Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nina1983

ciąza a prwidowe wyniki prosze o pomoc

Polecane posty

Gość nina1983

tydzien temu dowiedzialam sie ze jestem w 8 tygoniu ciązy lekarz kazał mi zrobić wyniki czy która z was wie czy są one prawidłow oto one: 1. morfologia: krwinki białe 9,0 G\l zakres ref. 4,0-10,0 krwinki czerwone 3,9 T\l zakres ref 3,7-6,0 hemoglogina 13,9 g\dl zakres ref 12,0-16,0 hematokryt 37,5% zakres ref 37,0-50,0 śr objetość krwinki czerwone(MCV) 35,6 pg zakres ref ^76-94 śr masa hem w krwince czerw.(MCH) 35,6 pg zakres ^27,0-34,0 śr stezenie hem w erytrocycie(MCHC) 37,1 g\dl zakres ^31-37 krwinki plytkowe 388 G\l zakres ref ^140-350 LYMPH% 30,9 % MXD% 6,7% NEUT% 62,4% LYMPH# 2,8 G\l MXD# 0,6 G\l NEUT# 5,6 G\l wsk. anizocytozy erytrocytów(RDW-SD) 13,5 fl wsk anizocytozy plytek krwi(PDW) 10,0 fl sr objętość płytki krwi(MPV) 8,5 fl zakres ref 7,0-12,0 odsetek dużych płytek krwi(P-LCR) 15,2% zakres reff 13,0-43,0 badanie moczu: SG 1,025 LEU neg NIT neg PH 6 ERY neg PRO neg GLU nieobecna ASC + KET neg UBG w\n BIL neg barwa jasnożółta przejrzystość lekko mętny nabłonki wielokątne dość liczne lecukocyty 4-6 wpw bakterie pojedyncze składniki mineralne b. liczne szczaw. wap śluz dość obfity. bardzo bym chciała wiedzieć nie moge sie doczekac czy sa prawidłowe bo do lekarza dopiero ide w maju a chciałabym bardzo wiedziec czy sa i czy z tych badan wiadomo ze jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanka
Anemi napewno nie masz, a na reszcie się nie znam. Nie martw się, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olabogaaaa
kobieto moglas zapytac w laboratorium jak odbieralas!! nawet jak pojdziesz do rejestracji to Ci powiedza! ja niestety nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakres ref
to wlasnie granice normy - sprawdz sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre na pewno
sa te wyniki! JA TO MAM FATLNE...TY MASZ SUPER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sa najwazniejsze MORFOLOGIA I OB RBC - czerwone ciałka krwi (erytrocyty) norma: 4,0-5,0 M/mikroL w ciazy zwłaszcza w drugiej połowie ich liczba czesto spada ponizej 3,4 M/mikroL HGB - hemoglobina, barwnik przenoszacy tlen norma: 12-16 g/dl w czasie ciazy moze obnizyc sie do 11g/dl WBR - białe ciałka krwi czyli leukocyty norma: 4-10 K/mikroL w ciazy poziom leukocytów czesto przkracza 10 K/mikroL OB - czyli odczyn Biernackiego, inaczej opda jest wyrażona w milimetrach miara predkosci opadania krwinek we krwi, do której dodano odczynnik zapowiegawczy norma: nie powinien przekraczac 20mm/godz MOCZ CW - cieżar własciwy norma 1.005-1,030 g/cm3 niski wynik świadczy o rozcieczeniu moczu np. po wypiciu duzej ilosci płynów lub chorobie nerek B - białko nie powinno wystepowac C - cukier nie powinien wystepowac OSAD: NABŁONKI - pojedyncze komórki nie powinny budzic niepokoju. Liczne moga swiadczyc o zapaleniu drug moczowych LEUKOCYTY - dopuszczalna ilosc to 1-5 w polu widzenia, ponad 10 to sygnał stanu zapalnego drug moczowych albo nerek ERYTROCYTY - pojedyncze to nic złego, wieksza ilosc moze byc symptomem np. kamicy ŚLUZ - na poczatku mały z kazdym dniem ciazy coraz bardziej obfity BAKTERIE - nie liczne, liczne moga byc przyczyna zapalenia drug moczowych z tak pozatym to nie wiem czemu sie pytasz, przeciez masz swój wynik a obok niego podane dopuszczalne normy, wiec patrzysz na nie i jesli cos przekracza norme to znaczy ze jest czegos za mało albo za duzo a jak mieszci sie w normie to znaczy ze jest GIT :) no a w ciazy chyba jestes :P ja miałam prawie identyczne wyniki moczu i krwi :P takze GRATULACJE 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bassi77
prację w laboratorium i spróbuję ci pomóc.Morfologię masz w normie,ale liczba krwinek czerwonych i hematokryt są w dolnej granicy normy.Często w ciąży się anemizujemy.warto zrobić badanie poziomu żelaza,bo jeśli jest niskie będziesz się dalej anemizować.Rozmaz jest prawidłowy,typowy dla ciąży.W moczu mam niewielkie zastrzeżenie do ilości leukocytów(trochę jest za dużo,norma to 0-4 wpw),ASCdodatnie też jest prawidłowe,jest to kwas askorbinowy (wit C).reszta w normie.Radziłabym za jakiś czas powtórzyć badanie moczu ,czy nie zwiększa się liczba leukocytów co może być dowodem infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina1983
dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalkatalka
Chciałabym prosić o analizę moich wyników. Byłabym bardzo wdzięczna, gdyż do lekarza idę dopiero w przyszłym tygodniu, a zastanawiam się, czy można w tych wynikach wyczytać, czy jestem w ciąży? Morfologia krwi: WBC 5,07 x10.e3/uL (zamiast symbolu mikro dałam \'u\') RBC 4,21 x10.e6/uL HGB 12,8 g/dL HCT 38,2 % MCV 90,6 fL MCH 30,5 pg MCHC 33,6 g/dL CHCM 33,6 g/dL RDW 13,4 % HDW 2,5 g/dL PLT 245,0 x10.e3/uL MPV 7,8 fL OB 9mm Badanie ogólne moczu: Ciężar właściwy 1,025 kg/l pH 6,5 Glukoza nie wykryto Bilirubina nie wykryto Ciała ketonowe nie wykryto Białko ślad Urobilinogen 0,2 mg/dl Azotyny nie wykryto Krew ujemny Leukocyty ślad Osad mikroskopowy moczu: Pasma śluzy obfity Nabłonki wielokątne nieliczne Bakterie nieliczne Leukocyty 2-4 wpw Kryszt. szczawianu wapnia pojedyncze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Niny 1983
krwinki białe 9,0 Gl zakres ref. 4,0-10,0 wynik 9,0 oznacza, że mieszczą sie w dopuszczalnym zakresie ref. 4,0-10,0, czyli jest dobry Reszte stosuje się tak samo, mocz ok, nie masz się czym przejmować, leukocyty mogą być czasami ponad normę, najbardziej zwracaj uwagę na hemoglobinę, bo spadek może oznaczać anemię. Ogólnie bardzo dobre masz wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka13
Ja mam taki wynik moczu . Czy mogę być w ciąży . ? Glukoza- w normie Bilirubina-ujemny Ciała ketenowe-ujemny Ciężar właściwy - 1,010 erytrocyty-ujemny Ph- 7,00 Białko ślad Urobilinogen norm Azotyny dodatni leukocyty 25,0 L/ul Pasma śluzu - poj.pasma Nabłonki wielokątne - pojedyńcze w polu widzenia Bakterie - dość liczne w polu widzenia Leukocyty - 8 - 15 w polu widzenia . !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Aktualnie jestem w 10 tc. Badania robiłam tydzień temu i dziś odebrałam wyniki. Badanie ogólne moczu jest w normie, chodzi mi bardziej o mikroskopowy osad moczu: Nabłonki płaskie - liczne w.p.w. Leukocyty - 1-3 w.p.w. Fosforany bezpostaciowe - b. liczne w.p.w. Bakterie - dość liczne w.p.w. Pasma śluzu - liczne w.p.w. Jak to interpretować? Do lekarza spróbuje się dostać w środę. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×