Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ciąża w uk

Polecane posty

Gość gość

Hej. Mieszkamy w uk. Konkretniej w Szkocji. Planujemy dziecko. Czy któraś z mam prowadziła tam ciążę ? Jak z opieką i porodem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie jest OK. Ginekologa nie ma. Badaja krew Cisnienie mocz. Usg dokladne robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkola rodzenia za darmo. Z tym usg trzeba dobrze trafic. Nie pozwól by ludzie z pakistanu opiekowali sie twoja ciaza. Oni sa nie mili i mocno brzuch dusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie co od pakistańcow trzymaj sie od nich z daleka sa nie mili i odwalaja robote aby od siebie. Ja trafilam na anglikow i jestem bardzo zadowolona z prowadzenia ciazy i z porodu. Robia badania krwi moczu, miałam 2 usg. Moja ciaza byla bezproblemowa wiec wszystko latwo poszlo. Opieka poporodowa rewelacja, doradca laktacyjny byl u mnie codziennie przez pierwsze dni miałam spore problemy pozniej kontakt telefoniczny w razie potrzeby przyjedzie znowu, polozna przychodzi co 2 dzien. Wszystko odbywa sie u ciebie w domu nigdzie nie musisz chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masakra jaks prowadzenie ciazy w angli nawet cie nie zbada ginekolog nic nie badaja ! jak chcesz meic dziecko jedz do polski i tam prowadz ciaze u lekarza bo w angli nawet go nie zobaczysz ! masakra ta opieka zdrowotna tutaj nie polecam nikomu ja pojechałam do polski w 5 miesiacu i tam juz zostałam i rodziłam i jestem zadowolona kasy poszło mi na to bardzo duzo ale czego sie nie robi dla zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up , nie ma tu nikogo w angli? nie mozliwe, dziewczyny pisze prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co tak ciągle badać tę ciężarną,pchać jej łapska jak to się robi w PL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinoowka
Ja rodzilam w 2014. Mieszkam w Anglii (Kent). Opieke w ciazy jak i porod wspominam bardzo ok. Od razu zaznaczam ze cala ciaze czulam sie super, nie mialam zadnych komplikacji i bylam ciaza "niskiego ryzyka". Przez cala ciaze masz wizyty u poloznej, ktora zmierzy ci cisnienie, zbada mocz i poslucha tetna maluszka i odpowie na wszystkie twoje pytania. Na usg jezdzilam do szpitala (3 w ciagu calej ciazy) i tylko wtedy widzialam lekarza. CO do porodu i opieki poporodowej to naprawde super, nie chce mi sie tu wszystkiego pisac, chyba ze masz jakies konkretne pytania. Jesli z ciaza sa jakies problemy, to wtedy masz wizyty w szpitalu i spotykasz sie z ginekologiem a nie polozna. Tak bylo w przypadku mojej bratowej ktora miala cukrzyce ciazowa i lozysko przodujace. Jedyne co mi sie wydalo dziwne w trakcie ciazy, to jak zaczelam miec jakies grudkowate uplawy, wyczytalam ze to chyba grzybica, poszlam na wizyte i mowie co jest. To nikt mnie nawet nie zbadal tylko tak "na gebe" uwierzyli i zapisali jakas masc. Tak srednio to pomoglo, a infekcja przeszla razem z porodem. Wiec w porownaniu do PL tutaj chyba opieka jest bardziej w wersji "light", przynajmniej tak wywnioskowalam z porownan z kolezankami ktore rodzily w PL. Ale jak powiedzialam wyzej- ja zadnych zastrzezen nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ma sie problemy w srodku to zlecaja badanie wewnetrzne lub biora wymaz z pochwy. Bez powodu ci tam nie zagladaja jak w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże co za średniowiecze :O Po to w PL "pchają łapska" w kobietę ciężarną żeby właściwie ocenić zdrowie i rozwój dziecka, w UK jest masakra pod tym względem, prawdziwa dzicz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam 6 usg z tego 3 szczegolowe. Obserwowali prace nerki malej bo miala z nia problem. Patrzyli czy sie nie powieksza. Po urodzeniu dzidzi czeka moje dziecko Jeszcze jedno badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinoowka
Jeszcze apropo "pchania lap" jak to niezbyt subtelnie ujeto powyzej ;) Jak mialam drugie usg jakos lekko po 20tyg, lekarz zapytal sie czy zgadzam sie na badanie dopochwowe zeby lepiej ocenic ulozenie dziecka, lozysko itd. Poinformowal mnie ze moge odmowic i nic sie nie stanie. Zgode wyrazam tylko gdy komfortowo sie z tym czuje itd itp. Oczywiscie powiedzialam ze ok i to bylo jedyne badanie od srodka jakie mialam. Wiec to nie jest tak, ze w uk olewaja ciaze zupelnie i c bedzie to bedzie. Po prostu tu nie traktuja ciazy jak choroby tylko cos naturalnego. Wiec jesli nie widza potrzeby to nie ingeruja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23:01 dzicz to masz w majtkach. W anglii bez powodu nie gapia sie miedzy nogi. Jak jest powod to sprawdza a jak ciaza jest bez problemów to po Co maja to robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam że nie zawsze jak coś złego się dzieje to występują dolegliwości. Np przy skracającej się szyjce nie ma najczęściej objawów wiec jak by mi nie gapiono się między nogi tak bez powodu to bym kolejna ciążę mogła stracić bo nie miałam objawów a szyjka mi się o połowę skrócił w 20 tc. Anglicy z tego co słyszałam nie traktują ciąży do 20 tygodnia jako powodu do jakiejkolwiek ingerencji, w Polsce natomiast dzięki wczesnym badaniom można wykryć wiele nieprawidłowości, którym można zapobiegać i rodzą się zdrowe piękne dzieciaczki, które w Anglii nie miałby szansy na istnienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do pani powyzej- nie wiem gdzie slyszalas takie glupoty. Ciaza jest traktowana jak ciaza od 12tyg nie 20go. To w 11-12tyg masz pierwsze usg. Znam przypadki gdzie juz wtedy wyszlo ze cos jest nie tak i dziewczyny byly od tej pory pod opieka lekarza a nie poloznej, no i wizyty mialy czesciej niz zazwyczaj ma to miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja 86
Witajcie. Mam pytanie (zapewne już nie raz tu padlo) mianowicie wg obliczeń jestem w 5 tyg. Mieszkam w Szkocji 2 miesiące i nawet nie wiem jak się tu poruszać tzn jakie witaminy,kiedy do lekarza. Poza tym strasznie się boje bo przeprzednia ciążę straciłam. ...liczę na odpowiedzi od Was. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do lekarza rodzinnego GP on cie przekierune do poloznej i od tej pory ona bedzie prowadzic ciaze a witaminy kupisz w kazdym prawie sklepie np. W boots. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×