Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ciąża a brak zarodka, brak serduszka Kiedy i jak? USG przez brzuch?

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny pomocy! Tydzien temu (wtorek 29.10) bylam u lekarza potwierdzic ciaze - wg OM byl to 5t6d, lekarz stwierdzil na podstawie USG (dopochwowe) ze raczej mlodsza o tydzien - widoczny pecherzyk, brak zarodka. Dzisiaj bylam u innego lekarza - 7t1d wg OM i co? Lekarz nadal stwierdza brak zarodka, brak serduszka - robil USG przez brzuch. Wizyta kontrolna za tydzien. Pytanie czy to mozliwe zeby jeszcze nie bylo widac zarodka i serduszka a mimo tego wszytsko bylo ok? Czy to mozliwe ze nie bylo widac ze wzgledu na to ze lekarz robil USG przez brzuch a nie przez pochwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29.09 jak się domyślam a nie października. A jak z wielkością pęcherzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak oczywiscie pomylka :) 29.09 pecherzyk mial prawie 8 mm dzisiaj 19 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź na beta hcg z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy to mozliwe ze lekarz nic nie widzial bo robil usg przez brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy miałaś ostatnio miesiączkę? Kiedy test wyszedł pozytywnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OM 19 sierpnia, test pozytywny 19 wrzesnia - ta druga kreska byla baaaardzo jasna a @ spozniala mi sie 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na betę autorka nie ma co iść bo to nijak ma się do zarodka. Zarodka może nie być a beta i tak będzie rosła jeśli będzie rosł pęcherzyk. To, że usg było przez brzuch to tez nie ma większego znaczenia. Musisz poczekać. Trudno coś powiedzieć , szansa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obym się myliła, ale wygląda na to że wiek Twojej ciąży jest zgodny z datą ostatniej miesiączki, więc faktycznie jest to 7t1d...nie znam się, może to przez to że przez brzuch. Swoją drogą pierwszy raz słyszę żeby na tym etapie przez brzuch. ... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapisalam sie na dzisiaj do innego lekarza na kolejne usg - mam nadzieje ze wyjdzie dobrze. dzwonilam tez do mojego prowadzacego lekarza (niestety dzisiaj nie przyjmuje) i powiedzial ze mozliwe ze nie widac bylo na usg zarodka i serduszka gdyz bylo robione przez brzuch a nie dopochwowo. mam nadzieje ze bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj znać! Ja pierwsze przez brzuch miałam w 12 tc? Tak że sądze ze to przez sposób robienia USG. Bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam usg przez brzuch w tym samym stadium ciazy i widac bylo nie tylko zarodek (i to tak ze slepy by dostrzegl) ale i bicie serca. Jesli na tym etapie nie widac w ogole zarodka to albo zaszlas w ciaze pozniej niz myslisz albo ta ciaza nie rozwija sie prawidlowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dowiedziałam sie w 4 tc O ciąży tez zrobiłam test i pierwsza kreska ciemna druga jaśniejsza . Niech ci zrobi usg dopochwowe za wczas na usg brzucha przecieZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj ja miałam usg dopochwowe w 5t i 4 d i był tylko pęcherzyk bez zarodka nawet ciałka żółtego( chyba nie pomyliłam nazwy) nie było, lekarka bardzo nie miła stwierdziła już wtedy że to pewnie pusta jajo płodowe a test mi wyszedł 5 dni przed terminem miesiączki wiec się bałam strasznie. Umówiłam się do dobrego lekarza który zrobił mi usg dopochwowe na tym samym sprzęcie i było wszystko ok. Pamiętam że na wizytę to czekałam dosyć długo bo około 3 tygodni. Pierwsze słyszę o usg przez brzuch na tym etapie, nie wiem na ile to wpłyneło na wynik ale w 7 to coś powinno być widać oprócz pęcherzyka mam na dzieję że usg dopochwowe Cię uspokoi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o ktorej to 2 usg? daj znac po- ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tutaj autorka :) bylam na kolejnej wizycie wtedy w piatek u jeszcze innego lekarza. usg (dopochwowe) pokazalo pecherzyk ciazowy, pechezyk zoltkowy i cos malutkiego co moze byc zarodkiem ale bardzo malutkie - 3mm. lekarz ocenil ciaze na 5tyg i 6 dni - to jest 10 dni roznicy do terminu z OM. dodatkowo w poniedzialek robilam badanie beta hcg - 39 tys (z hakiem) co wskazuje zarowno 7 jak i 8 tydz ciazy. dzisiaj badanie powtorzylam i czekam na wyniki - powinny byc kolo 20 w necie ale nadal ich nie ma. lekarz powiedzial ze jesli bedzie przyrost hormonu na minimum 60% to wszytsko jest ok. czekam i sie denerwuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymam kciuki autorko, daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
beta jest wysoka i dziwne że w 7-8tc nie ma nadal zarodka. Jak kolejna beta wyszła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja 2 tygodnie po spodziewanej @ miałam pęcherzyk 15 mm i mała jest zdrowa i ma 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
beta hcg 45351 wg usg bylby to 7 tydzien (w toku) co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 5:31 ostatnie usg w piatek tydz temu wskazywalo ze jest to 5t6d - byl pecherzyk ciazowy 16 mm, w srodku pecherzyk zoltkowy i "cos" co lekarz okresli ze moze byc zarodkiem i owo "cos" mialo wowczas 3 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcześniej pisałaś że pęcherzyk miał 19mm a teraz 16mm -nie pokręciłaś czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pokrecilam :) 19 mm mial u tego gina co mi robil usg przez brzuch w czwartek 16 mm mial w piatek na dodatkowej wizycie u innego lekarza na usg dopochwowym (dopochwowe dokladniejsze dlatego napisalam ta wartosc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i wlasnie dlatego przed 8 tyg nie ma sensu chodzic na usg.juz tu gdzies pare razy czytalam ze dziewczyna dopiero w 10tyg zobaczyla serduszko,a juz byla umowiona na usuwanie pustego jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem... z synem bylam w 10 tc i nie bylo tego typu problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owulacja przesunięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy przyrost bety jest ok? bo mi lekarz powiedzial ze powinien byc min. 60% a teraz w necie wyczytalam ze kolo 6 tc ten przyrost jest mniejszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogła się owulacja przesunąć, ale beta wskazuje na wiek ciąży zgodny z ostatnim okresem praktycznie. Więc to jest zastanawiające. Mówiłaś ginekologowi o wynikach bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpisałaś wyniki bety do zalinkowanego kalkulatora? Jaki ci wynik wyszedł -jaki przyrost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×