Odpowiedz na ten temat

Byc po raz pierwszy mama... nasze starania i oczekiwania

• czasnakropeczke 2008.07.21 [12:00]
    ponad pół roku staraliśmy sie z męzem o dzidziusianie wychodziło. Lekarz mi powiedział ze bedzie mi baardzo trudno zajść w ciaze bo jestem po operacji usunięcia tolbielków z jajników no i faktycznie nie udawało sie i nie udawało sie..... ostatnio dałam sobie spokój pomyslałam ze mam czas na dziecko ze nie musimy sie śpiesszyć ze nic na siłe.
    w czerwcu miałam ostatnią miesiacze miałam ostatnio bardzo regularnie co 26 dni wiec 13 lipca czekałam na @. bolały mnie piersi i jajniki normalnie jak na @ i faktycznie dostałam wiec zaaplikowałam sobie tampona i wróciłam do normalneg zycia. po południu wórciłam do domu wyjęłąm tampona a tam sucho nic.. ale cóz zdarza sie przeciez t piwerszy dzień...ale drugi dzień nic trzeci dzień nic czwarty robie test... wychodzą dwie kreski ale jedna bardzo bledziutka robie za dwa dni kreseczka jest mocno rózowa ale jajniki nadal bolą lece do lekarza mówi ze jest jakas kropeczka ale mówi tez ze po takiej operaji jak ja miałam zesto ciaza lokuje sie poza macica i mam czekać jeszcze tydzień w przyszły poniedziałek wszysko bedzie wiadomo
    ale co chwila spie no i mam apetyt straszny rano nic a później jak sie dorwe do jedzenia to o zgrozo wiec mam nadzieje ze bedzie ok
    teraz sie zaczyna trzci tydzieńusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
    tak ze czesto nawet sie niespodziewamy kiedy moze pojawic sie mał kropeczka w naszym brzuszkuusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif
  • Zobacz także: Za co gwiazdy kochają swoje mamy?

• korba2008 2008.07.21 [12:18]
    czasnakropeczke witaj i zostań z nami będziesz kolejną oczekującą na dzidziusia mamusią. Wiadomość bardzo optymistyczna jak na poniedziałek no nie dziewczyny ???

• czasnakropeczke 2008.07.21 [12:25]
    zostaneusmiech.gif
    i mówie wam dziewczyny przychodzi w czasie kiedy byście sie tego nie spodziewalyusmiech.gif
    ale jest fajnie ja naprawde zaczynam sie sie cieszyć mam nadzieje ze moje malutkie maleństwo zostanie tam gdzie ostatni go widział lekarzusmiech.gif
  • angel1983 2008.07.21 [12:31]
    Czasnakropeczke witamy u nas. Mozesz sobie zaczernic nick i wtedy nikt sie pod Ciebie nie podszyje usmiech.gif Zycze powodzenia i zeby wszystko bylo ok usmiech.gif

A kiedy masz nastepna wizyte u ginekologa??

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/2007072804 0116.png http://www.suwaczek.pl/cache/8d377e9876.png
  • Wazka 2008.07.21 [12:32]
    czasnakropeczke, Witaj usmiech.gif Potrzeba nam takich dobrych aniołków jak Ty.Dziewczyny bedą wierzyć ze wszystko jest możliwe usmiech.gif Jest, i Ty jestes kolejnym tego dowodem.Usuniete torbielki to nie byle co.Udało sie i cieszę sie że bedziesz z nami.
    Slabo widoczna kreseczka to ciąża.Ja tez tak zaczynałam a dzis leci mi 11 tydzień.

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-g lass.swf?parent=Wazka&year=2009&month=2&day=11&babycount=1
  • czasnakropeczke 2008.07.21 [12:42]
    lekarz potwierdził ze jestem w ciązy powiedział ze jakies ujscie jest pogrubione i otwarte tak jak we wczesnej ciązy. widział jakas kropeczke tylko ona jeszcze sie nie usadowiła i widział ja w macicy i mam nadzieje ze tam zostanie!!
    a operacje miałam w marcu 2007roku wiec troszke czasu minełousmiech.gif

• czasnakropeczke 2008.07.21 [12:45]
    a a wizyte mam w przyszły poniedziałek i wtedy mi powie czy wszystko jest ok

jak sobie robie wyliczenia na stronie to wychodzi ze jestem w 3 tygodniu ciązy.
    a mnie sie nie wydaje bo w takim razie w piątek jak byłam u lekarza to by już stwierdził czy jest wszystko ok czy nie a on tak doładnie nie mógł stwierdzić....
    wiec sama nie wiem kiedy ja zaszłąm w ta ciąze na pewno juz jest 2 tygodnie ale czy trzy???no szok zeby nie wiedziec....hahahaha
  • .Paulinka. 2008.07.21 [12:48]
    Witaj czasnakropeczkeusmiech.gif
    Bardzo sie cieszymy ze zostaniesz z nami. Dodamy cie do naszej malej tabeleczki oczekujacych mamusmiech.gif Zaczernij swoj nick bysmy wiedzialy ze to zawsze ty piszesz.
    Super ze ci sie udalo. Dajesz nam nadzieje na to ze i nam sie udausmiech.gif

Wracajac do cykli bezowulacyjnych. Ja juz sama nie wiem jak to jest. Mi ginekolog powiedzial ze przy cyklach bezowulacyjnych ma sie normalnie @. I ze on wyglada dokladnie tak samo. Dlatego mowimy o CYKLU bezowulacyjnym. Oznacza to ze wszelkie hormony pracuja dokladnie tak samo jak przy zwyklym cyklu powodujac zluszczenie nablonka macicy. Jedyna roznica to taka ze nie zostaje uwolnione jajeczko. Troche tak jak przy tabletkach antykoncepcyjnych.
    Mowil ze nawet najzdrowsza kobieta moze miec ok 2 cykli bezowulacyjnych w roku i ze jest to calkowicie normalne. Im jestes starsza tym masz ich wiecej- szczegolnie po 35 roku zycia.

Ale czy to prawda... nie wiem.
    Czy ktoras cos jeszcze wie na ten temat?

• czasnakropeczke 2008.07.21 [12:58]
    ja nie wiem nigdy sie tym nie interesowałam nawet jak nie mogłam w ciaze zajsć . Kiedyś mi lekarz powiedział ze ja nie mam jajeczkowania a jednak chyba mam haha
    no cóż lecieliśm,y na farta i w końcu sie udałousmiech.gif
  • korba2008 2008.07.21 [13:13]
    czasnakropeczke - jeśli jesteś pierwszy raz w ciąży to podobno macica rośnie wolniej i lekarz czasami nie stwierdzi ciąży na 100%. Trzeba wtedy odczekać i iść jeszcze raz. Ja tak miałam w zeszłym roku dostałam @ ale były to tylko 2 dni i w dodatku tylko parę kropelek ze mnie wyleciało. Umówiłam się na wizytę i lekarz po krótkim wywiadzie powiedział że to może być ciąża. Zbadał mnie ale stwierdził że raczej w ciąży nie jestem choć macica może być jeszcze mała. Kazał mi przyjść za tydzień i zrobić test. Test zrobiłam wyszedł negatywny i niestety. Dodał też że przy drugiej ciąży łatwiej stwierdzić ciążę bo macica szybciej rośnie. Moja koleżanka też to potwierdza bo w pierwszej ciąży nie było jej widać brzuszka praktycznie do końca 3 miesiąca a teraz wszystko szybciej jej rośnie: piersi, brzuszek już widać choć brakuje miesiąca do pierwszego trymestru.

Podnoszę temat cyklów bezowulacyjnych bo obie z Paulinką zastanawiamy się jak to jest. Spróbuję poszukać czegoś do jutra na necie może coś znajdę to napiszę.

• Wazka 2008.07.21 [13:23]
    cykle bezowulacyjne nie roznia sie niczym od tych z jajeczkiem.
    Okres jest normalny.Czasem lekarz mi mowil ze nie doszlo do jajeczkowania jak robilam sobie usg dopochwowe.To prawda ze w roku bywaja takie cykle i z czasem jest ich coraz wiecej.Narazie jestescie mlode wiec sie tym tak nie martwcie.Conajmniej do 30.
    Tak sobie mysle ze przy waszych długich cyklach to trzeba sie przytulac co każdy 2 dzień.Brak regularnych @ nigdy nie daje pewnosci co do dni plodnych.Czasem przecież można zajsc w ciaze podczas miesiaczki.Ja prawdopodobnie zaszlam przed miesiaczką wiec bylo juz daleko za dniami płodnymi.Nasze hormony szaleją wiec czasem dzieje sie coś czego nie jesteśmy w stanie pojąć/

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-g lass.swf?parent=Wazka&year=2009&month=2&day=11&babycount=1
  • czasnakropeczke 2008.07.21 [13:42]
    ha mnie też sie wydaje ze zaszłąm w ciąze tydzień przed miesiaczką.

• .Paulinka. 2008.07.21 [13:45]
    Wazka, co do szlejacych hormonow to sie w pelni z toba zgodze!!!

Pamietacie moj poprzedni cykl!!!! Przeciez to byl istny koszmar. Wydawalo mi sie ze wyznaczylam dzien owulacji co do sekundyusmiech.gif Wszelkie objawy byly takie jak powinny byc (bol jajnika, sluz, temperatura) a @ przyszedl 20 dni po moim idealnie wyznaczonym dniu!!!!!! Co oznacza ze hormony splataly mi figla i jajeczkowanie mialam 6 dni pozniej niz je wyznaczylam!!!!!
    W tym miesiacu nic nie wyznaczam. Mam to w nosieusmiech.gif Co ma byc to bedzie.

• .Paulinka. 2008.07.21 [13:47]
    A tak w ogole to zastanawia mnie to co wlasnie powiedzialyscie...ze zaszlyscie w ciaze na tydzien przed @... hmm...

Bo wiecie ja sie musze do czegos przyznac. My do tej pory to tak zawsze sie wyczerpalismy fizycznie i psychicznie w czasie domniemanej owulacji, ze potem nawet nam sie nie chcilao przytulac!! I zawsze te dni przed @ sobie odpuszczalismy... a moze to jest blad!!!
  • Wazka 2008.07.21 [14:05]
    Paulinka, właśnie usmiech.gif
    Lato jest, szalejcie i nic nie liczcie.Macie jeszcze 2,5 miesiąca.Wrzesień to też wakacje usmiech.gif
  • angel1983 2008.07.21 [14:14]
    Ja to jakos nie patrzyłam sie ostatnio na srodki cyklow. Ale staramy wspolzyc co 2-3 dni a i tak nic nie wychodzi smutas.gif

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/2007072804 0116.png http://www.suwaczek.pl/cache/8d377e9876.png
  • czasnakropeczke 2008.07.21 [14:21]
    my z męzem jak już daliśmy sobie spokój to zaczeliśmy sie kochac dla przyjemnosci dlatego ze mielismy na to ochote( zresztą ja zawsze mam ochote haha)
    o kazdej porze dnia i nocy i zaszłąm w ciąze chyba przez spontan wróciliśmy skaś tam bardzo zmęczeni ja wziełam kapiel wyszłam i nam sie zachciało srodek dnia i chyba z tego nasza mała kropeczkausmiech.gif
  • Wazka 2008.07.21 [14:33]
    czasnakropeczke, brawo i tak trzymac.Ja lubie sobie przypominac nasze staranka...
    napisz nam cos o sobie jesli mozesz.

• czasnakropeczke 2008.07.21 [14:42]
    hm o sobie no cóż mam 22 lata od półtora roku jestem męzatka.
    od początku mieliśmy pod górke miesiac przed slubem miałąm operacje na te jajniki no i nie wyszalałam sie na własnym weselusmutas.gif
    ale było spokousmiech.gif
    jak zobaczyłam dwie kreseczki na teście ryczałam trzy dni mój mąz nie wierzył i chyba był w szokuusmiech.gif
    a teraz chyba coraz bardziej sie cieszyusmiech.gif zreszta ja tez

• .Paulinka. 2008.07.21 [15:21]
    Kropeczko (mam nadzieje ze moge cie tak nazywac),

Wiesz my tu wszystkie sie znamy od kilku dobrych tygodni i strasznie cieszylysmy sie jak ktoras z nas miala dobre wiadomosci co do wyniku testu. W lipcu mialysmy 2 kobitki no i one oczekuja teraz na swoje dzidziusieusmiech.gif a w lipcu to normalnie zadnejsmutas.gif Wiec troche nam sie te statystyki lipcowe popsuly... az do dzisiaj, kiedy ty powiedzialas ze jestes w ciazy. Poprawilas nam humor... no i statystykiusmiech.gif Szczegolnie ze Twoja historia tez jest skoplikowana. To daje nadzieje. I dd razu zrobilo sie nam lepiej.

• .Paulinka. 2008.07.21 [15:23]
    W tym miesiacu pelen spontan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Choc dzisiaj to zero przytulania bo Misiek przeskrobal i mam zamiar byc na niego zlausmiech.gif Tak troszeczkeusmiech.gif
  • czasnakropeczke 2008.07.21 [16:04]
    kropeczka moze być jak najbardziejusmiech.gif
    lekarz powiedział na moją dzidzie kropeczka i tak już zostałousmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif :
    nawet jak jesteś troszeczke złą to moze warto kto wie moze szansa na poczecie bedzie usmiech.gif
    wiem jedno wszystkie starajace sie o dzidzie im wiecej o tym myślicie tym mniejsze sa szanse wiem to po sobiesmutas.gif

• chóanita 2008.07.21 [16:12]
    Paulinko nie bądź zła na małża jezyk.gif

uczy i uczy i uczy...
  • Mizo 2008.07.21 [16:15]
    Cześć dziewczynki,

Witam Nową koleżankę i gratuluję kropeczki usmiech.gif

Ja muszę wam się do czegoś przyznać, dziś coś mnie podkusiło i zrobiłam test ciążowy i to nawet nie z porannego moczu, @ spodziewam się za ok 7 dni więc nie muszę dodawać jaki był wynik smutas.gif
    W tej chwili czuję się normalnie ani na @, ani na ciążę.
    Jak wcześniej pisałam przez wszystkie moje stresy ten miesiąc uważam za stracony, ale jednak miałam nadzieję że coś zaskoczyło a może właśnie zaskoczyło tylko jest za wcześnie żeby to stwierdzić?

Bądź tu człowieku mądry i przestań myśleć, szczególnie w drugiej połowie cyklu!!! A w pierwszej zarzekałam się że wrzucam na luz, ehhh

• czasnakropeczke 2008.07.21 [16:20]
    wiecie co musicie sobie znaleźć coś takiego zeby przestać myśleć. ja jak myśłam ze kazdy sex z męzem to szansa na poczęcie to nic z tego nie wychodziło.
    a ostatni miesiac był taki luźny przeprowadzaliśmy sie do własnego domku i nie było kiedy myślec moze warto sobie zrobić jakieś wakacje i zupełnie sie uwolnić od myśli o dziecku nie raz o tym czytałam i myslałam ze ja przeciez nie mysle zreszta jaki to mzoe miec wpływ ale na prawde tak szczerze trzeba sie wyzbyć myslenia!!jezeli wszystko z organizmem jest w porzadku zarówno waszym jak i waszych partnerów to bedzie okusmiech.gif
  • Roslyn 2008.07.21 [16:27]
    Witam wszystkie starające się, przyszłe mamusie i również te, którym już się udało ściągnąć na świat nową duszyczkę. Ja staram się o dzidziusia już ponad rok i powoli tracę nadzieję. Opowiem wam coś... Przez ostatnie miesiące mój narzeczony przebywał w Irlandii a ja w Polsce, miałam sporo spraw do załatwienia, kończyłam studia, wiec miałam sporo stresów związanych z obroną tytułu i inne. Ale po obronie wyluzowałam się maksymalnie, odpoczęłam, rzuciłam palenie, zdrowo się odżywiałam, dużo spacerów i świeże górskie powietrze. Mój narzeczony przyleciał do Polski 6 lipca a ja dokładnie wtedy miałam dni płodne, wiec znów wróciliśmy do starań. Od kilku dni jestem razem z nim na wyspie. Troszkę za szybko (tydzień wcześniej) dostałam okres, właściwie to nie okres tylko plamienie, zawsze mam obfite krwawienia, teraz coś nie chce się rozpędzić. Odczuwam lekkie kłucia w podbrzuszu a sutki bolą mnie od kilkunastu dni i dość często chodzę siusiu, oprócz tego popsuła mi się cera. Najbardziej zaniepokoił mnie wczorajszy wymiotny odruch na cebulę, którą normalnie uwielbiam, zjadam jedną dziennie. Za to mam ogromny apetyt na inne rzeczy, wciągam jak odkurzacz. Dziewczyny czy to dzidziuś? Czy po dwóch tygodniach od zapłodnienia już mogą występować takie objawy? Czy to może zmiana klimatu tak na mnie wpływa? Sama już nie wiem, tak bardzo chce mieć dziecko! Proszę o jakieś mądre wskazówki.
  • .Paulinka. 2008.07.21 [17:01]
    Roslyn a robilas moze test? Na tym etapie to juz chyba powinno cos wykaszac. Test w Irlandii kosztuje ok 12-15 euro ale bez tego to ciezko cos powiedziec. Samymi objawami sie nie sugeruj. Nasze umysly potrafia platac najgorsze figle. Uwierz mi, wiem cos o tym. Poczekaj moze jeszcze ze 3 dni a potem zrob test.

@ w czsie ciazy wystepuja baaaardzo zadko i jest to raczej bardzo slabiutkie plamienie w niczym nie przypominajace normalnej @.

• Angel1983 2008.07.21 [17:30]
    Roslyn tez myśle ze powinnas zrobic test.
    A objawy juz moga byc choc mysle ze nie wszystkie, ktore wymienilas( np. czeste siusianie).
    Jak mialam stymulowany cykl i 2 dni po jajeczkowaniu mialam bardzo wrazliwe piersi to po prostu wiedzialam , ze to ciąża ( choc po ok 6-7 dniach wszystko nagle ustało i przyszla miesiaczka smutas.gif Myśle ze wtedy jajeczko nie zagniezdzilo sie w macicy, bo byl to mniej wiecej czas na to. Ale objaw ten wystapil u mnie bardzo szybko.

Myśle , ze hormony bardzo szybko moga nam robic wigle usmiech.gif

• Angel1983 2008.07.21 [17:33]
    Normalnie spalam dzisiaj po poludniu 2h usmiech.gif od 15 do 17 usmiech.gif

Roslyn mozesz zaczernic swoj nick, wtedy nikt sie pod Ciebie nie podszyje. I moze napisz jeszcze cos wiecej o sobie.

• Roslyn 2008.07.21 [17:38]
    Dzięki dziewczyny! Nie robiłam jeszcze testu, chcę poczekać, bo tych testów z pojedynczymi krechami mam już sporo za sobą, a wiem że jak go zrobię i wyjdzie jedna krecha to znowu skończy się to płaczem. Jezeli chodzi o to częste siusianie to też myślę że to nie jest dobry objaw, za wcześnie na to, może po prostu mnie przewiało, na wyspie jest troszkę chłodniej niz na naszej polskiej ziemi. Tak czy inaczej dzieki dziewuchy, na pewno poinformuje was jak juz zrobie test.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...