na Majorce a Polki z tego dobrobytu tanich kwater nad Baltykiem szukaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe czy te statystyki ujmują też ilość miejsc dla dzieci w przedszkolach oraz relacje zarobków do opłacania opieki nad dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W porównaniu z bezdzietnymi Niemkami jesteśmy na szarym końcu ale przynajmniej nam rząd nie każe się ubogacać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JPRDL! Nastepny debilny temat z serii: a bo zachodzie jest tak, a my na szarym koncu... Tak, wszystkiemu jest winne Wasze obywatelstwo. Zmienicie je i bedzie git. Co za debilni ludzie, znowu zaczynaja sie wpierdzielac w nieswoje zycie. Czy jesli maz utrzymuje zone i obojgu im to pasuje, to jest cos zlego??? Czy tylko chodzi o to, ze to Was kluje w oczy??? Co za idiotyczne te tematy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ciebie co w oczy kluje ze tak cie temat poruszyl , czyzby prawda w oczy zakolila ? najbardziej na takie tematy oburzaja sie bezrobotne . zachod ma wiele minusow ale takie statystyki sa przykre , przykre ze polki sa tak slabe jesli chodzi o rynek pracy , ze sa tak niesamodzielne i nie potrafia same sie utrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wam tak zależy, żeby każda pracowała?Po co wam to? Mąz zarabia kilka tysiecy, a ona ma iść do pracy do marketu albo do sprzatania dla zasady? Zebyscie byly zadowolone? Do biura ciezko sie dostac bez znajomosci. Wszystkie przy biurku siedziec nie moga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja pracuje i nie obchodzi mniej życie innych i kłuje mnie w oczy takie wtrącanie się do czyjegoś życia uszczęśliwianie ludzi na siłę, a jeszcze bardziej kłuje mnie gdy ktoś podpiera się twierdzeniem ....bo na zachodzie....... Na prawdę nie widzisz co sie dzieje na zachodzie? Uważasz że to jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest niezaradność a zwykła kalkulacja :O Po prostu większość Polak ma możliwość pracy jedynie za najniższą :O Po odjęciu kosztów dojazdu, opieki dla dzieci i całego zamieszania wynikającego z pracy obojga rodziców wychodzi, że nie opłaca się pracować. I nie, nie wszystkie mogły podjąć lepszych studiów, być lepiej wykształcone. Wtedy te wasze intratne stanowiska po świetnych studiach nie byłyby wcale takie super i dobrze płatne, gdyby większość w tym kierunku się uczyła. Wtedy byle przeciętniak mógłby zająć wasze stanowisko i płaca już nie byłaby "na poziomie". PS. Ja pracuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak uwazam ze to jest dobre na zachodzie ze kobiety sa aktywne zawodowo , ze sa ambitne a ty uwazasz ze to zle ? dlaczego piszecie zaraz ze na kasie ma siedziec albo przy tasmie? o czym to swiadczy ? czy to znaczy ze kobiety polskie sa slabo wyedukowane? no to tym bardziej wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tia,a potem gdy sobie misio odchodzi bo mu sie znudzila zona to kobieta zostaje bez grosza,bez stazu pracy,bez swiadczen (chyba ze MOPS),za to z dziecmi. I lament,bo nie moge sie utrzymac,bo nie ma co z dziecmi zrobic,bo nie mam jak sie doksztal;cac i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wstyd to krasc i byc prostytutką:) nic wiecej kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kocham Polskę
aa rankingi i te wszystkie sondaże robi oczywiście lewactwo które już nie wie jak szydzić z własnego narodu. Brawo zdrajcy, wstyd, wstyd, wstyd...idź się poskarżyć w Brukseli na swoich rodaków autorko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może zacznijmy od tego,że biedę się dziedziczy i ciężko się z niej wyrwać ,zwłaszcza jak jest się kobietą.Studia kosztują a i tak nie dają gwarancji na dobrą pracę. Prędzej poradzi sobie fryzjerka po zawodówce niż ''pani magister''po jakiejś filologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem taką statystyczną niepracującą Polką. Mam 30 lat. Jestem zarejestrowana w urzędzie pracy, a migam się ile wlezie :P Daję na czarno korki z matmy i zarabiam 400zł dziennie :P jak mnie w końcu pogonią z UP to zacznę czteroletni doktorat i znów będę ustawiona ze świadczeniami zdrowotnymi, a emerytura mi wisi. Nie dam zusowi ani złotówki, bo goowno z tego zobaczę tak jak teraz moi rodzice! W tej chwili ludzie wynajmujący ode mnie 2 mieszkania spłacają mi za nie kredyt, a już za 10 lat mieszkania będą spłacone i to jest moja emerytura (kredyt wzięłam kiedy miałam etatową pracę, a teraz niby mąż je spłaca - pomyślałam o wszystkim) Możesz autorko dzwonić na milicję, niech przyjeżdżają na kafeterię :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam na zachodzie i zazdroszcze wam poziomu zycia, rocznego maciezynskiego i niskich podatkow. Nie plujcie na Polske bo jakbyscie zasuwaly od 8- 18 3 mce pour urodzeniu to byscie docenily to co macie. Kase mam, ale bez szalu. Na wakacje w plus ledwo mnie stac. Spedzasz je U rodziny. Zasilkow pobieram 130€. Kredyt na 19 lat. Tak wyglada zachodzie eldorado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:49, o mnie to sie nie martw, na pewno do Ciebie po pieniadze nie pojde, spokojna Twoja rozczochrana. A, i pracuje, jakby Cie to interesowalo. Po prostu nie obchodzi mnie zycie Szwedek czy Angielek. Zwlaszcza, ze od 11 lat jezdze do UK i wiem, jak tam wszystko wyglada. A no i w Niemczech bylam. Tm bardziej nie przyszloby mi do glowy porownywac Polek do Belgijek na przyklad. W KAZDYM panstwie sa kobiety pracujace, jak i nie pracujace. Taki surprise! A te sondaze to sobie mozesz w doope wsadzic, bo na pewno nie obejmowaly kobiet, ktore pracuja na czarno. A takich jest u nas cale mnostwo. I przestancie w koncu nawzajem na siebie psioczyc, bo to wstyd srac we wlasne gniazdo. Jestes osoba pracujaca? No to git, badz sobie i daj zyc innym po swojemu, przestan sie martwic o to, co Ciebie nie dotyczy. Serio nie widzicie przejawu frustracji i hipokryzji w takich watkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sądzę by była to wina polek… bardziej polaków bo na to naiwni pozwalają… :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko za nienawiść do kraju ojczystego powinna być przymusowa deportacja do krajów które uważasz za lepsze, a nie siedzi taka jak ty we własnym gnieździe i szcza pod siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakby statystyki mowily ze Polki sa w najwyzszej grupie jesli chodzi o rynek pracy to byscie chodzily dumne jak paw a jak jestesmy na szarym koncu to zamiast cos przemyslec przeanalizowac problem , powiedziec kurcze no kiepsko kiepsko co mozna z tym zrobic to rzucacie sie jak glodne gesi , hohoho co mnie zachod obchodzi , rzucacie sie jak wszy na grzebieniu , macie zero samoktytyki i takiego zdrowego podejscia do problemu to jest straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"dlaczego piszecie zaraz ze na kasie ma siedziec albo przy tasmie? o czym to swiadczy ? czy to znaczy ze kobiety polskie sa slabo wyedukowane? no to tym bardziej wstyd " a jakby wszystkie były tak samo dobrze wyedukowane to kto by na kasie siedział, pytam sie ciebie mądra, a może sama wtedy musiałabyś sie obsłużyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko tematu a ty czym sie zajmujesz? Jaki jest twoj zawod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś tak uwazam ze to jest dobre na zachodzie ze kobiety sa aktywne zawodowo , ze sa ambitne a ty uwazasz ze to zle ? dlaczego piszecie zaraz ze na kasie ma siedziec albo przy tasmie? o czym to swiadczy ? czy to znaczy ze kobiety polskie sa slabo wyedukowane? no to tym bardziej wstyd x x Polskie kobiety są prawdopodobnie najlepiej wykształcone w Europie. U nas jest jeden minus. Zbyt niskie zarobki w stosunku do kosztów utrzymania. Masz 3-4 dzieci i z zasiłków wyciągniesz więcej niż w pierwszej lepszej pracy, a na kasie i taśmie też musi ktoś pracować. gość dziś ma rację. Większa dostępność do żłobków i przedszkoli skutkuje tym, że albo więcej kobiet idzie do pracy, bo jednak są też takie co chcą, ale nie mają opieki dla dziecka, albo kobiety pracujące rodzą więcej dzieci. Dziś często poprzestaje się na jednym dziecku, albo czeka się z pierwszym do 40rż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i w koncu wylania sie jakis problem , teraz tylko pytanie jak ten problem rozwiazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ty i inne twojego pokroju to jesteście pierwsze do napieprzania że matki polki nie pracują, ale jak tylko któraś matka polka zada proste pytanie typu szczegóły założenie własnej firmy, od czego zacząć, pyta o praktyczne porady to wtedy nie ma chętnej do odpowiedzi, wtedy jest cisza w eterze ewentualnie hasła "jak nie wiesz to znaczy że sie nie nadajesz" albo jak jest dział na kafe "praca, własna firma" i z zewnątrz wyświetle sporo odpowiedzi to po wejściu okazuje się że większość to spamiarze wyszli na żer. Tak to właśnie jest. Do napieprzania to jesteście pierwsze ale żeby pomagać ludziom aby mogli pracować, nie byli obciążeniem, propagowanie, wspieranie takich kobiet które by coś chciały ruszyć ze swojej beznadziejnej sytuacji to nie ma już mądrych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem kregarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie nigdy nikt na tym forum nie pytal jak zalozyc firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dokładnie tak jest. Mnie drażni ta pogarda, dla pracujących fizycznie w fabryce, czy na kasie. Głupi argument, że trzeba było się uczyć. Sorry, ale teraz to się wszyscy uczą i co z tego mają? Połowa ludzi na produkcji, czy w marketach jest po studiach. Każda uczciwa praca zasługuje na szacunek i każda praca zasługuje na godne wynagrodzenie. Jak już tak niektórzy porównują nas do zachodu. W Nowym Yorku jednym z najlepiej opłacanych zawodów jest podobno, uwaga: śmieciarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
) Możesz autorko dzwonić na milicję, niech przyjeżdżają na kafeterię xx Ułaaaa, wykształcona w kierunku ścisłym z ambicjami na doktorat, a nie wie, że w Polska od 1990r nie posiada milicji, tylko POLICJĘ. Ale wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×