Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Chce kupic cos takiego, ale nie wiem czy to bezpiecznz????HELP!

Polecane posty

Gość gość

http://www.bumbo.com.pl/ takie jakby krzeselko kojazy mi sie z nocnikiem :p syn ma 5m i trzyma mocno glowe, znacie to i czy jest bezpieczne??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym nie sadzala dziecko na sile ,ale to twoje dziecko i twoja decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmmm dziwne to to jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ja bym nie sadzala dziecko na sile ,ale to twoje dziecko i twoja decyzja Czyli radzisz odpuscic? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym nie ryzykowala, jakos tak niebezpiecznie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest krzeselko zaprojektowane dla dzieci od 5-6 miesiaca. Ergonomia krzeselka jest dopasowana do dzieciecego kregoslupa i nie trzeba sie obawiac o szkodliwosc jesli nie zostawia sie dzieciaczka w krzeselku na "caly dzien" :-) krzeselko jest bardzo popularne w skandynawi a tam, maja bzika na punkcie ergonomi, zwlaszcza dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy dziecko musi umiec juz samo siedziec by w nim je sadzac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, to krzeselko pomaga trenowac miesnie kregoslupa i ogolna motoryke! Jest bardzo przydatne dla tzw "leniwych maluszkow" Krzeselko jest na pewno duzo lepsze niz sadzanie dziecka i obkladanie poduszkami! Jest na prawde super bo dziecko nie jest w stanie sie w nim przechylic i wypasc wiec zostawiajac je w krzeselku mozna byc pewnym, ze bedzie w nim siedzialo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...dziecko siedzi w nim troszke jak w chuscie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcem to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bzdura i tak jest szkodliwe dla kregoslupa i zadna pieczatka mnie nie prekona ,ze nie jest.W Polsce duzo dzieci ma problemy z kregoslupem nic dziwnego najpierw chodziki teraz krzeselka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzialam to w Uk w sklepie to jakos sie nazywa jumbo seat albo moze inaczej.To jest normalne krzeslo do sadzania.Chore to jest ,ze rodzice pedza za moda i wygoda a nie za zdrowiem dziecka.Nie mozna poczekac dwa miesiace dluzej az dziecko samo zacznie siadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No juz sie zaczyna, to bee tamto tez...a skad wiesz ze jest szkodliwe? uzywalas? widzialas jak dziecko w tym siedzi no slycham?Tylko poprzyj to realna i wiarygodna wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dobra ale powiedzcie mi dziewczyny i co wy z tym krzeselkiem bedziecie robic. przeciez dziecko nie bedzie w tym siedzialo pol h,o ile bedzie chcialo w tym siedziec. I co? dostawicie do tego jakis stoliczek do zabawy? bez sensu. juz lepiej kupic jakis skoczek i niech dziecko poskacze,przynajniej bedzie mialo frajde. koszt wyjdzie ten sam. Ja sie szczerze tez nad nim zastanawialam ale dla mnie szkoda kasy i wymuszanie pozycji siedzacej na sile. Zamiast krzeselka wybralam skoczek fp i corka bawila sie nim kilka msc. A krzeselko? za 2msc pojdzie w odstawke,bo zacznie sie raczkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka, a czy skoczek jest bezpieczny i od jakiego wieku? chcialam ten bumbo bo pomyslalam ze moge syna w nim karmic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty skąd wiesz, ze szkodliwe nie jest? Jakieś badanie były prowadzone? Tylko poprzyj to odpowiednimi wynikami badań. Zapytaj się lekarza ortopedy czy warto sadzać dziecko w 5-6 miesiącu. Nie można poczekać aż samo usiądzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak skoczek jest bezpieczny. dziecko przybiera pozycje zabki i siedzenie siega pach. o ile pamietam to skoczek jest od 5badz 6msc ale wiadomo,ze na poczatek lepiej za dlugo dzieciaka w nim nie zostawiac. Ale jesli koniecznie chcesz krzeselko/fotelik to moze maja jakies inne z bajerami dostosowane do wieku tak zebys pozniej nie byla zmuszona schowac do szafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdura, w Polsce dzieci maja problemy z kregoslupem bo maja zla diete. Pija soczki, herbatki i jedza "miesko"-swinine lub hormonalne "kurczaczki" zamiast ryb, zieleniny i owocow. Zeby tez mamy slabe, sama pamietam jak mi mowiono .."zjedz miesko, reszte mozesz zostawic".. Dzieci popylaja w kapciach i bucikach od samego poczatku gdzie skanynawskie dzieci popylaja na bosaka (co koryguje wady postawy) pija wode i mleko a na lunch ryby ew.wolowina i zielenina. Jedyny dzien slodkiego lunchu to czwartek (nalesniki) i to nie wszedzie bo slodkosci w szkole sa niemile widziane a slodkosci takie jak cukierki i soczki to sobota. Slodkosci w przedszkolu to ewentualnie rodzynki, przekaska to ciemny albo twardy chleb czesto z samym maslem. Dzieciaki raczkuja po centrach handlowych i placach zabaw, siedza w krzeselkach, nie maja czapeczek caly rok i nie unikaja slonca. Te dzieciaki pracuja pozniej do 75 roku zycia a pozniej czesto zaczynaja (jak to Oni mowia) prawdziwe zycie. Starcami zaczynaja sami siebie nazywac po 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ominelam te wszystkie sadzanie na sile,skoczki,chodziki i inne rzeczy.Moje dzieci rozwijaly sie tylko na macie.Najpier lezaly potem sie przewracaly,turlaly,pelzaly,raczkowaly i same wstawaly. Oboje stali juz w wieku 7m a w 8m chodzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka kolejny raz :D Moj syn 5m wazy 8kg znalazlam info ze bumbo jest do 10kg a skoczek do 11kg czy mi sie to w ogole oplaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekonomicznie najlepiej wychodzi Tripp Trapp w pelnej wersji. Mialam oby dwa bo bez krzeselek nie ogarnelabym sie w domu :-) corka byla wszedzie i nigdzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.06 ja sie czesciowo zgadzam z toba gdyz sama dorastalam w kraju skandynawskim.Kraje skandynawskie roznia sie od Polski i ich metody moga byc krytykowane w Polsce .Mi za to odpwiadaja w 100% i tez praktykuje to z moimi dziecmi.Moja tesciowa caly czas mnie krytykuje za to. Moje dzieciaki chodza na bosaka czy to zima czy lato (nawet na plytkach) ,po podworku latem tez biegaja na boso. Kilka dni po narodzinach byly spacery i dzieci spaly na dworze nawet po 3 godz.Normalnie na dzemke wystawialam wozek na dwor(Czy to zima czy lato czy deszcz).Nie przegrzewalam .Dzieciaki pija wode ,zadko herbate a sokow nie kupuje(tych w kartonach),duzo warzyw i rybe ,nawet zupe rybna mamy :P Nie sadzalam na sile i nie uzywalam chodzikow ,tylko mata nic wiecej.A i unas sa bardzo popularne masaze dla niemowlakow ,super sprawa szczegolnie dla maluchow po ciezkim porodzie.Masaze pomagaja zdjac napiecie w miesniach.No i przyznam, ze w krajach skandynawskich zadkoscia sa wady kregoslupow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o Tripp Trapp myslalam ale nie mam w tej chwili tyle kasy na zbyciu... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.06 ja sie czesciowo zgadzam z toba gdyz sama dorastalam w kraju skandynawskim.Kraje skandynawskie roznia sie od Polski i ich metody moga byc krytykowane w Polsce .Mi za to odpwiadaja w 100% i tez praktykuje to z moimi dziecmi.Moja tesciowa caly czas mnie krytykuje za to. Moje dzieciaki chodza na bosaka czy to zima czy lato (nawet na plytkach) ,po podworku latem tez biegaja na boso. Kilka dni po narodzinach byly spacery i dzieci spaly na dworze nawet po 3 godz.Normalnie na dzemke wystawialam wozek na dwor(Czy to zima czy lato czy deszcz).Nie przegrzewalam .Dzieciaki pija wode ,zadko herbate a sokow nie kupuje(tych w kartonach),duzo warzyw i rybe ,nawet zupe rybna mamy jezyk.gif Nie sadzalam na sile i nie uzywalam chodzikow ,tylko mata nic wiecej.A i unas sa bardzo popularne masaze dla niemowlakow ,super sprawa szczegolnie dla maluchow po ciezkim porodzie.Masaze pomagaja zdjac napiecie w miesniach.No i przyznam, ze w krajach skandynawskich zadkoscia sa wady kregoslupow. x Poważnie? Robię to samo w pl …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoczek to super rzecz tylko ze droga, a ten bumbo mialam i polecam, dodam ze dziecko nie ma problemow ani ze stawami ani kregoslupem.Srodek jest profilowany, moje dziecko mialo radoche siedzac i obserwujac swiat w tej pozycji i chodzace koty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko moja corka w wieku 6msc wazyla ponad 8kg,ale jak zaczela sie przemieszczac waga stala w miejscu. Teraz ma prawie poltora roku i wazy 11kg wiec mysle,ze spokojnie kilka miesiecy pouzywasz swoj zakup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bumbo jest znane i uzywane na calym swiecie. Mozesz je nawet wypozyczyc, bo krotko sie go uzywa, choc lepiej moim zdaniem kupic uzywane jesli planujesz jeszcze jakies dzieci. Niektorzy uzywaja go zgodnie z zaleceniami producenta jyz od 3 mies., ale ja uwazam, ze to za wczesnie i dopoki dziecko samo sie nie podciaga do siedzenia to nie powinno sie go sadzac na sile i obciazac kregoslupa i karku, ktorego nie wspieraja jeszcze wiotkie miesnie. Miedzy 5-6 mies. mozna zaczac, ale wybierz wersje z pasem, bo niektore dzieci potrafia sie z niego wydostac. Poza tym to wygoda. Stawiasz na stole, blacie jak cos robisz, a dziecko sie obok przyglada, mozesz latwo nakarmic, a po karmieniu latwo umyc. Bumbo ma duzo plusow. Podobne robi Prince Lionheart (bebePOD) i Mamas&Papas (Baby Snug), ale Bumbo jest moim zdaniem lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Tripp Trappa podrabia czeski producent Jitro (model Klasik z tacka lub bez). Mozna tylko dokupic poduszki od orginalnego Stokke (bo te czeskie sa malo ladne) i masz fajne krzeslo za duzo mnuejsze pieniadze. Nawet Bugaboo mozesz miec dzis taniej, wybierajac np. chinska podrobke Cameleona - Papiwi Sky. Dzis kazdy wszystko podrabia, wiec jak nie masz kasy na oryginalne mozesz zawsze kupic taniej zamiast rezygnowac z marzen. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej widze ze jest juz temat o bumbo wiec nie bede robic nowego, wlasnie sasiadka zaproponowala mi odsprzedanie swojego bumbo za 100zl z dostawkom do karmienia, czy na 100% jest to bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupilam fotelik i nie wiem jak wlozyc w to dziecko???czy to mozliwe ze moje 5m dziecko jest za grube? czy moze mi powiedziec ktos jak dziecko w to wlozyc :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×