Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

cesarka to najlepsze co wymyślono!!!!

Polecane posty

Gość gość

Miałam cc oczywiście ze wskazań ale gdyby takowych nie było to bym kombinowala i chce wszem i wobec ogłosić ze jestem tak pozytywnie zaskoczona ze szok. Oczywiście zawsze wiedziałam że wole cc ale nigdy nie sądziłam że to taka super sprawa. Można być matką bez bólu. A najbardziej jestem zaskoczona blizną. Myślałam ze będzie to dluga i gruba kreska a to jest dosłownie po kilku dniach niewidoczne. Cienkie jak od szpilki. Do tego wszystkiego cieszę się ze karmie piersią. Jest to możliwe nawet po cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli jest wskazanie to i owszem o powikłaniach po cc widocznie nie słyszałaś, ale oczywiście mam nadzieję, że ich nie będziesz mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka jest prawda o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam o powikłaniach ale nie jest ich więcej niz po porodzie sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety jest ich więcej, o czym się niestety sama przekonałam na własnej skórze, ale tobie życzę więcej szczęścia. .. wszem i wobec ogłaszam, że cc to jakaś masakra... bomba z opóźnienionym zapłonem. I pomyśleć, że dałam w łapę 6 tys za to, żeby mnie pocieli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:25 a co się dzieje u Ciebie po CC? Jestem ponad rok po cięciu. Bardzo chciałam aby, ale się nie udało. Autorko u mnie niestety zrobił się bliznowiec, także różnie bywa z blizną. I można mieć zrosty, ale tego możesz jeszcze nie wiedzieć. Podobno też mogą być problemy z zajściem w kolejną ciążę. I jeszcze po porodzie naturalnym możesz praktycznie nie bać się zajść w kolejną ciążę, a mnie lekarka postraszyła żeby jednak ten rok uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po 2 cc. Pierwsza zrobili dop po 12 godz, choc byla niewspolmiernosc plodowo-miednicza. Wiec wiem, co to bole porodowe. Druga mialam po 6 godz od rozpoczecia skurczow. Bo teraz ponoc czekaja na akcje porodowa, by przygotowac cialo i dziecko do cc. Jeszcze pytali czy chce probowac sn. Nie zgodzilam sie, ale przynajmniej majac jedna cc za soba, mialam wybor co do drugiego porodu. Mam zrosty, lekarz odradza kolejna ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to są zrosty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w moim otoczeniu jest laska która ma troje dzieci. Wszystkie wydane na świat przez cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.25 Hi hi hi, 6 tysięcy za tę niewątpliwą przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam dużo kobiet które miały po kilka cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka 3 ciąże zakończone cc. Jednak ma zrosty i jakies dodatkowe komplikacje, lekarze zakazali jej więcej miec dzieci, ze następna ciaza moze zakończyć sie jej i dziecka śmiercią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w rodzinie kobieta nosi gorset po cesarce. Miala martwice miesni brzucha i byla w strasznym stanie. Jej brzuch byl w pewnym momencie ziejaca rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cc jest super tylko myślę że ważne jest żeby to zrobił dobry lekarz, ja dochodzilam do siebie 2 dni po mojej cesarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do zrostow to jest taka maść, kosztuje 500 PLN która lekarz smaruje ranę od środka jak cię zszywa. Mój gin powiedzial że jak chce wydać kasę to mogę kupić ,jeśli nie to nie. Faktycznie podobno jest udowodnione ze może pomoc i zrosty się nie robią a może pomóc. To hyalobarrier gel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam cc 7 miesięcy temu (za kasę, bez wskazań bo nie chciałam rodzić sn) i tez bardzo sobie chwalę:) dodam, ze cały czas karmie piersią a mleka miałam od początku tyle, ze bym bliźnięta wykarmiła... drugie tez hce cc. ze szpitala wyszłam na drugą dobę i było git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wiem bo rodziłam dwa razy siłami natury i nie mam porównania. Ale ja się na przykład bardzo boję różnych zabiegów i operacji, napewno bardziej niż bólu podczas porodu sn. Myślę że każda kobieta powinna mieć jednak wybór, moja kuzynka dostała ataku paniki podczas porodu przy rozwarciu na 3cm i lekarz natychmiast zdecydował o CC. Miała szczęście że trafiła na fajnego lekarza a nie na chama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam dużo zrostów po cc kolejna ciąża jest ryzykowna i podczas cc miałam obfite krwotoki więc wszystko ma swoje plusy i minusy ale pierworodki powinny próbować sn sa nie od razu pod nóż (oczywiście kiedy nie ma zdrowotnych wskazań do cc), pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z ciekawości, skąd Wy wiecie że macie te zrosty?przecież to w srodku..,nas usg to widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.Jakis Stary nie aktualny mit z kp oczywiście że po cc jest pokarm i można karmić piersią 2.zazwyczaj po cięciu leży się w szpitalu 3-4doby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi dr powiedziała o zzrostach jak robili mi cięcie otworzyli mnie i widziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam cc po 12 godzinach akcji. Dziecku spadło tętno. Cc to było wybawienie. Szybko doszłam do siebie bez żadnych komplikacji i zrostów. Minęło już ponad 5 lat i jest ok. Drugie tez będzie cc ale już na życzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorszy ból przy wyjmowaniu drenu ,teraz też dają rp zastrzyki przeciwzakrzepowe po wyjściu przez 10dni trzeba strzelać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.16 masz rację ale to często promuje jakiś lekarz by była kasa. Podczas CC może dojść nawę do zakażeń wątroby typu C itp... A są jeszcze gorsze powikłania czy zgon dlatego nie robi się statystyk w Polsce. Najlepszy poród to naturalny by nie było problemów powinien być zawsze partner podczas badań i zabiegów. Do obecności osoby bliskiej nawet w szpitalu mamy PRAWO. Gdy jest osoba bliska wtedy się liczą z pacjentem bo mamy świadka. Wiele polek jest zacofanych i wstydzą się partnera a obcego faceta ginekologa nie ciemnota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety się boją porodów, bo to, jak się je w Polsce prowadzi to jakiś skandal. Leżenie w jednej pozycji, kilkanaście godzin pod KTG i zakaz ruchu, wredny personel, zbędne ingerencje medyczne, bo personelowi się spieszy, brak poszanowania godnośc***acjentki. Nic dziwnego, że kobietom się wydaje, że cesarka to taki luksus. A w większości przypadków to zbędna operacja. Wystarczyłoby pozwolić działać naturze. No i położnym musiałoby się chcieć odpowiednio zająć pacjentką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.08 dokładnie! I pisze to ja autorka tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uważam, ze najlepsze co wymyślono to znieczulenie do porodu. Miałam poród który nie bolał. Szkoda tylko, że nie jest ono zawsze dostępne. Gdyby było i gdyby każda kobieta dostawała je zanim jeszcze zacznie boleć to nie byłoby tyle cesarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z pewnoscia ale Polskie porodowki sa 100 lat za murzynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mysle, ze gdyby rozdawano znieczulenia na zyczenie, bez gadania, to kobiety nie podchodzilyby do sn jak do rzezni, ktora trzeba jakos zniesc. Zniknalby strach o bol, o to, ze beda zdane na laske presonelu, bo w bolu nie beda do konca swiadome. Ja dostalam gaz, na szczescie nie musialam prosic, raz powiedzialam ,ze chce i mi dali od razu. Ale wiem, ze sa szpitale, gdzie nawet gaz jest luksusem zarezerwowanym dla wyjatkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×