Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

viki80

chrypka u niemowlaka

Polecane posty

zwracam się z pytaniem do drogich mam czy chrypka u niemowlaka może być spowodowana nadwyrężeniem głosu? 2 dni mały piszczał,krzyczał,gruchał i takie tam a dziś zachrypł ani kaszlu ani kataru nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viki możesz nam napisać
jak go ubierasz na spacery i do snu? i przy jakiej temp. śpi w nocy i czym jest przykryty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w domu mamy ciepło nawet do 25 stopni:( muszę zakręcać kaloryfery:( do snu nie ubieram go ciepło,ale śpimy przy kaloryferze myślicie że to od tego ciepła i suchego powietrza? ma pleśniawki w buźce po kuracji antybiotykowej którą dopiero 3 dni temu zakończyliśmy,bo miał zapalene oskrzeli a słyszałam że chrypka też od pleśniawek dorodźcie mi proszę bo nie chcę dziś w święto po pediatrach biegać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w mieszkaniu moze byc
za goraco. To troche za wysoka temperatura dla dziecka. Jesli u mnie temperatura przekracza 21 stopni to maly od razu ma zapchany nos i spi bardzo niespokojnie, jest mu duszno. Zwykle mamy 21 st. w dzien, w nocy troche spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moim zdaniem to go
przegrzewasz i on poci się kiedy śpi, szczególnie że śpicie przy kaloryferze i pod kołdrą przy 25 st.C. Poci się, a potem to na nim schnie więc rano wydaje się suchy, ale wilgoć już swoje zrobiła. Nie wiem jak jest ze spacerami, ale być może też co opatulasz tak, że się przegrzewa, wilgotnieje, a potem to na nim schnie. Zresztą efekty widać już od jakiegoś czasu, bo przechodził zapalenie oskrzeli. Szkoda tylko, że trafiliście do byle jakiego lekarza, który od razu podał mu antybiotyk i szkoda że nie wytłumaczył wam skąd to przeziębienie się wzięło. Nie inkubuj dziecka. Wiesz, że najzdrowiej jest spać przy niskiej temp. powietrza (około 19 st.C), szczególnie jeśli śpisz pod kołdrą. W pomieszczeniu nie powinno być więcej jak 22 st./21 st. i powinniście wietrzyć i codziennie wychodzić przynajmniej na trochę na powietrze i ubierać jak na ekskurs do Nowosybirska, bo klimat mamy raczej łagodny w naszej szer. geograficznej. Jest takie mądre powiedzenie: odpowiednie ubier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiednie ubieranie mierzy
się ilością infekcji łapanych przez dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tam wyżej miało być
NIE ubierać jak na ekskurs do Nowosybirska. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod pajacyki się nie wkłada
body, bo body to bielizna na dzień, a pajac to piżama do spania. Polakom się trochę poderdało z tymi ubraniami... Pod pajaca wkłada się tylko pieluchę na pupsko i nic więcej. A temp. 25 C to gruba przesada panienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akurat nie mieszkam w Polsce
i pod pajaca zawsze wkladam body a dziecko przykrywam bawelnianym dziurkowanym kocykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zazwyczaj się nie wkłada
i ...raczej nigdzie. Ale wiem, że Polki wkładają, bo zostały tak nauczone w domu przez rodzinę (tj. że dziecko musi mieć dużo warstw na sobie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubieram małego albo w samego pajaca albo śpiochy i body a jakie są sposoby na chrypke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akurat nie mieszkam w Polsce
hmmm...ja tego sie nauczylam tutaj-przynajmniej w poradnikach dotyczacych prawidlowego ubierania dziecka do snu: vest(body) and bodysuit (pajac). Nie mam doswiadczenia co do polskich zwyczajow, nawet nie widzialam do niedawna co to sa spiochy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akurat nie mieszkam w Polsce
jesli w pokoju jest suche powietrze to nawilzac a poza tym nie wiem :) moj byl raz przeziebiony jak zlapal cos w zlobku i jak mial katar to skrapialam pieluche olbas oil dla niemowlat i wieszalam na lozeczku zeby lezej mu sie oddychalo,lae chrypki wlasciwie nie mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda to fajnie że nie
mieszkasz w Polsce, ale polecałabym zacząć od przyspieszonego kursu angielskiego :P vest = kaftanik/koszulka bodysuit = body sleepsuit/sleeper = pajac noworodkowi gdzieniegdzie zakłada się kaftanik pod pajac kiedy śpi pod kocem i prześcieradłem. jak śpi w śpiworku to nie ma potrzeby. a większemu to już w ogóle się takich rzeczy nie zakłada. i nie piszę o uk tylko świecie w ogóle (a ściślej krajach rozwiniętych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ta chrypka mu przejdzie sama
tylko nie przegrzewaj go więcej. Możesz ewentualnie przejść się do apteki po jakiś delikatny syrop dla niemowląt. A jak ma 12 mies. skończone to zrób sama syrop z cebuli albo cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże... czepiłyście sie tych 25 stopni a nie pomyślałyście że dziewczyna nie specjalnie robi taka temperature? ja np. mieszkam na poddaszu i w lato dochodzi u mnie w domu do temperatury do 32st. Noce sa ciepłe i za cholere nie idzie chałupy wychłodzić. Klimatyzacji niestety nie mamy więc musimy jakoś to przetrwać - w dzien mam w domu 32 stopnie na noc ok 26-28 i co mam się pochlastac czy może wyprowadzić do hotelu z klimą? Mały spał w body na krotki rękaw i w skarpetkach, jakos sie nie przegrzał... wiadomo że chciało by sie chłodniej na noc bo sami sie rozpływaliśmy ale jak sie nie da to co? trzeba przczekac upalne dni... Ludzie pomyślcie zanim skrytykujecie. czasami temperatura nie jest zalezna od człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonzo 26
Na moje klimatyzacja typu multi split jest lepszym rozwiązaniem , koszt montażu takiej klimatyzacji może być wyższy lecz można lepiej dobrać moc urządzenia do powierchni, agregat chłodniczy i tak montowany jest na zewnątrz domu, zobacz jakie parametry tej klimatyzacji i zobacz, ja czekam aż mi przywiozą fujitsu http://www.mirtor.com.pl/klimatyzacja-torun/ z sensorem podczerwieni który steruje klimą i kieruje strumień powietrza na człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×