Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pustakiiiii

buty ortopedyczne prosze o pomoc

Polecane posty

Gość pustakiiiii

Witam. Moze ktoras z Was miala taki problem. A wiec bylismy dzisiaj z 15 mies corka u ortopedy. Mala chodzi sama od mniej wiecej 13-14 mies zycia. Na Wczesniejszych wizytach wszystko z bioderkami bylo w porzadku, a dzisiaj ortopeda powiedzial ze corka ma bardzo mala wade postawy i zeby kupic profilaktycznie buty ortopedyczne i zeby chodzila 6 godz dziennie w nich ale po domu, a za pol roku na kontrole. Nie ukrywam, ze jestem w lekkim szoku i sie bardzo zmartwilam. Popatrzylam tych bucikow na necie i te ortopedyczne wygladaja jak normalne buciki tylko sa za kostke. Poradzcie mi mamy co zrobic w tej sytuacji czy kupowac te ortopedyczne czy jakies inne buciki wyzsze np w bartku i czy mam sie martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pustakiiiii
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pustakiiiii
Dziekuje za odpowiedz:) jesli ktoras z kobiet miala podobny problem, niech napisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pustakiiiii
aha a to dobrze, myslalam, ze tak intuicyjnie mi podpowiadasz:) W takim razie jak to u Was wygladalo? tzn corce kazal nosic tylko po domu czyli jakies takie jakby kapcie ortopedyczne by sie przydaly, ale jak na necie widzialam to byly tylko jakies sandlki i takie trzewiki jakby:) i jaka cena takich bucikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yszz
Te buty ortopedyczne to śmiech. Nic nie dają,brzydko wyglądają i tylko trzeba troche kaski na to wydać. ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzie lato więc dziecko będzie teraz sporo po dworze brykać, więc proponuję kupić takie "dworowe " ;) Te buty nie wyglądają wizualnie powalająco ;) my mieliśmy firmy aurelka chyba, kosztowały coś ok 80 zł po domu mała zawsze na bosaka łaziła, więc ciapów nie kupowaliśmy. Miała jak pamiętam sandałki i trzewiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te buty ortopedyczne to śmiech. Nic nie dają,brzydko wyglądają i tylko trzeba troche kaski na to wydać. ;| Ja mam dziecko niepełnosprawne, miało stopy płasko- koslawe. Prawą stopę miało strasznie krzywa, tak że nie mogłam mu załoyżc na nią butów nawet większych o 2 numery. Kupiłam bity ortopedyczne jak miał 5 lat i było to dośc pózno. Chodził w nich w przedszkolu 8 godzin- tzn. były to kapcie takie. Po pół roku juz prawa stopa wchodziła w but bez problemu, teraz po przeszło 2 latach chodznia w nich to nie te same nogi... Autorce sie dziwię trochę- czemu tak kombinuje, jak lekarz zalecił, to w czym jeszcze problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pustakiiiii
No wlasnie wizualnie nie sa zbyt ciekawe, ale tu akurat nie o wyglad chodzi tylko o dobro mojej malej:) Chodzi mi glownie o to czy wlasnie nie na to samo by wyszlo gdybym kupila jakies dobre buciki z wyzsza cholewka i usztywniona niz te ortopedyczne. Ortopeda powiedzial ze to wlasnie bardziej profilaktycznie kupic te buty, zeby wada sie nie powiekszyla tylko zanikla i, ze jest bardzo mala. Po domu do tej pory nosila kapcie befado z usztywniona pieta, w sklepie Pani je nam dobrala. A i jak zapytalam lekarza na co zwracac uwage kupujac buty, to powiedzial, zeby byly za kostke akurat takie jakie corka miala zalozone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posłuchaj,ale po co kombinować, skoro lekarz zalecił ortopedyczne? Ja Ci mówię że to co innego, niż zwykłę buty z cholewką, bo moje dziecko nosiło takie buty, jeszcze jedna mama Ci mówi że buty ortopedyczne pomagają. Nie bardzo ogarniam poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pustakiiiii
Akurat jak pisalam posta ostatniego to musiala napisac Pupa1977, bo przeczytalam go dopiero jak napisalam swojego. W takim razie dziekuje za odpowiedzi. headline burgundy to nie jest tak, ze kombinuje tylko chcialam znac opinie innych mam, ktore mialy taki problem i pytam czy aby napewo te ortopedyczne sa dobre, bo na innym forum byly nieprzychylne odpowiedzi, takie jak Yszz, ze one nic nie daja. No tak niby zalecil lekarz i nie powinnam sie nawet nad tym zastanawiac, tylko mnie zdziwilo to, ze on stwierdzil wade po jednym przejsciu sie dziecka po dywaniku, dlatego takie moje mieszane uczucia w tej sprawie. Oczywiscie kupie buty ortopedyczne wg zalecenia i waszych odpowiedzi:) Ogolnie powiem szczerze, ze jestem tym bardzo zestresowana, chociaz to niby nic takiego, ale do tej pory Mala ani nie chorowala ani zadnych problemow a tu nagle cos takiego... Jeszcze raz dziekuje dziewczyny:) i przepraszam za tyle pytan i mieszania, ale to moje pierwsze dziecko i kazdy maly problem jest dla mnie mega wazny i stresujacy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmm876
mojej córce ortopeda też zalecił profilaktyczne (do 3 roku życia) i kupiłam butki Memo. Są miękkie, mają wysoką cholewkę i zapiętek, mała rzeczywiście jakoś "ładniej" stawia w nich stopy (a może mi się wydaje). Są nieco droższe, ale warto zainwestowac w zdrowie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozaliaaaaaa
moj ma wade postawy, koslawe kolanka i plaskostopie, ma 3 latka lekarz teraz na lato nie kazał kupowac tych butow, kazał mu chodzic duzo boso, po piasku, trawie, kamyczkach itp buty mamy kupic na jesień najpierw musimy isc do fizjoterapeuty zrobic pomiary nozek i stop i tam dobiora odpowiednie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka_Warszawa
Ja kupuję dziecku buty ze sztywnym zapiętkiem, to chyba najważniejsze! Polecam buty firmy Memo, ja je kupuję od kiedy ortopeda mi je zarekomendował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, tak naprawdę najważniejsze jest żeby dziecko miało swobodę i naturalnie się rozwijało. Buty Memo są rzeczywiście godne polecenia, szczególnie do biegania np. po przedszkolu. Natomiast, trzeba pamiętać, że jak dzieciątko zaczyna chodzić najlepiej dać mu luz i pozwolić mu chodzić po domu boso, to najlepiej działa na poprawność rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po fantastyczne buciki/kapcie profilaktyczne dla swoich pociech, w nowoczesnym designie, niespotykanym do tej pory na naszym polskim rynku obuwniczym, zapraszam na stronę www.slippersfamily.com, można uzyskac rabat 5% wpisując przy zakupie kod promocyjny : 68105 Naprawdę polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także dziwię się opinii, że buty ortopedyczne to śmiech. Moja córka od kiedy zaczęła samodzielnie chodzić (14-15 m-cy) krzywo choć nieznacznie stawiała jedną stópkę. Wtedy ortopeda nie zalecił żadnych specjalnych butków, mieliśmy tylko obserwować i dać stopom jak najwięcej swobody (czyt. chodzenie boso). Jednak widzieliśmy, że koślawość się pogłębia i przy bilansie dwulatka była już diagnoza stopy płasko-koślawe. Od tej pory nosi sandałki Memo- te wysokie i muszę powiedzieć, że moja córka je uwielbia. Nie było żadnych problemów, że nie chce ich nosić (a z dwulatkami to nie zawsze tak gładko), widać po prostu, że pewniej się w nich czuje, dużo więcej i chętniej chodzi (wcześniej trzeba było ją nakłaniać). Zobaczymy jak się sprawy będą miały dalej, ale sam fakt, że córce lepiej się chodzi świadczy o słuszności wyboru tych bucików. Nie prawdą jest też to, że są sztywne i twarde - podeszwa jest giętka a skóra naprawdę dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma się co zamartiwac, mój synek tez miał wadę postawy – lewa nózka uciekala mu troche do środka, wiec wolalam isc z tym do lekarza i przekonac się, czy jest to niegroźne i profilaktyka w postaci np. wkładek wystarczy. Dostaliśmy jednak „recepte” i buciki trzeba było kupic, na szczęście poszliśmy do zakładów ortopedycznych Omiotka w Aninie i wyszlo taniej, zazwyczaj nie jest to tania sprawa, szczególnie w malych sklepach medycznych i ortopedycznych. Chodzil w nich codziennie po kilka godzin, na kontroli ortopeda stwierdzil, ze jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu chodzi o zdrowie twojego dziecka. Kup buciki ortopedyczne. W tombucie http://sklep.tombut.pl/ mozesz zamowic online, maja duzy wybor i przystepne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotmix
Jeśli kazał kupić profilaktycznie buty ortopedyczne to raczej chodziło mu o buty profilaktyczne. Ortopedyczne to już wyższa szkoła jazdy i tam zazwyczaj but robiony jest na zamówienie. Duży wybór butów profilaktycznych kilku mają na www.tomcio.pl Tylko pamiętaj buty są najważniejsze ale rożnie ważne są ćwiczenia np jazda rowerem biegowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Aninie są te zakłady Omiotka tak ? jedna znajoma mama z przedszkola mowila mi, ze tam szukali wkładek orto dla córki , z którą moj Tomcio chodzi do grupy. Podobno tam mieli najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA RACZEJ KIEROWALAM SIE mozliwoscia wyboru i tym, ze na miejscu są specjalisci, którzy moga mi doradzić czy tez wytlumaczyc pewne kwestie zwiazane z wynikami i diagnistyką ortopedy. ale oczywiscie rozumiem, ze dla wielu rodzin aspekt finansowy jest bardzo wazny, na szczescie zaklady omiotka łączą i dibrą cene i pełną profeske plus pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"w Aninie są te zakłady Omiotka tak " - TAK. Ulica Kajki 28 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super dzięki za info sprawdzę co oni tam mają w ofercie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super dzięki za info sprawdzę co oni tam mają w ofercie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma sprawy :) do usług. Ja teraz będę sprzedawać swój stabilizator na kostke, bo już na szczęście wszystko się ładnie zrosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefa1970
Rzeczywiście w Warszawie w Aninie w Zakładach Omiotki można dostać takie obuwie i inny sprzęt ortopedyczny. Dla mojej córki wykonywali właśnie buty i rzeczywiście to jest dobry, stary zakład, dość znany. Po wizycie u ortopedy właśnie tam się udaliśmy na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na pewno bym postawiła na typowo ortopedyczne buty np. z http://sklep.tombut.pl/ takimi butami można skutecznie skorygować wadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o naprawdę dobre buty, to w zakładach omiotki takie mogą zrobić. To bardzo doświadczona firma jest, która umie sobie poradzić z tematem. Tu możesz zobaczyć, jakie obuwie oferują: zow-warszawa.pl/obuwie.html#galeria/org/20140318104427_11.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×