Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elwira_e

Cerazette tabletki antykoncepcyjne podczas karmienia piersią

Polecane posty

Czy przyjmowałyście te tabletki podczas połogu przy karmieniu naturalnym? Podobno tylko te mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiorek
Witaj! Przyjmuję te tabletki od 6 tygodnia po porodzie. To już 7 miesięcy i cały czas karmię piersią. Nic złego się nie dzieje. Mój lekarz zalecił mi właśnie Cerazette bo karmiące mamy mają do wyboru tabletki, zastrzyk hormonalny lub spiralkę. Zastrzyku gdy coś się zaczyna dziać nie wypłuczesz a tabletki można zawsze przestać brać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiorek
Cześć! O tym że hormony z tabletek przenikają do mleka też słyszałam, ale mój lekarz powiedział że to są znikome ilości. Podjęłam wtedy decyzję że zacznę je brać, a jeżeli u mnie lub u synka zaczną się jakieś dolegliwości to przestanę. Do tej pory wszystko jest ok. Słyszałam też o ich nie dokońca sprawdzonej skuteczności. Biorę je już dośc długo i póki co, odpukać drugi raz w ciążę nie zaszłam., choć dodatkowych zabezpieczeń nie stosujemy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczelam brac cerazette po okolo 3 miesiacach po porodzie i biore do dzis ale juz nie karmie jestem teraz w polowie 4 opakowania i wezme do konca i wtedy zmienie na inne jak dla mnie sa super tzn byly dokad karmilam bo jak przestalam karmic to zaczelam miec jakies dziwne bole jajnikow dzwonilam wczoraj do mojego gina i mowil mi ze to normalne i nie mam sie czego bac ale umowilam sie na 2.09 zeby mi wybral inne boje sie troche zmieniac bo sa to moje pierwsze pigulki i mi bardzo podpasowaly tzn zero skutkow ubocznych a z innymi moze byc gorzej ale sie rozpisalam ale ogolnie rzecz biorac z mojej perspektywy moge je jak najbardziej polecic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie mi czy mialyscie jakies skutki uboczne po cerazette bo ja praktycznie zadnych tylko raz mialam okres zaraz jak zazelam je brac chyba po 1,5 tygodnia ale i tak sie go spodziewalam bo mialam objawy owulacji i z okresem polaczylo mi sie plamienie ktore trwalo moze z 8 dni i od tego czasu nic zero okresu i plamien a minelo juz 3 miesiace. Gin mi mowil przez telefon ze jajniki moga mnie bolec bo juz nie karmie i powinnam dostac okres a cerazette go hamuje. Prosze napiszcie mi cos bo ja juz schizuje ze jestem w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiorek
Ja nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Okresu jeszcze nie dostałam a synek ma 8 miesięcy. W ciąży nie jestem. Mam koleżankę która też bierze Cerazette i okres dostała dopiero po 9 miesiącach. Aniu myślę że nie masz się co bać a jak gin da ci nowe tabletki to napisz jakie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tak samo jak A_B mialam non stop okres po nich, to byl horror, bardzo zle sie czulam, mialam spadek libido. Nie polecam!!!! Cena ok 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poddnnnooossimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO własnie...chyba z nich zrezygnuje,bo mam okres drugi tydzien i wyglada na to,po tym co tu przeczytałam,ze mi sie szybko nie skonczy:( Masakra!!!! Ktora jeszcze przy cerazette miala okres jako niekonczacą sie historie....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basULAAA
witam!!! brałam cerazette po pierwszym porodzie, (teraz synek ma 3,5roku) i bardzo zle je tolerowałam, ciagle bole glowy , zle samopoczucie, plamienie i tp, teraz mam drugiego synka, ma prawie 6 miesiecy, myslalam o założeniu wkladki, czytalam duzo opinii na ten temat, o ich działaniu założeniu itp, wcześniej bylam prawie pewna, ale teraz już sie waham... chyba znow poproszę lekarza o te tabletki(karmie piersią, i mam zamiar minimum do roku). zobacze jak teraz je "zniose", i bede zastanawiala sie nad wkladka...;( pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bralam, ale przestalam jak dla mnie w porownaniu do zwyklych tabletek koszmar...:O w sumie kazdy organizm reaguje inaczej... ja mialam \"plamienia\" przez dwa tygodnie, cieklo ze mnie jak nie wiem co... ale to jeszcze nic, jak przestalo, to i tak z mezem musielismy kupywac nawilzane prezerwatywy...sucha bylam jak pustynia...:O i zero ochoty na seks 😠 wiec pod tym wzgledem antykoncepcja zarabista :O poza tym bole jajnikow, glowy i puchniecie... zrezygnowalam, karmie nadal, a jak sie kochamy to uzywamy prezerwatyw tylko, jak dla mnie starczy, nie boje sie nastepnej ciazy ;) a i po tym jak skonczylam brac, a wzielam tylko jedno opakowanie, bo wiecej po tych przebojach nie chcialam , nie musimy kupywac nawilzanych gumek...;) a co do ceny u mnie kosztuja 36 zl, cena porownywalna do zwyklych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powroz sobie
dla mnie byly beznadziejne-ciagle plamiłam-krwawiłam-2 dni przerwy i znow okres-myslałam ze sie wkoncze psychicznie-6 m-cy -o 6 opak za duzo -niepotrzebnie myslalam ze organizm sie przyzwyczai a tu d..a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula1980 wlkp
WITAM JA BIORE CERAZETTE 4 TYDZIEN A OD 3 TYGODNI MAM NON STOP OKRES - TRAGEDIA :-( A CO DO CENY TO JA ZAPŁACIŁA 39ZŁ ZA JEDNO OPAKOWANIE I CHYBA TEZ ZREZYGNUJE Z NICH I PRZEJDE NA INNE POZDRAWIAM WSZYSKIE MAMUSKI I NE TYLKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubis80
witam. ja wlasciwie od 2 tygodni biore te tabletki - a od wczoraj mam "okres"... i jak tak sobie czytam ze ma ze mnie caly czas "leciec" to dziekuje bardzo- poczekamy; zobaczymy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufia
czesc dziewczyny mam pytanko. zaczelam stosowac tabletki cerazette ale zapomnialam spytac lekarza jak je brac. czy robic jakies przerwy bo ona nic nie mowila/ prosze odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cerazette bierze się bez przerwy.Stosowałam je 5 miesięcy i dałam sobie właśnie z nimi spokój.Kosztowały mnie 39 zł,pobolewały mnie jajniki,zero ochoty na seks,czuje sie jak balon.Miałam tylko 1 krwawienie tak po tyg. od momentu rozpoczęcia pierwszego opakowania.Nie biorę ich już ok. 3 tyg. i nie mam okresu.Teraz zastanawiam się czy dlatego,że nadal karmię piersią,czy dlatego,że nie daj Boże jestem w ciąży.Po jakim czasie od odstawienia pigułek dostałyście okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore cerazette juz 3 mce i zadnych skutkow ubocznych nie mama, libido ok; nie krawiew ani plamie, czuje sie rewelacyjnie, osobiscie polecam :))) jedyny minus to to ze nei zmona sie spoznic z lykaniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę cerazette, czwarty miesiąc, moje pierwsze w życiu tabletki. Też miałam mnóstwo obaw ale dopóki się nie spróbuje to trudno powiedzieć jak organizm zareaguje. Kazdy jest inny. Zaczełam 6 tygodni po porodzie, dwa tygodnie miałam plamienia po nich. Potem super, zero plamień i innych skutków ubocznych. Od tego czasu nie mam okresu, czuję się normalnie, libido jest. Boję się tylko czy na pewno są 100% bezpieczne dla dziecka bo cały czas karmię. W końcu to nowość i tak naprawdę wydaje mi się że nie są do końca sprawdzone pod tym kątem. Dzidziuś radosny i zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suja
A ja to się boję brania jakichkolwiek tabletek jak karmię, przecież większość leków przenika do mleka i nie pozostaje obojętna dla dziecka. Wolę używać prezerwatyw. Zresztą od momentu kiedy zaszłam w ciążę jedyne leki które brałam to kwas foliowy, feminatal i ze dwa razy paracetamol. A moja córeczka ma juz 9 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 87justyna87
Cześć. Zaczęłam brać tabletki kiedy pierwszy raz po porodzie dostałam okres, czyli 2 miesiące temu (a 3 po porodzie), i od tego czasu nie mam okresu. To normalne czy może mozna zajść w ciąże biorąc tabletki?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duśka123
biorę cerazette od 2 lat. po tygodniu od rozpoczęcia pierwszego opakowania miałam okres potem jeszcze tylko jedno niewielkie plamienie i dwa lata spokoju. Są droższe od innych ale w innych opakowaniach jest 21 tabletek a tych 28 poza tym nie używam podpasek, tamponów i innych a to przecież też koszty, jak dla mnie ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dostałam cerazette, wykupiłam i nie zażywałam i teraz mi leżą. straciłam na to tylko kasę :-( ale ja po prostu nie chciałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EwaBD
Witam! Mam pytanie do Duśki 123: mówisz, że bierzesz Cerazette drugi rok a czy nadal karmisz? Ja też przyjmuję te pigułki i dobrze je toleruję ale chcę odstawić dziecko od piersi i nie wiem na ile skuteczna i bezproblemowa będzie ta metoda anty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaSz.25
Witam. Ja biore cerazette od 6 tyg. po porodzie jestem z nich zadowolona, przez pierwsze dni mialm krwawienie, ktore samoistnie ustąpiło.Teraz jest wszystko w porzadku, nie mam zadnych skutków ubocznych.A od porodu mineło 6 miesiecy, Coreczka była karmiona piersią i tabletki nie mialy zadnego wpływu na nią. Mam pyanie tego typu jak przyjełam tabletke a ok. po 30 min zaczełam zwracać bo sie strołam czymś, tabletka chyba juz zdązyłą sie rozpuscic, ale mimo wszytko mam obawy, czy oby przez to nie było wpadki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinna766
witam.....czyli lepiej ..... jestem 2 mies. po porodzie tez mam przepisane te tabletki bo karmie i juz sie zastanawiam czy kupic po tym o piszecie nie mam ochoty na dziwne skutki uboczne i chyba zostanie mi tez gumka.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filipionka
dzis mija 4 tygodnie od porodu, bylam na kontroli i gin i przepisal mi wlasnie cerazette. powiedzial ze brac non stop dopuki bede karmic a jak przestane odrazu zgłosic sie po zmane tabletek bo te sa tylko i wylacznie dla karmiacych. Co do skutecznosci nic nie mowil, nie mowil tez o jakis skutkach ubocznych. tak wiec zobaczymy. po tych wszystkich wypowiedziach wyzej mam pewne watpliwosci no ale jak nie sprobuje to sie nie przekonam pozdrawiam :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19martuska86
Pomozcie!! Biore cerazette 3 dzien i od 3 dni wlasnie mam problemy z synkiem... Maluszek placze, nie chce ssac piersi pomimo ze jest glodny. Lapie i wypuszcza z ust. Do tego caly czas sie prezy i ma wzdecia. Myslalam ze to kolka ale slyszalam ze jej ataki sa wieczorem o on ma 24 na dobe. Czy to moze byc przez te tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×