Odpowiedz na ten temat

Chcialybyscie by Wasza matka zajmowala sie wnukiem? Warunki sa nastepujace

• gość 2017.04.20 [21:12]
    Nie, nie chciałabym. Wole się sama zająć swoim dzieckiem, bo jest ono ważniejsze dla mnie niż jak tu ktoś napisał dziura w CV. Do pracy mogę wrócić zawsze, a tych lat z moim dzieckiem nikt mi nie wróci.
  • gość 2017.04.20 [21:58]
    No dla Ciebie moze tak, ale ta matka ktora opisuje, nie ma zbytnio instynktu i sama sie przyznaje do tego. A potem zazdrosna ze dziecko woli ojca i babcie
  • gość 2017.04.21 [00:05]
    Opieka nad pierwszym dzieckiem - chętni byli i moi rodzice i teściowie, siostry, szwagierki i miłe memu sercu koleżanki.
    Od czasu do czasu korzystaliśmy z usług rodziny.
    Korzystaliśmy, ale już nie skorzystamy.
  • gość 2017.04.21 [00:09]
    W takim układzie nie, sporadycznie chętnie. powierzę naszym rodzicom opiekę nad synem.
  • Babcia 1 2017.04.21 [14:55]
    Mam dwie prawnusie które kocham nad życie.Starsza wnuczka pójdzie we wrześniu do przedszkola, a z młodszą będę u nich w domu teraz ma 14 miesięcy i podjęłam się zająć malutką gdy rodzice będą w pracy.Codziennie będę wracała do swojego domu.Nie wyobrażam sobie żeby moja prawnusia chodziła do żłobka.To dla mnie nowe wyzwanie.Wnuczki też wychowaliśmy z moim mężem.Uważam ze młodych należy pomagać.
  • gość 2017.04.21 [17:28]
    Babcia1, bo Pani jest normalna.
    A tutaj synowe i corki uwazaja ze to wyzysk. Tymczasem nie dla kazdej babci to jest wyzysk i przykry obowiazek. Np. moja mama uwielbia wnuka i chetnie by z nim zostala, powiedziala nawet ze gdybysmy mieszkali niedaleko niej a nie na drugim koncu kraju, to z checia by pomogla na nawrt 10 h dziennie
  • gość 2017.04.21 [18:01]
    To te wasze mamy nie pracują zawodowo? teraz wciąż do 67.r. zycia,dopiero od 2018 do sześćdziesiatki.
    Macie niepracujące matki?
  • gość 2017.04.21 [18:22]
    18:01 rzeczona kobieta pracuje u kuzyna na czarno, wiec nawet jak nie bedzie jej 5 dni to kuzyn jej wybaczy i zaplaci, bo taki maja uklad. wystarczy ze mu nagotuje na caly tydzien i w sloje powklada
  • gość 2017.04.21 [18:27]
    Jak sie na czarno pracuje to ma sie potem max.800 zl.emerytury,tak na marginesie.
  • gość 2017.04.21 [18:30]
    do Babcia 1 dziś [14:55] - powinny ci twoje dzieci jeszcze z rana wpieprzyć abyś cały dzień przy wnusi dobrze chodziła i nie myślała o głupotach, pusta babcia
  • TereskaNiebieska2 2017.04.21 [19:48]
    Moja mama zajmowa sie moja corka jako pelnoetatowa niania... no, moze nie ppelnoetatowa, byly dni ze siedziala z Nia 10 godzin a byly takie ze godzine albo i wcale, w zaleznosci od tego jak mezowi w pracy wypadaly dyzury (ja mam stale godziny pracy)
    Roznice w porownaniu z sytuacja opisana przez autorke byly 3 :
    * Mama z nami nie mieszkala tylko dojezdzala codziennie
    * Byla normalnie legalnie zatrudniona, placilam jej normalna wyplate jaka dostawalaby inna osoba i oplacalam jej wszystkie skladki
    * Jej zadaniem byla TYLKO opieka nad corka, nie dotykala zadnych porzadkow w domu, zadnego prania, prasowania ani gotowania, posilki dla corki gotowalam ja, mama tylko je podgrzewala.
    Taki uklad dzialal u nas przez 3 lata, dopoki corka nie poszla do przedszkola i swietnie sie sprawdzal usmiech.gif Moja mama jest osoba spokojna, niekonflikowa i bardzo radosna, moj maz bardzo ja lubi (zeby nie bylo, ja moja tesciowa tez bardzo lubie i mamy super relacje) wiec nie bylo ZADNYCH konfliktow. Mama byla zadowolona ze moze z wnuczka czas spedzac, rownoczesnie legalnie pracujac (czyli liczyly sie jej lata i skladki do emerytury), ja bylam zadowolona bo lepszej i bardziej oddanej niani nie moglam sobie wyobrazic usmiech.gif
  • gość 2017.04.22 [11:19]
    Babcia 1 wczoraj [14:55]
    Droga Babuniu,czy masz też zamontowaną szczotkę w tyłku?bo jak będziesz wracała do domu to bądz tak miła i zamieć pod moimi drzwiami ha ha ha
  • gość 2017.04.22 [11:36]
    19:48 No i to jest normalna sytaucja.A nie, ze matka zapier...ala za frikola piorac, sprzatajac, gotujac. A tam jest sterylnie jak w szpitalu. Zapitala od switu do zmierzchu. i ZADNEJ KASY nikt jej NIE zaproponowal. Dla mnie chore. A ona to jakas niepociumana ze lubi robic za czyjas kuchte i nianke po 10 h dziennie, bo tyle nie ma w domu corki i ziecia.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...