Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Bylam na grzybach i mam kleszcze

Polecane posty

Gość gość

razem z mezem i corka. dokladnie obejrzalam corke- nie ma nic, maz tez czysty. tylko do mnie sie przypaletaly i maz wyjal mi az 5 kleszczy. grozi mi cos jeszcze?????? czy jak wyciagnelam je moge byc spokojna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obserwoj! jak nie jest zaognioe mocno i maz prawidlowo wyciagnal wszytsko nie masz sie co martwic, przy wyciagnieciu do 24 h nic ci nie goroz i!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyciagnal cale. takze nic we mnie nie zostalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzreba bylo porzadnie woda utlen polac i teraz obserwoj czy nie robia ci sie rumienie naookolo ale wydaje mi sie ze nie masz sie czym martwic :) ja mialam chyba ze sto w swoim zyciu (taki zawod ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do lekarza po antybiotyk przy 5 kleszczach ryzyko boleriozy jest naprawde wysokie, tylko szybko podany antybiotyk moze pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakies objawy odrazu moga sie pojawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze być rumień ale to tylko w 15% przypadków , wpozostałych nie ma zadnych objawów, a choroba jes bardzo grozna , prowadzi nawet do inwalidztwa i fizycznego i psychicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej to są stany grypowe, człowiek myśli,że się przeziębił na grzybach, że go przewiało, a to początek boreliozy.. Rumień może,ale nie musi się pojawić i co najistotniejsze - pojawi się gdziekolwiek, możesz go nie zauważyć.. Bo to rumień wędrujący, wcale nie musi pojawić się tam gdzie ukąszenia. I nie daj sobie wcisnąć byle jakiego antybiotyku, niektórzy lekarze, jak człowiek idzie po antybiotyk, bo go ugryzł kleszcz to myślą tylko o zakażeniu, przepisują augmentin :P na 3 dni Jeśli antybiotyk to tylko doxycyklina, na 21 dni. Krótsza kuracja nie ma sensu. I jak tak cię lubią kleszcze to jednak prędzej czy później zrób badanie na obecność przeciwciał. Zwykły test elisa na początek wystarczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie boj sie, nie musisz miec podanego antybiotyku natychmiast. U mojego meza stwierdzono borelie we krwi. Zauwazhl czerwone llamy na nodze, poszedl do dermatologa, zbadano krew I borelie. Co ciekawe - nie widzial zadnych kleszczy na swojej skorze nigdy. Dostal antybiotyki I gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie boj sie, nie musisz miec podanego antybiotyku natychmiast. U mojego meza stwierdzono borelie we krwi. Zauwazhl czerwone llamy na nodze, poszedl do dermatologa, zbadano krew I borelie. Co ciekawe - nie widzial zadnych kleszczy na swojej skorze nigdy. Dostal antybiotyki I gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koleżanki mają racje. Nie lekceważ tego i szukaj takiego lekarza który też nie zlekceważy. Zeby się nie okazało za kilka lat że coś dziwnego się z tobą dzieje, bo wtedy dopiero zaczynają sie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE lekceważ tego! Skonsultuj się z lekarzem! Borelioza to poważna choroba, może dać o sobie znać po latach, to nie jesy tak że "antybiotyk i gitara".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie ma zadnych objawow typu grypowe,rumien,dziwna wysypa z pecherzykami ew bol glowy,sztywnosc karku,oslabienie to moze byc wszystko oki po najmniej 4 tygodniach warto zrobic krew na przeciwciala takie od boreliozy koszt 30 zl za jeden test...warto zrobic 2 testy na przedawnione i swieze niestety borelioza w wielu przypadkach nie daje o sobie szybko znac...mozesz nosisc w sobie to cholerstwo przez dluzszy czas nie majac zadnych objawow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, to różnie bywa. Moja mama jest grzybiarką i ciągle wyciąga kleszcze. Jak ją zaczęło łamać w kościach to siłą ją zaciągnęłam na badania. ZERO. Wyniki ujemne. Jej siostra (moja ciocia) nigdy z żadną d*perelą nie chodziła do lekarza.. Kleszczy na tony przez całe życie, bo latała z psem po polach. Powykręcało jej stawy, ale nic ją nie przekonywało, mówiła,że to starość. Nigdy się nie leczyła.. Ale jak cała rodzina zaczęła odczuwać psychiczne skutki to przy okazji innych badań, które jej wcisnęłam zrobiono jej boreliozę. Mało tego,że ma w każdej klasie mnóstwo przeciwciał (chyba najgorszy wynik jaki widziałam) to niestety trafiła do szpitala i w PMR też jej wyszło nieciekawie. Nie macie pojęcia jak zaawansowanie chory na boreliozę człowiek ma zryty beret :o Ma wprawdzie krótkie momenty normalnego funkcjonowania,ale jej to już nawet antybiotyki dożylne nie pomagają :o Jest okropna :o wujka tylko szkoda. Ale z drugiej strony,żeby nie było, że zawsze tak jest. Znam wielu pacjentów przed i po leczeniu boleriozą. Przed byłam dla nich szmatą i darmozjadem za ich pieniądze ;P A teraz chodzą z podkuloną głową bo im wstyd, sami nie mogą uwierzyć,że mogli się tak zachowywać.. Tak,że nie blokujcie poradni zakaźnych jak tylko kleszcz Was dziabnie, bo ludzie chorzy potem muszą czekać latami (!!!!) na wizytę. Ale nie lekceważcie objawów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eyetig
Przez długie lata kleszcze mnie omijały ale w tym roku się jednego nabawiłem. Na szczęście udało się go szybko wyciągnąć i wychodzi na to, że żaden wirus się nie wdał. Wyciągałem pompką próżniową KleszczOUT. Szybko poszło, dobry przyrząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo chodzę po lesie i na kleszcze to mam taki przyrząd jak KleszczOUT radzi sobie, drogo nie kosztuje a jest wielokrotnego użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam KleszczOut, przyda się na biwaku, wędkarzom, grzybiarzom, generalnie wszystkim którzy trochę tego czasu w terenie spędzają – usunie kleszcza, jad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saren77
Przydatnym wynalazkiem jest KleszczOut można nim wszystko ze skóry wyciągnąć, nie tylko kleszcza tak naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIEdawno wyciągałam kleszcza metodą Kleszcz Expert od Sanity i łatwo poszlo, kleszcz wyszedł w całości, udało się też go zamrozić bez jakiś problemów, dwa razy tylko prysłam i już był sztywny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś usuwałam kleszcze pęsetą, ale od jakiegoś czasu mam KleszczOut i jest o niebo łatwiej całego kleszcza wyjąć tym przyrządem, zdecydowanie warto w coś takiego zainwestować szczególnie że pompka jest tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie mam co do Kleszcz Out jedno, bo chciałabym sobie zamówić coś takiego już bardziej z myślą o przyszłym sezonie na kleszcze...Czy takie usuwanie kleszcza poprzez zasysanie coś boli? Bo chciałabym stosować też przy dzieciach i zastanawiam się na ile taki zabieg może być bolesny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×