Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

blueberries2808

Ciąża,planowanie,testowanie,temperatura,objawy,dyskusja :)

Polecane posty

Witam wszystkie kobietki, zapraszam do dyskusji na temat planowania nowego członka rodziny, przy okazji podzielenia się swoimi doświadczeniami z mamami oraz i z przyszłymi mamami takimi jak szyjka macicy, temperatura, objawy, cykle itd. :) W moim przypadku zaprzestałam brania tabletek antykoncepcyjnych branych 3 lata bez przerw( 11 już nie wzięłam), ponieważ zapomniałam wziąć dwie pod rząd i po skonsultowaniu z ginekologiem kazał mi je odstawić całkowicie, ponieważ jest ryzyko zapłodnienia ;) Był to 3.08, od tamtej pory nie przyjmuje tabletek. 5.08 i 6.08 dostałam delikatnego plamienia, a 7-8.08 było to już normalne krwawienie z odstawienia, które jak dla mnie trwało krótko bo zazwyczaj trwało ok.4-5 dni ale być może był to wynik odstawienia nagle tabletek. Bardzo bolał mnie brzuch, oraz kręgosłup, po paru dniach przeszło. Badam sobie szyjkę macicy, po odstawieniu tabletek była wysoko,dosyć twarda i chyba delikatnie otwarta, śluz rzadki, przezroczysty, od trzech dni szyjka nadal wysoko lecz już zamknięta,czuć, że jest twarda ale opuchnięta dookoła, pojawił się biały,gęsty śluz, z dnia na dzień coraz więcej, temp w pochwie 37,2 st.. Z tego właśnie względu zaczęłam przyjmować kwas foliowy oraz witaminy. Robiłam test ale zdaje sobie sprawę, że może być to za wcześnie :), dlatego powtórzę go pod koniec miesiąca akurat na urodziny ;) Myślicie, że jest szansa na ciążę ? :D Jak było u was ? Ma ktoś podobne doświadczenie ? Zdaje sobie sprawę,że większość kobiet odczekuje na poczęcie po odstawieniu tabletek i pewnie nie odstawiają ich w połowie opakowania :P, dlatego zapraszam wszystkie Panie do dyskusji i podzielenia się swoimi doświadczeniami :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I cóż z Tego, planujcie a jak się uda będziecie sikać z radości, jak nie daj Boże, nikomu nie życzę, okaże się że dziecko chore to się wyskrobiecie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co się musiało stać w twoim życiu (sądzę,że bardzo złego), że jesteś tak zgorzkniałą osobą ? ;) Skoro wątek nie jest skierowany do Ciebie, bo jak widzę nie masz nic w tym temacie do powiedzenia to po co komentujesz ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moj pierwszy cykl staran o drugie dziecko, bede testowac w poniedzialek, zobaczymy co z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Witaj!:) Też zaczęliśmy w tym miesiącu. Przy podwyższonej prolaktynie, lekarz badał dokładnie mój cykl (gdy pęcherzyk Graafa był już sporych rozmiarów i 2 dni później, kiedy pękł = doszło do owulacji). :) Mimo prolaktyny, przechodzę owulację i wszystko w tym cyklu sprzyjało zapłodnieniu. Od 3 dni przyjmuję Luteinę, aby zwiększyć szansę prawidłowego zagnieżdżenia się zarodka, jeśli dojdzie do zapłodnienia. Za 2 tygodnie się okaże, czy jestem w ciąży (luteinę bierze się 10 dni, a po 5-7 dniach, jeśli nie nadejdzie miesiączka, to będzie oznaka ciąży). Tzn od rzekomego zapłodnienia do ewentualnego zbadania, czy rzeczywiście jestem w ciąży, powinno minąć przynajmniej 17 dni. Tak powiedział mi 3 dni temu lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawdę wam napisała, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tugoja powodzenia i dużo optymizmu ! :) lifeisgood podobno jak człowiek czegoś bardzo chce to da radę to osiągnąć, także trzymam kciuki :) I czekam na twoją odpowiedź jak dalej się sprawa dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Na pewno napiszę. Jeśli w tym cyklu się nie uda, to nie koniec świata - na pewno prędzej czy później damy radę. Też czekam na Twoją relację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
PS Słyszałam, że od razu po odstawieniu tabletek szanse zapłodnienia wzrastają, także może być dobrze:) ja nigdy nie brałam tabletek, ale trzymam kciuki za Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lifeisgood jak się zdarzy coś nowego na pewno nie zapomnę zdać relacji. Co do płodności to też tak słyszałam ale wiadomo ,że każda kobieta jest inna, mam nadzieje,że w moim przypadku to zadziała :) dziękuję i wzajemnie ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mosabiaa
Hej ja czekam na @ i sie doczekać nie mogę, to pierwszy cykl starań owulacja była prawdopodobnie 3.08 a my zaczęliśmy od 5.08 starania, trochę się spóźniliśmy ale cicha nadzieja jest.... @ terminowo ma przyjść 17.08 ( cykle co 28dni jak w zegarku) oczywiście mam milion objawów ciąży tylko boje sie ze sama sobie je wmawiam... test robiłam 4i3 dni przed @ oczywiście negatywny ale byl czułości 25 więc jeszcze się łudze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Wszystko jest mozliwe :) moje dwie znajome mialy normalne miesiaczki... Jedna dowiedziala sie pod koniec 2 miesiaca ciazy, ze nosi dziecko pod sercem, druga w 3 miesiacu (zaczal jej rosnac brzuch i cos podejrzewala:D poza tym zero objawow). Ile ludzi, tyle przypadkow. Tez jestem ciekawa, czy wyszlo u mnie...:) dzis 5 dzien luteiny, jeszcze 5 a potem czekamy na @ lub dobre wiesci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiabedziejejnaimie
Odstawilam tabletki w lipcu. 20 lipca dostałam krwawienie z odstawienia. Aplikacja w telefonie wyliczyla mi owulacje na 2 sierpnia. Kochalam się w te dni z mężem. Teraz czekam czy się udało. @ ma być 16.08. W głębi serca liczę że nie przyjdzie ale niestety objawy wskazują że @ się pojawi. Wczorajszy test negatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Oj to Ty juz bliska dowiedzenia sie:) ja sobie jeszcze poczekam troszke... Zycze powodzenia:) jestem ciekawa,czy wielu osobom udaje sie tak w pierwszym cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mosabiaa
Ja mam dzisiaj 26dc pobolewa mnie brzuch dołem ale nigdy takich boli przed okresem nie było (zawsze w 2 dzien okresu), sutki zrobiły mi się białe a piersi pokryte sa takimi ciemnymi zylkami.. czekam do czwartku na okres -'oby się jednak nie pojawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staram się z mężem o trzecie dziecko. Od 3 miesięcy biorę kwas foliowy Folik , staramy się no i czekamy na brak miesiączki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusia 31i8
jenny28 a dzieciaczki ile mają ? Bo My też się staramy o trzecie a dwójka ma 7 i 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia 31i8 Córy mają 6 i prawie 3 :) Mąż liczy, że do trzech razy sztuka i wreszcie będzie syn ;) Ale co będzie to będzie... Na razie przygotowujemy się na prawdziwą rewolucje, jedna idzie do szkoły, druga do przedszkola. Nie będzie nawet czasu by się nakręcać na dziecko. Antykoncepcja poszła w odstawkę, Folik łykam regularnie... Zobaczymy jak to będzie. A Ty masz synów, córki czy może parkę ? No i czy bierzesz już kwas foliowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiabedziejejnaimie
Słuchajcie dziewczyny dziś powinnam dostać @. Zawsze dostawalam rano a jak na razie cisza. Nawet brzuch mnie nie pobolewa co zawsze było przed okresem. Tylko ciągle czuje mokro między nogami i jak głupia latam do łazienki sprawdzić czy to okres. Jak na razie nic nie ma a spóźnił mi się tylko raz w życiu. Ale wtedy miałam torbiele i to była przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusia 31i8
Jenny28 u mnie dwóch synów więc celowalismy tak przed owu może się uda na córkę. Chcielibyśmy z mężem bardzo ale nie nakręcamy się aż tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiabedziejejnaimie
Okres spóźniony już drugi dzień. Zero objawów ciąży zero objawów na @.. czyżby się udało? Bogusia13i8 ja z mężem też celujemy w córeczkę. Wszystkie metody zwiększające szanse na córeczkę zastosowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiabedziejejnaimie zrób test :) oczywiscie życzę dwóch kresek :) u mnie dzisiaj termin @ i też nie widać nic narazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Życzę Wam powodzenia w tych cyklach :). U mnie mijają dwa lata bezowocnych starań. Już nie wierze, że się uda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Dajcie znać, co u Was i jaki ostateczny werdykt:D robicie testy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie narazie nie widać@ juz mam test przygotowany na jutro rano jak nie dostanę (a dzisiaj wypada termin) bola mnie jajniki i, tak.brzuch pomiedzy jajnikami,. zleci szybko do jutra bo jestem w pracy wiec glowe mam zajęta do 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiabedziejejnaimie
Test planuje zrobić w sobotę. Zawsze dziwilo mnie jak można bać się zrobić test ciążowy. Teraz mnie to nie dziwi bo sama się boję. Boję się rozczarowania. Dwa dni spóźnienia to jeszcze nie tak dużo. Tym bardziej że jest to pierwszy cykl bez tabletek anty więc @ rownie dobrze może być za tydzień czy nawet dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiabedziejejnaimie
Mosabia życzę Ci dwóch kresek. Trzymam kciuki. Ty to masz chociaż jakiś objaw a u mnie nic. Ani na okres ani na ciążę. Wcześniej było pełno ciazowych objawów - od tygodnia zero. Szyjka macicy bardzo nisko. Tego czy otwarta nie umiem ocenić. Więc jak już to bardziej wskazuje na @. Do soboty mam napięty grafik w pracy więc szybko zleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęłam łykać foliany i uprawiać dużo seksu do samego końca. Coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusia 31i8
U mnie chyba nic z tego...nie wiem. Okres mam dostać 22 a dziś mam jakieś dziwne kreseczki z krwi. W sumie to nigdy tak nie miałam przed @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiabedziejejnaimie
Bigusia 31i8 może to implatacja zarodka? Krew z sluzem? Ja już byłam w bardzo trudnej ciąży która straciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×